Nazwa forum

Opis forum


#1 2013-04-18 18:45:16

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

nowe uchwały z ostatniego zebrania

Nie bylo mnie na zebraniu, a szkoda. Zastanawiam sie tylko kto dalej ciągnie pomysł z budową piaskownicy za naszym blokiem... Ja rozumiem, dzieci są kochane i to są przeciez dzieci, musza sie gdzies bawic,itp itd. Ale nie dosc ze przedszkole juz jest rozbudowane, i pracowac sie nie da jak 30 malych ludzi zaczyna krzyczec i plakac w tym samym czasie to jak to samo bedzie z drugiej strony to bedzie mozna oszalec.
Jestem wiec przeciwny temu pomyslowi ale popre jakikolwiek pomysl budowy placu zabaw na jakiejs dzialce zamiast stawiania na sile kolejnego bloku, tu jest za ciasno, a terenow zielonych jest za malo, wiec nie zabierajcie nam tego zielonego "tereniku" za blokiem, bo będzie jeden wielki bałagan. Takie rekreacyjne tereny z dala od przepelninych osiedli, np gdzies w okolicach kosciola:)

Offline

 

#2 2013-04-18 19:47:36

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: nowe uchwały z ostatniego zebrania

No cóż, każdy przecież może mieć swoje zdanie i względnie powinien je wyrazić na karcie do głosowania, coby nie twierdzić później, że decyduje się za niego.

Pzdr.,
konwil

Offline

 

#3 2013-04-22 19:01:16

cross

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-15
Posty: 66
Punktów :   

Re: nowe uchwały z ostatniego zebrania

a o co chodzi z tym garażem w garażu?

Offline

 

#4 2013-04-22 20:03:53

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: nowe uchwały z ostatniego zebrania

Widziałeś to miejsce? Ja też bym tam nie chciał parkować, chyba że w celu wyćwiczenia techniki

konwil

Offline

 

#5 2013-04-23 17:44:31

cross

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-15
Posty: 66
Punktów :   

Re: nowe uchwały z ostatniego zebrania

ale ma wymiary standardowe czy nie? jak tak...to spoko, a jak nie to chyba reklamacja jakaś...a zabudowa zwiększy wymiary? czy zmniejszy;)....choć w sumie w ten sposób można by sobie porobić piwnice.... muszę pomyśleć

Ostatnio edytowany przez cross (2013-04-23 17:47:00)

Offline

 

#6 2013-04-23 19:44:42

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: nowe uchwały z ostatniego zebrania

No tak, ale wiesz - czy piwnice w garażach to dobry pomysł (?) Mamy 6 komórek (na poz. -1), do których w zeszłym roku było włamanie. Były także straty, a nasza znamienita społeczność spod 23 ani myśli o monitoringu, coby chociaż względnie się spróbować zabezpieczyć.

Wg mnie dodatkowe piwnice mogą nasilić skalę takich zjawisk i - co istotniejsze - utrudnić manewrowanie na sąsiednich miejscach postojowych. Miejsce, o którym mowa w uchwale jest faktycznie nieszczęśliwe i trudne >>w obsłudze<<, niemniej wg mnie precedens nie jest nam tutaj potrzebny -> gdyby moi sąsiedzi się na coś takiego zdecydowali, to w przypadku zajęcia okolicznych miejsc przez inne samochody, miałbym duże problemy z wjazdem/wyjazdem.

Ciekawym, jak mieszkańcy będą głosować.

konwil

PS: Nadal gros osób nie zamyka za sobą bramy, a co niektórzy (np. Pani od samochodu Zumi) blokują i wyjeżdżają (możliwe, że nieświadomie), do tego deskorolkarze >>w sezonie<< - to dodatkowe powody, dla których warto parking pozostawić li tylko parkingiem.

Ostatnio edytowany przez konwil (2013-04-23 19:47:24)

Offline

 

#7 2013-04-23 22:31:17

cross

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-15
Posty: 66
Punktów :   

Re: nowe uchwały z ostatniego zebrania

też uważam, że nie ma co tworzyć precedensu....
a co do monitoringu....to niby ma odstraszać... ale w obecnych czasach chyba juz na nikim nie robi wrażenia....a co najwyżej potem możesz sobie zobaczyć czy mieli 4 kończyny czy mniej...bo czy byli przystojni i tak nie stwierdzisz;P

Offline

 

#8 2013-04-23 22:36:07

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: nowe uchwały z ostatniego zebrania

Co do bramy to nie wiem o co chodzi ale kiedyś (na samym początku jak sie wprowadzilem czyli 2011) brama zamykala sie z pilota, potem przestala sie zamykac przez pilota tylko zamykala sie sama po jakims czasie, nie wiem czy w 23A ktos tez ma taki problem z pilotem, czy to brama sie psuje. No i to że czesto jest ostatnio otwarta, czy to wlasnie nieswiadomie ktos ją blokuje, a ponadto to pomaranczowe swiatlo sie przepalilo.. A o co chodzi z tymi bramami wewnątrz garażu, bo czasem jedna z nich też jest zamknięta ale z pilota to one juz nie dzialaja

