Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2012-08-20 00:00:07

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Ciemny zakątek naszego bloku

Zauważyłem że między Luxdenticą a ogródkiem naszego sąsiada zrobił się nieprzyjemny ciemny zaułek. Zaczynają się nam tam również gnieździć już różnoracy troglodyci! Myślę że umieszczenie źródła ostrego światła uruchamianego nawet przez fotokomórkę rozwiąze ten problem.

Co na to reszta?

Offline

 

#2 2012-08-20 09:16:53

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Ciemny zakątek naszego bloku

Myślę, że umieszczenie kamer również co nieco by pomogło, zwłaszcza że w bloku zaczynają dziać się rożne inne niefajne rzeczy - vide włamanie do wszystkich komórek lokatorskich na poz. -1, pomalowane drzwi do obu poziomów garaży, pomalowane szyldy reklamowe, butelki po piwie od dziedzińca po wjazd do garaży.

Niestety monitoring po raz kolejny nie został zaakceptowany przez mieszkańców budynku 23. Nie jest to sprawa b. droga, a wszystko co pomoże, można by rozważyć. Podobnie jak powyższą propozycję kamre, z którą się zgadzam, ale myślę że lepsze byłoby stałe źródło światła - w przyszłości będzie tam przejście na chodnik (mam nadzieję) i ruch może być duży, a światło błyskać niepotrzebnie.

A propos troglodytów różnorakich: nasi ukochani sąsiedzi z ogrodzonego bloku obok (od strony wjazdów do garaży), blok mają chwilowo nie do końca ogrodzony, co powoduje przesiadywanie ww. nieproszonych gości w prywatnym ogródku sąsiadów. Wczoraj patrzyłem przez okno, ok. północy, i zastanawiałem się czy aby nie wzywać policji, obawiając się bójki właścicieli z nieproszonymi gośćmi. No cóż... Myślę, że lato powoduje takie zjawiska, młodzież się nudzi, wracają też pomału studenci - przez nas zjawisko to może być postrzegane jako niemile widziane, więc jestem jak najbardziej za minimalizowaniem jego natężenia w pobliżu ul. Przemiarki. Ale niestety mój pojedynczy głos jest tu niczym, gdyż jak wynika z informacji od AZ, wielu właścicieli lokali z bud. 23 olewa głosowania i nigdy nie osiągniemy porozumienia w niektórych kwestiach...(...)

Pzdr.,
konwil

Ostatnio edytowany przez konwil (2012-08-20 09:18:43)

Offline

 

#3 2012-08-21 17:54:16

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: Ciemny zakątek naszego bloku

konwil napisał:

A propos troglodytów różnorakich: nasi ukochani sąsiedzi z ogrodzonego bloku obok (od strony wjazdów do garaży), blok mają chwilowo nie do końca ogrodzony, co powoduje przesiadywanie ww. nieproszonych gości w prywatnym ogródku sąsiadów. Wczoraj patrzyłem przez okno, ok. północy, i zastanawiałem się czy aby nie wzywać policji, obawiając się bójki właścicieli z nieproszonymi gośćmi.
...
konwil

No to już wiem który z mieszkańców naszego bloku podjął wtedy próbę "pertraktacji"

Offline

 

#4 2012-08-21 19:43:28

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Ciemny zakątek naszego bloku

Który? Sądziłem, że wszystko było załatwiane za płotem.

Pzdr.,
konwil

Offline

 

#5 2012-08-21 22:09:31

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: Ciemny zakątek naszego bloku

konwil napisał:

Który? Sądziłem, że wszystko było załatwiane za płotem.

Pzdr.,
konwil

Ktoś z naszego bloku próbował przez chwilę zażegnać konflikt u sąsiadów. Ten ktoś postawił sprawę jasno - że jeszcze trochę i może się tam rychło na dole u nich zjawić ;D (do czego został nawet zachęcony przez najbardziej zaangażowane osoby znajdujące się na dole po drugiej stronie płotu)

Offline

 

#6 2012-08-22 08:08:38

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Ciemny zakątek naszego bloku

A widzisz, a ja myślałem, że to jednak nie od nas - bo faktycznie coś co opisujesz słyszałem. Nie, to ja taki rychły nie jestem, młodzież była >>pod wpływem<< i mimo, iż żal było słuchać jak pani, która wyszła próbuje rozdzielić zwaśnione strony, to osobiście nie byłbym skłonny do współudziału.

