Nazwa forum

Opis forum


#1 2015-03-17 20:26:28

cross

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-15
Posty: 66
Punktów :   

24.03. zebranie wspólnoty- wpisujemy tematy

co nam leży na sercu?

Offline

 

#2 2015-03-17 23:17:13

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: 24.03. zebranie wspólnoty- wpisujemy tematy

1. Po co rozkopywali studzienki kanalizacyjne wczoraj i dzisiaj?
2. Dlaczego sprzątanie garaży polega na rozpylaniu kurzu po wszystkim co się w nich znajduje? Propozycja: sprzątać wyłącznie na mokro.
3. Po co znowu chcą wałkować temat placu zabaw dla przedszkola?
4. Dlaczego liczniki CO wciąż nie są naprawione/wymienione przez gwaranta?
5. Czy planują posadzenie więcej zieleni?
6. Czy kubły we wiacie śmietnikowej wiecznie muszą być przepełnione?

Offline

 

#3 2015-03-18 10:49:17

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: 24.03. zebranie wspólnoty- wpisujemy tematy

Witajcie,

W tym roku postaram się przyjść, bo też mam kilka spraw, gł. dot. budynku 23, tj.:

1. Czy funkcjonuje u nas monitoring (po kradzieży motocykla AZ nie umiał odpowiedzieć jednoznacznie - info od Sąsiada)?
2. Czy da się tak ustawić fotokomórki w garażu, poz. -2, żeby nie gasić sobie wzajemnie światła wjeżdżaniem/wyjeżdżaniem?
3. Czy da się naprawić fotokomórki na korytarzach, tak aby światło nie świeciło się non stop? 20.03.2015, kl. III - zrobione
4. Sprzątanie. Wg mnie się pogorszyło - a wcześniej nie było tak źle. Niektóre miejsca są w ogóle nie sprzątane (np. odpadający tynk w kl. 4).  22.03.2015, korytarze umyte na mokro, tynk zebrany
5. Odpadający tynk w kl. 4 (wilgoć) - czy coś z tym robimy?
6. Woda w garażu, poz. -2. Kałuże, plandeki nad samochodami - jak wygląda stan usuwania tych problemów?
7. Ubytki w tynku, przy wejściu do klatki 3 - do naprawienia.
8. Lampa ostrzegawcza przy bramie garażowej, poz. -2 - nie błyskała w ogóle, błyska non stop - czy da się to naprawić? 20.03.2015, przestała migać; 22.03.2015, zrobione
9. Może jakieś reguły co wolno trzymać na miejscu postojowym, co? Wg mnie tylko samochód, ale może są inne opinie - i jak widać po naszym garażu jak najbardziej są. Pełno różnych gratów, włącznie ze śmieciami. Może kusić złodzieja (np. nowy halogen led na stojaku...).
10. Kiedy zostaną wymienione drzwi, uszkodzone po włamaniu na poz. -1 garażu (z klatki 4). Klamka nie odskakuje, drzwi pozostają często otwarte.
11. Czemu poz. -1 garażu nie jest sprzątany?

Dużo tego, ale nie wszystko jest super-pilne, a część z ww. spraw mogłaby zostać zauważona przez Administratora budynku, jeśliby podczas swoich wizyt zwrócił na nie uwagę.

PS: U nas garaż, poz. -2 sprzątano "na mokro", aż mi auto zaparowało po zjechaniu na dół :-) Także nie ma reguły: jeden na sucho, drugi na mokro, trzeci w ogóle.

Pzdr.,
konwil

SUPLEMENT, 20.03.2015: Czyli po wypisaniu tematów tutaj, takich które były zgłaszane wcześniej i takich, które są względnie proste do usunięcia - bezpośrednio przed zebraniem - skutkuje. Szczerze pisząc, właśnie taką miałem nadzieję Ale to głupie, faktycznie nasz Administrator się nie popisuje...

SUPLEMENT, 22.03.2015: Jak wyżej

Ostatnio edytowany przez konwil (2015-03-22 12:23:29)

Offline

 

#4 2015-03-19 18:30:32

olu18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-23
Posty: 27
Punktów :   

Re: 24.03. zebranie wspólnoty- wpisujemy tematy

1. Dlaczego bez Naszej zgody zrobili na parkingu kolo smietnika przejscie dla pieszych, wozkow itd zabierajac jedno miejsce na samochod - gdzie i tak jest tych miejsc malo??
2. Jestem dalej za zmiana Zarzadcy - moze wkoncu wlasciciele nie uznaja na zebraniu "absolutorium" i powiedza glosno NIE AZ!!!
3. Gdzie sa kosze ktore mialy stac przy placu zabaw??

