Nazwa forum

Opis forum


#1 2014-03-09 18:37:32

olu18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-23
Posty: 27
Punktów :   

Biuro Tlumaczen w komorce lokatorskiej w II klatce 23A

Czesc
Chcialam sie z Wami podzielic suuuper nowina - albowiem w 2 klatce w komorce lokatorskiej (2,25mkw) na parterze w 23A otwiera sie Biuro Tlumaczen. Naprawde zajefajna niespodzianka czyz nie?? Drzwi szklane juz wprawione oczywiscie nie wewnatrz (tak jak wszedzie jest) tylko na zewnatrz, bezpieczniki zalozone - tylko wstawiac biurko i do pracy Rodacy Oczywiscie zadnego przylacza z woda, z kanalizacja, zadnego licznika z pradem...
AZ nic na ten temat nie wie...

Offline

 

#2 2014-03-09 19:35:53

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Biuro Tlumaczen w komorce lokatorskiej w II klatce 23A

Hmmm... Moja komórka ma 3,60 m^2, to już chyba ze 2 osoby, w pełnej wygodzie by się zmieściły. Jakkolwiek powyższego by nie skomentować, to jedna jest konkluzja pozytywna - jesteśmy baaardzo przedsiębiorczym narodem

konwil

Ostatnio edytowany przez konwil (2014-03-09 19:36:16)

Offline

 

#3 2014-03-11 20:09:48

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: Biuro Tlumaczen w komorce lokatorskiej w II klatce 23A

Spotkałem dziś pana właściciela komórki na dole i co się okazuje, nie będzie tam żadnego biura tłumaczeń tylko archiwum/magazyn biura. Nikt tam nie będzie całymi dniami przesiadywał, a ponadto właściciel założył tam liczniki, więc bez obaw:)

Offline

 

#4 2014-03-11 20:48:58

olu18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-23
Posty: 27
Punktów :   

Re: Biuro Tlumaczen w komorce lokatorskiej w II klatce 23A

krzyhood napisał:

Spotkałem dziś pana właściciela komórki na dole i co się okazuje, nie będzie tam żadnego biura tłumaczeń tylko archiwum/magazyn biura. Nikt tam nie będzie całymi dniami przesiadywał, a ponadto właściciel założył tam liczniki, więc bez obaw:)

Kto zaklada przeszklone drzwi do magazynu biura?? Tam nie ma zadnych licznikow tylko bezpieczniki...

Offline

 

#5 2014-03-11 23:22:59

Paweł

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-11
Posty: 4
Punktów :   

Re: Biuro Tlumaczen w komorce lokatorskiej w II klatce 23A

Szanowni Nowi Sąsiedzi,
Będąc właścicielem, zarówno jak i Państwo, części bloku informuję ,że również zależy mi na spokoju i bezpieczeństwie.
W związku z tym w lokalu, o którym mowa, założyłem samodzielny licznik prądu, który wskazuje rzeczywiste zużycie prądu wraz z bezpiecznikiem:)
Informuję, że nie będzie tam prowadzona żadna działalność uciążliwa dla Państwa oraz narażająca Państwo na niebezpieczeństwo.
Pozdrawiam,
Paweł
P.S. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt na forum.

Offline

 

#6 2014-03-12 08:03:01

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Biuro Tlumaczen w komorce lokatorskiej w II klatce 23A

Witaj Sąsiedzie

A tak z ciekawości, jak to jest z własnością komórek zlokalizowanych na klatkach schodowych? Mam na myśli to, czy właściciel jest de facto właścicielem dokładnie zaznaczonego w KW lokalu (komórki), czy tylko ma udział procentowy w powierzchni (klatki?). Ta druga opcja funkcjonuje w przypadku miejsc postojowych i komórek zlokalizowanych w garażach podziemnych. Wówczas trudniej jest prowadzić jakieś oficjalne działania w takim miejscu, gdyż jest to tylko umówiona w akcie notarialnym lokacja liczona w % od powierzchni całkowitej. Tak sądzę. Dziękuję z góry za odpowiedzi właścicieli takowych lokali.

