Nazwa forum

Opis forum


#16 2014-02-08 01:23:28

papasza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 64
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty-wpisujemy tematy!!!

konwil napisał:

... I cóż, moje pytanie do nich miało polegać właśnie na tym: czy takie bzdety jak spalona żarówka mamy zgłaszać każdorazowo? Jeśli tak, telefony mogą pojawić się kilka razy dziennie...

Mam nadzieję, że choć trochę przekonałem

tak, trochę mnie przekonałeś - przybliżając mi intencję, która stoi za Twoim pytaniem. Może faktycznie nie zaszkodzi, aby Zarządca wypowiedział się, czy woli, żeby mu te "pierdółki" zgłaszać, czy może jednak chce dopilnować tego "samodzielnie", bez spamowania ze strony mieszkańców. Mam nieodparte wrażenie jednak, że mimo tych kilku telefonów dziennie, Zarządca preferuje, aby każdorazowo zgłaszać im te  usterki (nieraz Pani z AZ na zebraniu zdaje się zachęcała, aby zawsze zgłaszać, zgłaszać i jeszcze raz zgłaszać).  Ja osobiście preferuję szybkie usuwanie usterek w budynku, który zamieszkuję, a to, że Zarządca mógłby "mieć dość takich pierdółkowatych spraw" (nawet jeśli to byłaby prawda) ma dla mnie znaczenie dalsze . A jedno jest pewne - choćby nie wiem jak często Zarządca robił obchód to i tak zawsze mieszkańcy zaobserwują usterkę wcześniej. A więc tym samym skracamy czas reakcji ;], a jak rozumiem w pytaniu nr 13 o to również się rozchodzi.   

Podsumowując oraz kończąc swoje dywagacje na temat punktu 13: Zachęcam zatem do zgłaszania zauważonych usterek, przede wszystkim Tych, którzy nie mają jeszcze w zwyczaju tego robić, jak również Tych, którzy to praktykowali, ale się już zniechęcili . A pytanie nr 13 pewnie swoją drogą na zebraniu zadać można ...


Do zobaczenia na zebraniu !

Offline

 

#17 2014-03-12 16:58:45

czarlin

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-12-31
Posty: 7
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty-wpisujemy tematy!!!

14. sprzątanie garaży - informowanie mieszkańców

na moją prośbę o informowaniu mieszkańców o planowanym sprzątaniu garażu dostałam od AZ taką odpowiedź:
"firma sprzątająca zobowiązała się zawiesić informację o myciu garażu.
Zamiatanie odbywa się na bieżąco (w zależności od potrzeb co 7-14 dni) profesjonalną zamiatarką Hako Flipper ze zbiornikiem, który ogranicza unoszenie się kurzu."

ostatnio mycie garażu wg ogłoszenia miało odbyć się 5.03 w godz.8-14. Dzień wcześniej prawdopodobnie odbyło się zamiatanie - tak przypuszczam, bo świeżo umyte auto było pokryte grubą warstwą kurzu. 5.03 z samego rana wyjechałam z parkingu podziemnego. Wieczorem nie zauważyłam żadnej różnicy ani na moim miejscu postojowym, ani przy wejściu do klatki, gdzie były wielkie plamy po soli. Zastanawiam się czy się na tym zamiataniu nie skończyło... poza tym tak jak wspomniałam, po zamiataniu maszyną, która "prawie" nie unosi kurzu, auto nadawało się do mycia. Trochę to irytujące. Nie rozumiem, czemu nie można informować mieszkańców o zamiataniu, albo wyznaczyć np ze w co drugi poniedziałek odbywa się zamiatanie.

Ponieważ niestety nie będzie mnie na zebraniu wspólnoty, bardzo proszę o poruszenie tematu sprzątania garażu i informowania o tym mieszkańców.

co do punktu 13. - dodatkowy problem
czy nie zastanawia Was fakt, że w niektórych miejscach żarówki regularnie się przepalają? np w garażu 23A przy wejściu do klatki 1 świetlówki wymieniane są przynajmniej raz w miesiącu. Oczywiście jak zauważę to zgłaszam, ale częstość tego zdarzenia jest trochę zaskakująca jak na nowy blok. Może to świadczy o jakimś uszkodzeniu lub źle wykonanej instalacji elektrycznej. Czy AZ, jako że nas reprezentuje, mogłoby się zająć problemem. Może jakiś przegląd, a może jakaś gwarancja jeszcze obowiązuje. Może konieczna jest naprawa instalacji albo oprawy, co w sumie może okazać się tańsze niż ciągła wymiana świetlowek

Ostatnio edytowany przez czarlin (2014-03-12 17:11:19)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Steinberg zaręczyny w wellness Ciechocinek