Offline

 

#5 2015-03-19 19:56:50

cross

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-15
Posty: 66
Punktów :   

Re: 24.03. zebranie wspólnoty- wpisujemy tematy

Witam,

Co do zmiany zarządu, absolutorium nie ma nic do rzeczy... można udzielić, a wręcz trzeba, żeby nie było problemów z rozliczeniem zeszłego roku.
Do zmiany zarządu być może trzeba zatrudnić notariusza, możemy kogoś zamówić na zebranie na wtorek.
Przede wszystkim należy zadbać o to, by odwołanie dotychczasowego zarządcy było ważne - czyli by przeprowadzić je zgodnie z prawem.

Musimy pamiętać, że jeżeli zarząd powoływany był w formie aktu notarialnego (czyli na zasadach określonych w art. 18.1 ustawy) takiej samej formy wymaga jego odwołanie. Warto więc upewnić się przed zebraniem, czy nie będzie konieczna obecność notariusza, który zaprotokołuje przebieg zebrania i sporządzi odpowiedni akt.


Po odwołaniu zarządcy najlepiej powołać z mieszkańców zarząd kilkuosobowy, a  administracje zlecić firmie zewnętrznej.

Nic skomplikowanego. trzeba tylko zacząć działać.

Ostatnio edytowany przez cross (2015-03-19 19:59:39)

Offline

 

#6 2015-03-19 20:16:13

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: 24.03. zebranie wspólnoty- wpisujemy tematy

Zgadzam się z konwilem, że sprzątanie się pogorszylo i w zasadzie to tak na szybko mam zastrzeżenia właśnie do sprzątania,  bo przetarcie mopem nie jest jeszcze sprzątaniem, nie mówiąc o brudnym przedsionku przed wejściem do garażu (23A). Ponadto również nie wiem jaki jest sens aby znowu rozważać plac zabaw...

Offline

 

#7 2015-03-20 12:08:49

olu18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-23
Posty: 27
Punktów :   

Re: 24.03. zebranie wspólnoty- wpisujemy tematy

cross napisał:

Witam,

Co do zmiany zarządu, absolutorium nie ma nic do rzeczy... można udzielić, a wręcz trzeba, żeby nie było problemów z rozliczeniem zeszłego roku.
Do zmiany zarządu być może trzeba zatrudnić notariusza, możemy kogoś zamówić na zebranie na wtorek.
Przede wszystkim należy zadbać o to, by odwołanie dotychczasowego zarządcy było ważne - czyli by przeprowadzić je zgodnie z prawem.

Musimy pamiętać, że jeżeli zarząd powoływany był w formie aktu notarialnego (czyli na zasadach określonych w art. 18.1 ustawy) takiej samej formy wymaga jego odwołanie. Warto więc upewnić się przed zebraniem, czy nie będzie konieczna obecność notariusza, który zaprotokołuje przebieg zebrania i sporządzi odpowiedni akt.


Po odwołaniu zarządcy najlepiej powołać z mieszkańców zarząd kilkuosobowy, a  administracje zlecić firmie zewnętrznej.

Nic skomplikowanego. trzeba tylko zacząć działać.

Cross ale jak to wszystko zrobic?? Moze ktos z Nas jest notariuszem albo ma takiego dobrego znajomego?? Moze wiem malo ale zeby zmienic zarzadce trzeba miec te 51% glosow wlascicieli - zebranie tych glosow mnie sie wydaje ze nie powinno byc takie trudne... Kazdy chetny z jednej klatki przeszedlby sie po mieszkaniach i juz Ale ja tego wszystkiego SAMA nie zalatwie... Potrzebuje osob chetnych do pomocy....

Offline

 

#8 2015-03-22 12:22:44

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: 24.03. zebranie wspólnoty- wpisujemy tematy

I kilka spraw z mojej listy już załatwione, jw.

olu18 napisał:

1. Dlaczego bez Naszej zgody zrobili na parkingu kolo smietnika przejscie dla pieszych, wozkow itd zabierajac jedno miejsce na samochod - gdzie i tak jest tych miejsc malo??