Pzdr.,
konwil

Offline

 

#7 2014-03-12 08:11:03

Paweł

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-11
Posty: 4
Punktów :   

Re: Biuro Tlumaczen w komorce lokatorskiej w II klatce 23A

Witam Pana.Komórki lokatorskie mają samodzielną księgę wieczystą i są nie zależnym lokalem posiadającym nawet swój własny adres.
Z tego co wiem to w garażach jest tylko udział częsci wspólnych

Offline

 

#8 2014-03-12 09:41:46

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Biuro Tlumaczen w komorce lokatorskiej w II klatce 23A

Paweł napisał:

Z tego co wiem to w garażach jest tylko udział częsci wspólnych

1. No to tak chyba wyżej mniej więcej napisałem, czyż nie?
2. W Internecie sobie nie 'panujemy'

Dziękuję za info.

Pzdr.,
konwil

Offline

 

#9 2014-03-13 00:04:55

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: Biuro Tlumaczen w komorce lokatorskiej w II klatce 23A

Paweł napisał:

W związku z tym w lokalu, o którym mowa, założyłem samodzielny licznik prądu, który wskazuje rzeczywiste zużycie prądu wraz z bezpiecznikiem:)

O ile dobrze pamiętam liczników prądu nie zakładaliśmy samodzielnie tylko montował je dostawca prądu po wcześniejszym podpisaniu umowy.

Zatem moje pytanie jest następujące: czy licznik założył Pan samodzielnie, dla własnej informacji o zużyciu prądu, a za prąd i tak będzie płacił ogół mieszkańców, czy też założył go dostawca prądu, z którym ma Pan podpisaną umowę na dostawę energii do komórki i czy za zużycie tej energii będzie płacił tylko i wyłącznie Pan? Pytam, ponieważ wiem jak wyglądają licznik, a to co widziałam w Pana komórce, licznika nie przypominało (bezpiecznik owszem).

Poza tym chciałabym zwrócic Panu uwagę, że te namalowane pasy wokół drzwi, jak i same nieprofesjonalnie oklejone drzwi nie wyglądają zbyt estetycznie i szpecą nową klatkę i to zaraz przy wejściu... My tu staramy się dbac o estetykę i przyjemny dla oka wygląd miejsca, w którym mieszkamy i bardzo prosimy o uszanowanie tego.

A tak w ogóle to skoro w tej komórce ma byc tylko magazyn i nikt tam nie będzie przesiadywał, to chyba bezpieczniej byłby zostawic stare, pełne drzwi tylko założyc porządne zamki, a nie wprawiac nowe i oszklone zwracajac tym na siebie uwagę wszystkich.
Magazyn z oszklonymi drzwiami, hm.... zastanawiające i niestety, proszę wybaczyc, ale podejrzane.

Ostatnio edytowany przez Milady (2014-03-13 20:38:37)


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

#10 2014-03-14 19:53:36

Paweł

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-11
Posty: 4
Punktów :   

Re: Biuro Tlumaczen w komorce lokatorskiej w II klatce 23A

Szanowny Sąsiedzie
Wszelkie dokumenty odnośnie Licznika i rozliczeń są złożone w administracji.Gwarantuje że jest to licznik-zaraz obok bezpiecznika jest monitorek-montował go elektryk który obsługuje cały blok i był z polecenia administracji

Odnośnie Pasa wkoło drzwi -informuję że w dalszym ciągu schnie gips-ze względu na brak cyrkulacji-zaraz po wyschnięciu pas będzie pomalowany.

Odnośnie drzwi przeszklonych-uważam że są bardzo estetyczne i miłe dla oka w porównaniu do starych-

Oklejnie- -też mi się nie podoba!będzie na nowo.

Offline

 

#11 2014-03-14 21:07:32

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: Biuro Tlumaczen w komorce lokatorskiej w II klatce 23A

Milady napisał:

Poza tym chciałabym zwrócic Panu uwagę, że te namalowane pasy wokół drzwi, jak i same nieprofesjonalnie oklejone drzwi nie wyglądają zbyt estetycznie i szpecą nową klatkę i to zaraz przy wejściu... My tu staramy się dbac o estetykę i przyjemny dla oka wygląd miejsca, w którym mieszkamy i bardzo prosimy o uszanowanie tego.

