Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2012-05-16 20:11:59

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Firma Jamróz

Co o tym myslicie?

http://zarzad-jamroz.krakow.pl/material … 23,23a.zip

Czy my placimy 1,75zl/m2 za mieszkanie plus 1,55zł/m2 za garaz a oni oferują 1,65zl/m2 za wszystko??

Czy moze ja cos zle licze?? Jesli jest az taka roznica to no comments i chyba sprawa jest oczywista

Offline

 

#2 2012-05-16 21:03:44

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Firma Jamróz

Parafrazując:
AZ: 1,75zl/m2 za mieszkanie plus 1,55zł/m2 za garaz
Jamróz: 1,65zl/m2 za mieszkanie plus 1,65zl/m2 za garaz
Czyli wychodzi mniej więcej tyle samo.

Z resztą nie ma co patrzeć na tą wartość, gdyż 8 z 9 jej składowych jest niezależnych od tego czy to jest AZ czy Jamróz. W załączonym pliku "kalkulacja zaliczki Przemiarki 23,23a.pdf" jest to punkt 9-ty i w przypadku Jamroza wynosi 0,40zł/m2. Nie pamiętam ile wynosi w przypadku AZ.

Offline

 

#3 2012-05-16 21:39:27

 Coledon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 86
Punktów :   

Re: Firma Jamróz

AZ ma 2 stawki 0,49 dla mieszkań i 0,30 dla komórek i garaży.
Wg moich wyliczeń na tym iż f-ma Jamróz ma 0,40 na wszystko, jako cała wspólnota w przeciągu roku zapłacilibyśmy mniej o ok 3000zł za samo zarządzanie w porównaniu do AZ.
Niby nie dużo ale jednak trochę jest.
Ja bardziej patrzę na jakośc oferowanych usług bo wiem od ludzi którzy mieszkali w blokach zarządzanych przez firmę Jamróz że jakośc sprzątania, podejście do właścicieli ze strony zarządcy jest o niebo lepsza niż u teraz u Nas.

Ps. Nie to nie ja się zwróciłem do firmy Jamróz ale na spotkaniu z nimi byłem.

Ostatnio edytowany przez Coledon (2012-05-16 21:39:56)


Seks jest jak Prusakolep, kusi, wabi, nęci

Offline

 

#4 2012-05-17 15:01:16

olu18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-23
Posty: 27
Punktów :   

Re: Firma Jamróz

Moim skromnym zdaniem jestem ZA firma Jamróz !!!
Nie lubie zmian ale widze co sie dzieje i juz wiecej firmy AZ nie chce !!!
Mam nadzieje ze wiekszosc Naszej Wspolnoty bedzie za zmiana firmy AZ.
Pozdrawiam Sasiadow

Offline

 

#5 2012-05-18 16:53:45

shamtu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 48
Punktów :   

Re: Firma Jamróz

Ale gdzie jest ta rewolucja? Chyba w obietnicach że będzie lepiej posprzątane. Bo niestety po stawkach tego nie widać. W moim przypadku po obliczeniu i uwzględnieniu opłaty za MMSOFT (dodam że w AZ nie płacimy za to) wychodzi oszczędność 1.419zł/mc czyli grubo, nawet dziecku czekolady nie kupie, chyba że raz na dwa miesiące.  Dodatkowo nie znamy pozostałych kosztów w tym proponowanych stawek za media, które mogą być wyższe niż w AZ i co wtedy? Wyjdziemy na tym jak Zabłocki na mydle. Jak dla mnie wielka niewiadoma.

Przy okazji dziękuje osobie za to że poświeciła swój czas by poszukać alternatywnej oferty.

Offline

 

#6 2012-05-18 19:01:47

 Coledon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 86
Punktów :   

Re: Firma Jamróz

Shamtu nikt nie pisał o rewolucji. Jest to konkurencyjna oferta nad którą wg mnie można sie pochylic i zastanowic. Jest to firma znana w Krakowie ze swojej solidności więc raczej nie bałbym się na Twoim miejscu
Wydatki na media moga byc albo takie same albo nieco niższe niż w przypadku AZ ( sam AZ mowił że to są stawki dostawców - nie było negocjowane) jedynie na śmieciach może byc ciut mniej.
Mi bardziej zależy na tym aby miec zarządce który ZARZĄDZA daną nieruchomością a nie tylko bierze za to pieniądze.
Mieszkam w 23a i dopiero po naszej interwencji mailowej, AZ dokonało korekty przy czynszy składników zmiennych zależnych tylko od zużycia:, c.w.u, c.o. itp. Wg mnie zarządca na początku każdego roku powinien dokonywac rewizji ustalonych płatności z faktycznym zużyciem (jeśli takie są potrzebne) a nie tak jak jest tutaj. AZ naliczył coś na początku aby naliczyc ( no nie mieli innego wyjścia) ale po roku zużycia chyba można określic poziom zużycia danego medium.
No kurna Tauron już zdązył przez ten rok dokonac takiej korekty 2 razy. I nie płaci mu się dodatkowo za zarzdzanie.

Ja jestem za zmianą zarządcy. Jeśli koszt jest mniej więcej taki sam lub mniejszy a jakośc będzie wyższa to ja wolę zmienic.
3000 zł takiej jako wspólnota na koszcie zarządzania przez rok nie jest dużo ale zawsze za taką kasę można coś zrobic wokól Naszych bloków:

Niech kazdy zastanowi się nad tym co AZ zrobił przez te 2 lata dobrze? Ja nie widzę żadnych rewelacji a wręcz przeciwnie widzę dużo zaniechań, bezczelności, nieróbstwa lub tego iż zarządzanie nieruchomościa po prostu przerasta umiejętności AZ ( niech każdy sobie wybierze co każdemu pasuje)
A nie robi tego za darmo tylko za grube pieniądze ponad 63 tys złoty rocznie.

Warto się jeszcze pochylic nad jedną kwestią.
AZ bądz nie umie, bądz też nie chce wspomoc mieszkańców w wyegzekwowaniu swoich praw dotyczących napraw gwarancji bloków.
Mam prośbę.
Niech ktoś wymieni 5 rzeczy dobrze zrobionych przez AZ w ciągu tych 2 lat jako zarządcy naszej wspólnoty.?
Ja takowych nie widzę więc chciałbym zmiany zarzadcy.
Coledon


Edit:
Po wymianie maili z AZ dotyczących za wysokiego czynszy spowodowanego błednym naliczaniem zużycia c.w.u. i c.o. przez kilka miesięcy nie będziemy płacic za c.o. czyli ok 60 zł mniej miesięcznie. Polecam wszystkim napisanie maila do AZ aby uwzględnili faktyczne zużycie c.o. i c.w.u  w opłatach a nie abyście Sąsiedzi płacili tyle "wzięte przez AZ z sufitu" wartości
Jak się ich naciśnie to się dopiero ma. Sami nic z siebie nie zrobią.

Ostatnio edytowany przez Coledon (2012-05-18 19:21:37)


Seks jest jak Prusakolep, kusi, wabi, nęci

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
HotĂŠis Bad Salzuflen zaręczyny w wellness Ciechocinek