Przejście jest bardzo potrzebne jak słusznie piszesz, m.in. właśnie dla wózków (korzystam). Mnie ten pomysł się podoba. Co do miejsc parkingowych - jak już pisałem o tym kilkukrotnie na Forum - powinno być ich więcej -> jak planował Marti Solanes: przed blokiem 23A (równolegle). Poza tym garaże pod 23 nadal nie są zapełnione, a koszt miesięczny wynajmu takiego miejsca jest naprawdę nieduży i tak właśnie ja rozwiązałem problem z parkowaniem swoich samochodów. Polecam.

olu18 napisał:

3. Gdzie sa kosze ktore mialy stac przy placu zabaw??

Wyjrzałem przez okno: jeden kosz jest. Faktycznie - w liczbie pojedynczej, ale czy potrzeba ich więcej? Chyba, że chodzi o coś innego.

Pzdr.,
konwil

Offline

 

#9 2015-03-22 15:03:05

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: 24.03. zebranie wspólnoty- wpisujemy tematy

konwil napisał:

I kilka spraw z mojej listy już załatwione, jw.

olu18 napisał:

1. Dlaczego bez Naszej zgody zrobili na parkingu kolo smietnika przejscie dla pieszych, wozkow itd zabierajac jedno miejsce na samochod - gdzie i tak jest tych miejsc malo??

Przejście jest bardzo potrzebne jak słusznie piszesz, m.in. właśnie dla wózków (korzystam). Mnie ten pomysł się podoba. Co do miejsc parkingowych - jak już pisałem o tym kilkukrotnie na Forum - powinno być ich więcej -> jak planował Marti Solanes: przed blokiem 23A (równolegle). Poza tym garaże pod 23 nadal nie są zapełnione, a koszt miesięczny wynajmu takiego miejsca jest naprawdę nieduży i tak właśnie ja rozwiązałem problem z parkowaniem swoich samochodów. Polecam.

A ja ogólnie jestem zwolennikiem zieleni i przeciwnikiem betonu i samochodowej blachy. Zatem o i le "słupki wydzielające przejście dla wózków" oraz zachętę do chowania samochodów pod ziemię silnie popieram, to o tyle zieleni wzdłuż 23A będę bronił. Co do planów MS, to plany były różne - w jednym z nich nawet po przeciwnej stronie naszej drogi (tam gdzie teraz stoją samochody) planowana była zieleń (i nawet taki stan rzeczy był faktem przez parę dni podczas jakichś odbiorów technicznych ze 3 lata temu, jak zapewne wielu z nas wówczas zauważyło). Owszem była to przesada, jakiś parking musi być, i jest stosunkowo duży biorąc pod uwagę ile miejsc się marnuje we wszystkich naszych garażach podziemnych.

Offline

 

#10 2015-03-23 09:31:54

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: 24.03. zebranie wspólnoty- wpisujemy tematy

RaNo, ja tylko zwracam uwagę na fakty, które tu już poruszałem, zwracając wówczas uwagę, że miejsc parkingowych kiedyś zabraknie, nawet zwolennikom zieleni, której ja również nie jestem przeciwnikiem. Ale jestem realistą - mam 2 autka i gdzieś muszą stać. O kłamstwach Marti Solanesa już nie wspominam, bo wystarczająco dużo już napisałem.

Nie odbiegajmy od tematu, jutro zebranie i nasuwa mi się jeszcze jedna myśl: może zgłośmy chęć organizacji zabrania nie co rok, a co pół roku, wówczas takie tematy jak opisujemy wyżej będą znikać szybciej :-)

Pzdr., konwil

Offline

 

#11 2015-03-23 20:56:00

 Coledon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 86
Punktów :   

Re: 24.03. zebranie wspólnoty- wpisujemy tematy

To ja dorzucę tematy.
1. O co chodzi z rozliczeniami za c.o. to są chyba kpiny. Budynek zapłacił ok 10000 mniej za tamten rok My mamy zapłacić 300 zł (podwyżka o 100 %) więcej. Skąd AZ wie ze myśmy zużyli więcej skoro liczniki nie działaja?
2. Kto zapłacił za naprawę windy (po dewastacji)  w klatce nr 3 w bloku 23a?


Seks jest jak Prusakolep, kusi, wabi, nęci

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotels-world.pl/ smk edu kz