W porównaniu z tym jak brudne są posadzki, winda itp, to z całym szacunkiem ale komentarz o tym że pas wokół drzwi jest źle namalowany, jest nie na miejscu. Jeśli tak dbamy o estetyke naszego bloku, to powinniśmy najpierw zmusić firmę sprzątającą do dbania o czystość klatek. Człowiek uczciwie wszystko pozakładał i w zasadzie nie ma żadnego obowiązku tłumaczyć się z tego, a pomimo wszystko zalogował się na forum, aby wszelkie wątpliwości rozwiać (sam w rozmowie zaproponował, ze napisze na naszym forum, by poinformować wszystkich zainteresowanych), ale zawsze znajdzie się ktoś, komu coś będzie nie odpowiadać:) Ja życzę człowiekowi powodzenia w prowadzeniu interesu, lepszy taki mały magazyn niż kolejne przedszkole:) Swoją drogą śmieszne są te osiedlowe spekulacje i robienie afery z czegoś, czego się u źródła nie sprawdziło. Ja nie mam nic przeciwko takiemu wykorzystaniu tej przestrzeni i życzyłbym sobie więcej tak rzetelnych ludzi, jak właściciel komórki, na swojej drodze.

Offline

 

#12 2014-03-16 15:31:23

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: Biuro Tlumaczen w komorce lokatorskiej w II klatce 23A

krzyhood napisał:

Jeśli tak dbamy o estetyke naszego bloku, to powinniśmy najpierw zmusić firmę sprzątającą do dbania o czystość klatek.

Ja oceniam według siebie, gdyż dbam o przestrzeń na klatce wokół mojego mieszkania, którą co najmniej raz w tygodniu odkurzam i myję nie czekając na firmę sprzątająca. Poza tym uważam, że aż tak źle to na tych klatkach nie jest, aczkolwiek rewelacji też nie ma. Czasami po weekendzie winda wymaga gruntownego sprzątania - szczególnie jeżeli w klatce była jakaś studencka impreza. Taki urok mieszkania w bloku. Idealnie czysto nigdy nie będzie.


krzyhood napisał:

Człowiek uczciwie wszystko pozakładał i w zasadzie nie ma żadnego obowiązku tłumaczyć się z tego

Osobiście najbardziej interesowała mnie sprawa prąd i tego kto będzie płacił za jego zużycie w tej komórce, bo wiadomo, że jeżeli będzie tam prowadzona jakaś działalnosc to i zużycie prądu będzie na zdecydowanie wyższym poziomie niż zwykłe włączenie i wyłączenie światła. Po prostu nie mam zamiaru płacic, nawet w niewielkiej części za kogoś, kto będzie na tym jeszcze zarabiał. Uważam, że w tej kwestii wyjaśnienia były konieczne. Co do pasa i oklejenia to są moje osobiste odczucia estetyczne, każdy może miec w tej kwestii inne zdanie, a moja opinia była skierowana tylko i wyłącznie do Pana Pawła. Tu dziękuje za wyjaśnienia.  Mam nadzieję, że to co opisał jest zgodne z prawdą i faktycznie prowadzona tam działalnosc magazynowa nie będzie uciążliwa dla mieszkańców klatki i bloku, a za prąd będzie się Pan Paweł rozliczał z Administracją.

Ostatnio edytowany przez Milady (2014-03-16 15:37:06)


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

#13 2014-03-17 15:21:11

olu18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-23
Posty: 27
Punktów :   

Re: Biuro Tlumaczen w komorce lokatorskiej w II klatce 23A

W porównaniu z tym jak brudne są posadzki, winda itp, to z całym szacunkiem ale komentarz o tym że pas wokół drzwi jest źle namalowany, jest nie na miejscu. Jeśli tak dbamy o estetyke naszego bloku, to powinniśmy najpierw zmusić firmę sprzątającą do dbania o czystość klatek.

Krzyhood co brudne posadzki, winda itd maja do zalozonych zle przeszklonych drzwi?? Pas o ktorym mowa zobacz jak wyglada - pozal sie Boze... I to ma pieknie wygladac - ma sie lepiej prezentowac od tego co bylo?? Pani sprzatajaca stara sie jak moze - jesli Ci sie nie podoba to napisz do AZ zeby zmienili firme... Zawsze ktos nie bedzie zadowolony...

Człowiek uczciwie wszystko pozakładał i w zasadzie nie ma żadnego obowiązku tłumaczyć się z tego, a pomimo wszystko zalogował się na forum, aby wszelkie wątpliwości rozwiać (sam w rozmowie zaproponował, ze napisze na naszym forum, by poinformować wszystkich zainteresowanych), ale zawsze znajdzie się ktoś, komu coś będzie nie odpowiadać:)

Uczciwie?? Krzyhood to moze zaloze w komorce sasiadki pietro wyzej WARZYWNIAK albo Salon Pieknosci - Wszyscy sie uciesza - nie bede placic za prad, za wywoz smieci, za monitoring, za wode - ludzie beda przychodzic i walesac sie pod klatce I to bedzie wedlug Ciebie UCZCIWIE??