Offline

 

#9 2013-04-23 23:31:45

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: nowe uchwały z ostatniego zebrania

cross napisał:

(...) a co do monitoringu....to niby ma odstraszać... ale w obecnych czasach chyba juz na nikim nie robi wrażenia....a co najwyżej potem możesz sobie zobaczyć czy mieli 4 kończyny czy mniej...bo czy byli przystojni i tak nie stwierdzisz;P

No niby tak... ale koszty są nieduże, czemu by nie spróbować - jakby mnie nie okradli, może bym patrzył na to spokojniej. Jakby mnie okradli, a monitoring by kompletnie nic nie pokazał - też bym pewnie miał inne zdanie. A jakby na bloku nie było pomazanych napisów, to ...

Złodzieja-zawodowca nic nie odstraszy, ale niesforną młodzież być może, że tak.

Pzdr.,
konwil

Offline

 

#10 2013-04-24 11:27:11

cross

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-15
Posty: 66
Punktów :   

Re: nowe uchwały z ostatniego zebrania

a może lepiej było by innaczej zabezpieczyć się przed kradziezami...kasę z monitoringu dać na nowe, lepsze, wzmocnione np. 3 zamkami drzwi??? z doświadzczenia wiem, że większa ilość zabezpieczeń zniechęca... stare miejsce zamieszkania....20 lat....sąsiedzi 1 zamek w piwnicy- liczne włamania- ja 3 zamki- never:) monitoringu nie ma...

Ostatnio edytowany przez cross (2013-04-24 11:28:29)

Offline

 

#11 2013-04-24 13:48:59

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: nowe uchwały z ostatniego zebrania

No tak, ale to wiesz - najlepiej by było zgłosić na zebraniu rocznym i/lub napisać do AZ-tu pismo, a nie pisać o tym na Forum, gdzie mało kto jak widać zagląda. Idea monitoringu padła w sumie zaraz na samym początku i w 23A się >>przyjęła<<. To nie jest kompetencja różnych systemów zabezpieczeń, a jedynie głosowanie nad rozważaną od ponad 2-óch lat możliwością.

Głosowanie na nasze uchwały jest zwykle jeszcze niższe frekwencyjnie, niż niedawne wybory uzupełniające do Senatu, bo gdyby było inaczej, to monitoring by przepadł bądź istniałby - problemem jest to, że nie możemy się określić jako mieszkańcy 23, więc nie wyobrażam sobie teraz dodatkowych uzgodnień w postaci ogólnie rzuconego hasła "inne zabezpieczenia". Ale może mi brakuje horyzontów...

konwil

Offline

 

#12 2013-07-03 13:28:11

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: nowe uchwały z ostatniego zebrania

No i są wyniki głosowania i jak widze pomysł z piaskownicą przeszedł, świetnie... Tylko szkoda że znalazły się osoby, które zaglosowały ZA bo przeciez będziecie mieli ciągły halas tylko z jednej strony bloku (jeśli dotyczy to głosujących z 23), albo w ogole (dotyczy wlascicieli wynajmujących).

Mam jednak nadzieję, że nie jest to wystarczająca ilość głosów aby weszło to w zycie.

To jest w dalszym ciągu osiedle mieszkaniowe a nie ogromny plac zabaw, jedno duże przedszkole wystarczy i tak już się wszystko niesie między blokami, nie wyobrażam sobie tego z dwóch stron. Dzieci sa kochane ale jak wyjdzie ich cała gromada z dwóch stron i wszyscy krzyczą bo przecież inaczej nie można się bawić, to naprawdę nie będzie można tego wytrzymać ...
To jest moje zdanie i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać, szkoda tylko że większość nie wzięła pod uwagę minusów tego pomysłu...

Ostatnio edytowany przez krzyhood (2013-07-03 13:31:42)

Offline

 

#13 2013-07-03 14:12:49

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: nowe uchwały z ostatniego zebrania

Przeszedł? Przecież nie przeszedł 41,77% ZA.

krzyhood napisz więcej o swojej "miłości do dzieci" - co tak lakonicznie?

konwil

Offline

 

#14 2013-07-03 15:52:04

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: nowe uchwały z ostatniego zebrania

Sorry, ale mam zdanie podobne jak krzyhood - nie musimy mieć placów zabaw po każdej stronie budynku (23a), ani związanego z nimi hałasu.

Offline

 

#15 2013-07-03 15:52:28

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: nowe uchwały z ostatniego zebrania

No i dobrze, ale i tak głosów ZA było więcej niż głosów PRZECIW:) i to mnie przeraża;)

Ja do dzieci nic nie mam, ale place zabaw powinny być budowane poza osiedlami np za kosciolem albo w miejsce kosciola, tam jest mnostwo zieleni i terenow do wykorzystania i nie jest daleko, wiec moznaby tam setki takich piaskownic wybudowac. Niech tereny zielone, których jest coraz mniej pozostaną zielone!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
TS2 Space reviews Kleines Logierhaus 02 smk edu kz