Misiaki - 2013-05-23 19:32:50

Od wczoraj nie mamy sygnału tv naziemnej cyfrowej z okablowania Aster/UPC (Przemiarki 23), a przynajmniej tak twierdzi telewizor. W środę rano było OK, wieczorem już nie. Czy ktoś ma ten sam problem?

konwil - 2013-05-24 10:36:47

Ano nie ma...

Misiaki - 2013-05-24 11:21:42

konwil napisał:

Ano nie ma...

Przed chwilą był technik. Okazuje się, że wyłączenie telewizji analogowej w Krakowie nastąpiło w środę (a nie w poniedziałek, jak było ogłaszane) i najwyraźniej ma to związek z naszym problemem. Zmierzył parametry i wyszło, że w gniazdku jest teraz sygnał, ale tylko analogowy... czyli jakiś bezsensowny szum. Powiedział, że zgłosi to ekipie technicznej, która, wg niego, przyjedzie jeszcze dziś. Krótko mówiąc, problem jest z anteną po stronie UPC/Aster.

konwil - 2013-05-24 18:30:54

No to spoko, ale w końcu dotychczas odbieraliśmy cyfrówkę naziemną, więc dziwne. Nic to, ważne że zrobią i na razie się nie czepiają anteny zbiorczej...

Dzięki ze swojej strony za zgłoszenie do UPC.

konwil

Misiaki - 2013-05-25 11:17:43

I jak - naprawili to wczoraj? Jesteśmy poza Krakowem i nie możemy sprawdzić.

konwil - 2013-05-26 15:48:17

Ja piszę z Władysławowa, więc może ktoś by jeszcze sprawdził i dał znać :)

Misiaki - 2013-05-27 09:45:02

Nie naprawili (sądzę, że ich nie było). Dzwoniłem dzisiaj jeszcze raz, żeby się coś dowiedzieć, ale na infolinii gość stwierdził, że nie widzi jeszcze raportu technika w tej sprawie... Czyli wygląda na to, że nie zgłosił tego dalej w piątek albo zgłosił w jakiś inny sposób. Konsultant powiedział, że zgłosi dyspozytorowi i oddzwonią - sądzi, że dzisiaj. Żenujący sposób postępowania z klientami mają w tej firmie i fatalny przepływ informacji.

konwil - 2013-05-27 13:14:37

No cóż... Ta nasza antena jest ich niestandardową usługą i faktycznie mają małą wiedzę na jej temat. Ja w zeszłym roku miałem problem z TV Sat - odpięto mnie (przez przypadek), co lokalizowali około tygodnia technicy z UPC... Niestety, ale może ONI chcą nas zmusić do rezygnacji z takiej usługi i wymusić przejście na "kabel". Nie jestem zwolennikiem żadnej spiskowej teorii, ale w końcu sami sobie tutaj robią konkurencję, czyż nie?

konwil

Misiaki - 2013-06-04 11:33:22

No więc sygnału cyfrowego jak nie było, tak nie ma. I zgodnie z informacjami z ich pomocy technicznej zdaje się, że nie będzie (chociaż to podobno nie jest do końca jasne, być może oddzwonią jeszcze). W zamian za to puścili analogowo ich pakiet Mini. Zasugerowałem, że pewnie wytłumili sygnał cyfrowy (bo przecież był), i konsultant się z tym zgodził, twierdząc, że być może powodował "zakłócenia". Jasne. Chyba w płatnościach. Tak więc proces cyfryzacji został udoskonalony o dodatkowy krok przekształcający zbyt nowoczesny produkt (jak na 10 zł miesięcznie) do starej i lubianej analogowej postaci...

konwil - 2013-06-04 21:17:28

Wg mnie możemy się tutaj burzyć i domagac satysfakcji. Te 10 zł / m-c to opłata za korzystanie z anteny, która ma być sprawna. Ale nie dziwi mnie robienie problemów przez UPC, bo tak jak już pisałem, nie tylko w tym temacie, mogą się zwyczajnie chcieć tej anteny pozbyć.

Prosiłem AZ, aby podziałał coś w tej sprawie (napisałem oficjalne pismo), ale Administracja na razie milczy. Mam tu na myśli status anteny i jej ewentualne przejęcie, w razie gdyby.

konwil

EDYCJA:
No i stało się... UPC zabiera nam naszą antenę zbiorczą. Dzwoniłem na infolinię i łaskawie mają nas o tym poinformować, a niby nas już poinformowali o braku dostępności TV cyfrowej naziemnej (od 20.05). Ja żadnego pisma jeszcze nie dostałem.

Wynika z tego, że w tym momencie mamy do wyboru tylko UPC z kabla, a niedługo Internet też będzie dostępny tylko z kabla (nie poprzez LAN) i cała dotychczasowa infrastruktura kablowa w mieszkaniu traci sens... Ponadto, pewnie niektórzy - podobnie jak i ja - mają podpisane umowy np. z NC+ czy Polsatem, co dodatkowo stanowi pewien kłopot, powiedziałbym nawet - dosyć istotny.

Proszę użytkowników anteny o wypowiedzi, a ja zabieram się za rozmowy z UPC poprzez AZ, w temacie >>przejęcia<< anteny.

konwil

Misiaki - 2013-06-05 09:33:23

konwil napisał:

a niedługo Internet też będzie dostępny tylko z kabla (nie poprzez LAN)

Czy jakoś to już zapowiedzieli, czy to na razie bardziej wniosek z ich zachowania?

konwil - 2013-06-05 11:26:37

Z inf. uzyskanych z infolinii wynika, że taki jest plan UPC.

EDYCJA:
No cóż... Dzwonili do mnie z UPC i teraz mówią, że antena zostaje sygnał naziemnej cyfrowej TV będzie (po prostu zmieniono częstotliwości nadawania i filtry na budynku blokują część kanałów).

Ws. internetu, zobaczymy - ale jest pomysł, żeby do kabla, który biegnie od TV Sat wprowadzić odp. częstotliwość i ma być OK, ale na pewno blok jest przygotowany pod zmianę.

No cóż po dwakroć... Ponoć koledzy z UPC mieli nieodpowiednie informacje od swoich administratorów sieci (że niby u nas nie ma i nigdy nie było anteny zbiorczej). Pomieszanie z poplątaniem, ale zobaczymy, może nie będzie tak źle.

konwil

List do Ewy Tomaszewskiej. Windykacja należności grzejniki wrocław www.prawo-jazdy.org.pl