Ja życzę człowiekowi powodzenia w prowadzeniu interesu, lepszy taki mały magazyn niż kolejne przedszkole:) Swoją drogą śmieszne są te osiedlowe spekulacje i robienie afery z czegoś, czego się u źródła nie sprawdziło. Ja nie mam nic przeciwko takiemu wykorzystaniu tej przestrzeni i życzyłbym sobie więcej tak rzetelnych ludzi, jak właściciel komórki, na swojej drodze.
Afera?? Zadna afera - tylko niepokoj... My wszyscy zyczymu Mu powodzenia w prowadzeniu swojej dzialalnosci...

Offline

 

#14 2014-03-17 17:12:06

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: Biuro Tlumaczen w komorce lokatorskiej w II klatce 23A

olu18 napisał:

Krzyhood co brudne posadzki, winda itd maja do zalozonych zle przeszklonych drzwi?? Pas o ktorym mowa zobacz jak wyglada - pozal sie Boze... I to ma pieknie wygladac - ma sie lepiej prezentowac od tego co bylo?? Pani sprzatajaca stara sie jak moze - jesli Ci sie nie podoba to napisz do AZ zeby zmienili firme... Zawsze ktos nie bedzie zadowolony...

Dokładnie w poście wcześniejszym napisałem co ma pas do posadzek i windy. Skoro kwestia zamontowania drzwi narusza komuś prawa estetyki, to to samo prawo ma racje bytu jeśli chodzi o nieporządek na naszej klatce i w windzie. To i to narusza personalne, ale narusza poczucie estetyki. Skoro pas Ci nie odpowiada napisz do AZ lub Pana wynajmującego niech coś zrobią, skoro to tak bardzo przeszkadza. Kwestia tego, jak Pani sprzątająca „się stara” pozostawia w moim mniemaniu wiele do życzenia. Wystarczy spojrzeć, jak pomazana jest podłoga po rzekomym umyciu dokładnym lub jak wyglądają płytki przy wejściu do garażu. Poinformowałem o tym AZ i sam nic nie zwojuję, bo jesteśmy wspólnotą. Pozostaje mi dbać o moje piętro, które ktoś z domowników zawsze sam od siebie myje tak jak pisala Milady, wokól drzwi wejściowych do mieszkania, ale ja nie jestem od sprzatania klatki, która jest brudna i koniec. Owszem, zawsze ktoś będzie niezadowolony. Prawo demokracji. Tobie nie odpowiada pas, a mi nie podoba się praca Pani sprzątającej. Wydaję mi się, że o jakość pracy Pani sprzątającej, za którą płacimy warto zabiegać, a deliberacje dotyczące pasa wokół drzwi są tak na miejscu, jak to gdybym zaczął tutaj pisać, o tym co sądzę o wózkach i rowerach, które stoją na klatce i zaburzają moje odczucie estetyki. O gustach się podobno nie dyskutuje...

olu18 napisał:

Uczciwie?? Krzyhood to moze zaloze w komorce sasiadki pietro wyzej WARZYWNIAK albo Salon Pieknosci -  Wszyscy sie uciesza - nie bede placic za prad, za wywoz smieci, za monitoring, za wode - ludzie beda przychodzic i walesac sie pod klatce  I to bedzie wedlug Ciebie UCZCIWIE??

Zakładaj warzywniak i co tam chcesz jeszcze chcesz...pogratuluje Ci przedsiębiorczości. Bylebyś tylko najpierw (tak jak nasz „Pan Tłumacz”- Paweł ) poinformowała o tym odpowiednie organy decyzyjne i zrobiła wszystko zgodnie z prawem. Swoją drogą nie wiem, jak miałaby funkcjonować warzywniak bez potencjalnych klientów, a skoro chcesz to porównywać do magazynu biura tłumaczeń w grę nie mogą wchodzić potencjalni petenci. Paweł nikogo tam nie przyjmuje. Kolejna sprawa to nie wyobrażam sobie jak miałby to inaczej Paweł załatwić?? Najpierw chodzić od drzwi do drzwi w naszej w klatce, pytać: „Co Pan/Pani sądzi o takim moim pomyśle?”. To chyba jakieś nieporozumienie. Wszystko zrobił tak, jak powinno być i w odpowiedniej kolejności. Nie mam nic przeciwko.