Pzdr.,
konwil

Offline

 

#7 2012-08-24 13:46:39

mars

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-23
Posty: 10
Punktów :   

Re: Ciemny zakątek naszego bloku

Ostatnio rzeczywiście dzieją się u sąsiadów dziwne rzeczy,ale czy światło coś pomoże,jak się komuś nie będzie podobalo zawsze można rozbić lampe.
W 23 też czasem coś się dzieje,w ostatnią sobote była imprezka chyba w klatce nr.3,rano na chodniku było pełno niedopałków{od strony dziedzińca}przyznam nie zbyt przyjemny widok.O czymś to świadczy.
Wracając do komórek nie można tego nie zauważyć-drodzy sąsiedzi po wjechaniu lub wyjechaniu z garażu zamykajcie bramę,a trochę
będzie bezpieczniej,pomijam że napoziomie -1 jest nawet opisany wyłącznik otwarcia bramy od środka.
A co do monitoringu,który popieram,czy nie można by trochę nacisnąć trochę tych mieszkańców,którzy nie podpisali,myślę że więkości mieszkańców?
Tak na koniec,czy nie macie zastrzeżeń co do firmy sprzątającej?
Pozdrawiam

Offline

 

#8 2012-08-24 14:20:05

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Ciemny zakątek naszego bloku

Drogi marsie: otóż na poziomie -1 nie da się zamknąć bramy (!), trzeba poczekać aż łaskawie sama zacznie to robić. Można ją jedynie otworzyć, czy to pilotem, czy rzeczonym przyciskiem. Sterowanie mechanizmem różni się od tego, które mamy na poziomie -2, sam nie wiem czemu - wg mnie kolejna rzecz spieprzona przez Marti Solanesa, niestety - niejedyna...

Temat nie jest o firmie sprzątającej, więc nie będę się rozpisywał, ale faktycznie zastrzeżenia mam.

Pzdr.,
konwil

Offline

 

#9 2012-08-24 14:50:52

mars

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-23
Posty: 10
Punktów :   

Re: Ciemny zakątek naszego bloku

Jadynie co pozostaje to zmiana czasu otwarcia i zamykania bramy,ale to musi zrobić firma.


Pzdr.
mars

Offline

 

#10 2012-08-24 15:27:17

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Ciemny zakątek naszego bloku

Nie wiem jak u was w 23, ale u nas w 23A przez pewien czas bramę dało się zamykać czerwonym przyciskiem na pilocie. Teraz z jakiejś przyczyny już nie (może mi się popsuł przycisk na pilocie ) - może to jest kwestia przeprogramowania lub przełączenia trybu bramy?

Ostatnio edytowany przez RaNo (2012-08-24 15:30:42)

Offline

 

#11 2012-08-24 16:00:55

mars

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-23
Posty: 10
Punktów :   

Re: Ciemny zakątek naszego bloku

W 23 poziom-2 działa z pilota otwieranie-zamykanie,ale jak pisał konwil może -1 nie ma tej opcji,lub jest zesuty

Offline

 

#12 2012-08-24 17:53:33

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: Ciemny zakątek naszego bloku

RaNo napisał:

Nie wiem jak u was w 23, ale u nas w 23A przez pewien czas bramę dało się zamykać czerwonym przyciskiem na pilocie. Teraz z jakiejś przyczyny już nie (może mi się popsuł przycisk na pilocie ) - może to jest kwestia przeprogramowania lub przełączenia trybu bramy?

Heh a ja myslalem że to mi się popsul czerwony przycisk:) ale wychodzi na to że cos zmienili i bramy rzeczywiscie nie da sie zamknac, zamyka sie sama po jakims czasie

Offline

 

#13 2012-08-24 19:23:09

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Ciemny zakątek naszego bloku

mars napisał:

(...) jak pisał konwil może -1 nie ma tej opcji,lub jest zesuty

No dobrze... Nie napisałem precyzyjnie: wielokrotnie sprawdziłem, na pewno nie ma tej opcji, nic się nie zepsuło, napisałem również kto zawinił.

Pzdr.,
konwil

PS: Dyskretnie przypominam, że delikatnie schodzimy z tematu - chciałbym, aby się tu wypowiedzieli mieszkańcy Wspólnoty nt. m.in. monitoringu. Gorąco zachęcam.

Ostatnio edytowany przez konwil (2012-08-24 19:28:04)

Offline

 

#14 2012-08-24 21:13:51

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: Ciemny zakątek naszego bloku

Czy zainstalowany monitoring w bloku 23A posiada mozliwość podglądu przez internet?

Offline

 

#15 2012-08-24 23:59:41

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Ciemny zakątek naszego bloku

Tak.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Kańczuga usuwanie adblue smk edu kz