Koniec końców dobre jest to, że chociaż w tym się zgadzamy, że należy życzyć Pawłowi powodzeniaJ

Ostatnio edytowany przez krzyhood (2014-03-17 17:13:12)

Offline

 

#15 2014-03-17 19:35:43

olu18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-23
Posty: 27
Punktów :   

Re: Biuro Tlumaczen w komorce lokatorskiej w II klatce 23A

Dokładnie w poście wcześniejszym napisałem co ma pas do posadzek i windy. Skoro kwestia zamontowania drzwi narusza komuś prawa estetyki, to to samo prawo ma racje bytu jeśli chodzi o nieporządek na naszej klatce i w windzie. To i to narusza personalne, ale narusza poczucie estetyki. Skoro pas Ci nie odpowiada napisz do AZ lub Pana wynajmującego niech coś zrobią, skoro to tak bardzo przeszkadza. Kwestia tego, jak Pani sprzątająca „się stara” pozostawia w moim mniemaniu wiele do życzenia. Wystarczy spojrzeć, jak pomazana jest podłoga po rzekomym umyciu dokładnym lub jak wyglądają płytki przy wejściu do garażu. Poinformowałem o tym AZ i sam nic nie zwojuję, bo jesteśmy wspólnotą. Pozostaje mi dbać o moje piętro, które ktoś z domowników zawsze sam od siebie myje tak jak pisala Milady, wokól drzwi wejściowych do mieszkania, ale ja nie jestem od sprzatania klatki, która jest brudna i koniec. Owszem, zawsze ktoś będzie niezadowolony. Prawo demokracji. Tobie nie odpowiada pas, a mi nie podoba się praca Pani sprzątającej. Wydaję mi się, że o jakość pracy Pani sprzątającej, za którą płacimy warto zabiegać, a deliberacje dotyczące pasa wokół drzwi są tak na miejscu, jak to gdybym zaczął tutaj pisać, o tym co sądzę o wózkach i rowerach, które stoją na klatce i zaburzają moje odczucie estetyki. O gustach się podobno nie dyskutuje...
Ja o niebie Ty o chlebie... Widze ze, tak jak napisales "Pan Paweł" - ma obronce.
Mowie o komorce lokatorskiej a nie o sprzataniu klatek. Na te temat otworz nowy watek - i trzeba poruszyc na Spotkaniu Wspolnoty. Sasiadom nie podoba sie to ze zalozyl inne drzwi, ze jest nieestetyczna naklejka, wyglad pasa wokol drzwi - fatalny, ze podobno jest licznik od pradu - ciekawe jak bedzie sie rozliczal (bo raczej licznik nie jest zalozony przez Dostawce Pradu).


Zakładaj warzywniak i co tam chcesz jeszcze chcesz...pogratuluje Ci przedsiębiorczości. Bylebyś tylko najpierw (tak jak nasz „Pan Tłumacz”- Paweł ) poinformowała o tym odpowiednie organy decyzyjne i zrobiła wszystko zgodnie z prawem. Swoją drogą nie wiem, jak miałaby funkcjonować warzywniak bez potencjalnych klientów, a skoro chcesz to porównywać do magazynu biura tłumaczeń w grę nie mogą wchodzić potencjalni petenci. Paweł nikogo tam nie przyjmuje. Kolejna sprawa to nie wyobrażam sobie jak miałby to inaczej Paweł załatwić?? Najpierw chodzić od drzwi do drzwi w naszej w klatce, pytać: „Co Pan/Pani sądzi o takim moim pomyśle?”. To chyba jakieś nieporozumienie. Wszystko zrobił tak, jak powinno być i w odpowiedniej kolejności. Nie mam nic przeciwko.
A sobie Warzywniak zaloze - a co Kto mi zabroni Bede sprzedawac warzywka z balkonu hehehe... Z sasiadka bedziemy miec zajecie
Koniec końców dobre jest to, że chociaż w tym się zgadzamy, że należy życzyć Pawłowi powodzenia.
I kropka . Bez komentarza... Wyjasni sie wszystko na zebraniu.
Milady dziekuje ze poruszylas watek z pradem i z drzwiami

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs w polsce przegrywanie kaset vhs. zaręczyny w wellness Ciechocinek