Nazwa forum

Opis forum


#1 2017-03-01 17:19:13

cross

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-15
Posty: 66
Punktów :   

zebranie wspólnoty

Jakie sprawy chcemy załatwić?

1. malowanie klatek- nie kosztuje wiecej niz 8zl/m2 (nie dajmy sobie wmówić, że to więcej)- i tak pójdzie z funduszu remontowego... a jesli nie to
2. może zawieszenie wpłat na rok do funduszu... płacimy, zbieramy, odsetek nie ma, i nie wydajemy....po co zbierać? zawieśmy próbnie na rok...zobaczymy co dalej. wiele wspólnot nie zbiera przez pierwszych kilka lat, skoro i tak fudusz nie jest wykorzystywany, to co zebralismy spokojnie wystarczy na jakies awarie..

Offline

 

#2 2017-03-02 19:52:32

michał

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2017-03-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty

1. Myślę, że trzeba poruszyć sprawę regulacji lub całkowitego zlikwidowania blokad w drzwiach wejściowych do klatek, niestety ludzie nie zwracają na to uwagi "wychodzą/wchodzą z impetem" a przy szerokim otwarciu, drzwi się blokują i klatka pozostaje otwarta w nocy, w dzień, już pomijam stratę ciepła z budynku, ale chodzi o bezpieczeństwo, było już kilka włamań do garaży podziemnych i kilka samochodów zginęło.
2. Niech AZ porozmawia z właścicielami/pracownikami firny tele..., obok klatki nr 2 w budynku 23 - palą papierosy pod drzwiami klatki II (bo tam taki kącik) i wiecznie jest pełno popiołu i petów
3. Jak najbardziej jestem za pomalowaniem klatek, czy nie można czymś obłożyć pokryć ścian przy wejściu i w kącikach przy widzie - wiecznie tam ściany są brudne, porysowane, strach pomyśleć co będzie jak zaczną ludzie jeździć na rowerach i wyprowadzać je z windy
4. Jakość sprzątania zarówno na klatkach (nie domyte płytki, schody - jakby firma myła brudnym mopem, o korytarzu przy wejściu do garaży nie wspomnę, a stalowa piękna winda z lustrem też porządnego mycia dawno nie widziała - czy firma dysponuje odkurzaczem - by wyciągnąć wszystkie brudy z kątów a nie rozmazać je?), ale również w otoczeniu bloków czystość też budzi zastrzeżenia

Offline

 

#3 2017-03-02 21:57:20

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty

1. Jeśli mówimy o malowaniu klatek, to ja również chciałbym, aby wymienione zostały te gumy w windach, bo są bardziej zniszczone niż ściany na piętrach wyższych od parteru  (które de facto malowania nie potrzebują jeszcze)
2. Czasem śmierdzi w łazience z kanalizacji, czy coś można z tym zrobić
3. Rybiki
4. Czy jest możliwość podglądu monitoringu, bo ja kiedyś  (kilka lat temu) sprawdzałem to wg przesłanych instrukcji i działało mi przez chwilę i to tylko na IE (na Firefoxie już nie). Nie wiem jak.to wygląda teraz, sprawdza to ktoś z Was w ogóle?
5. Kontakt do właścicieli wynajmowanych mieszkań. Studenckie imprezy, uciążliwe i totalnie przeze mnie niezrozumiałe bo jak można mieszkając w Krakowie bawić się w domu a nie na mieście? Przecież to nudne jest:)

Offline

 

#4 2017-03-03 17:32:15

michał

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2017-03-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty

Popieram kontakt do właścicieli wynajmowanych mieszkań. My też mamy takich sąsiadów, którzy chociaż nie imprezują to prowadza zdecydowanie nocne życie: odkurzanie wraz z przesuwaniem mebli o godz. 24 lub później, nocne zabawy ze szczekającym psem, uprawianie nocą fitnessu (?), ćwiczenia śpiewu, lub może to nie ćwiczenia tylko śpiew - trudno to nawet nazwać ale potrafi trwać kilka godzin a nocą niesie, że hej.
Może warto wszystkim mieszkańcom - nie tylko właścicielom przypomnieć pisemnie (do rąk własnych) regulamin budynku wielorodzinnego!!!
Czy AZ czyta nasze forum?

Offline

 

#5 2017-03-03 20:30:58

cross

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-15
Posty: 66
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty

chyba czyta....biorąc pod uwagę, że gdy rok temu zakładałem podobny wątek.... wiele spraw AZ rozwiązało już/tuż przed zebraniem.

Ale myślę, że i tak trzeba je poruszyć na zebraniu- 15.03.br. godz.:17:00 !!!

Myślę, że powinniśmy naciskać na malowanie klatek...przynajmniej parter....każdy tamtędy przechodzi... te klatki tak naprawdę świadczą o nas.
My już nie zwracamy na nie uwagi...a goście idą "zamykając oczy".
Reszta uwag też słuszna.

Dodatkowo analiza wydatków z funduszu remontowego w 2016 r. wynosząca sic! 0 zł powinna nas skłonić, albo do malowania części/całych klatek, albo do zawieszenia na rok jego zbierania.

Ostatnio edytowany przez cross (2017-03-03 22:34:01)

Offline

 

#6 2017-03-06 15:04:15

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty

cross, fundusz remontowy, który opłacam co miesiąc to ca. 10,00 PLN. W mojej opinii zbieramy na potencjalne awarie i remonty, które w coraz starszym budynku mogą się zdarzyć z coraz większym prawdopodobieństwem. Wg mnie nie ma sensu naruszać zebranej kwoty, do której są doliczane odsetki (nie tak jak piszesz) i np. kiedyś odnowić elewację, załatać dziurę w dachu itp.

Dla przykładu: w starszych budynkach, Wspólnota musi wziąć kredyt na większy remont (np. ocieplenie z zewnątrz czy wymiana okien w klatkach). Po co nam potencjalne zadłużenie w przyszłości?

Wg mnie powinno zostać tak jak jest.

Pozdrowienia,
konwil

PS: a pytania w formie uchwał się pojawiały czy wykorzystać fundusz do realizacji pomniejszych inwestycji (nie pamiętam czy przeszło czy nie i co to było); proponuję zgłosić uchwałę odnośnie malowania klatek - zobaczymy jaka będzie decyzja.

Offline

 

#7 2017-03-06 17:40:40

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty

Monitoring.

Rozmawiałem kilka miesięcy temu z AZ - dostęp do monitoringu istniał z sieci zewnętrznej (internet), ale z uwagi na ilość osób chcących podglądać obraz z kamer - został zablokowany. Pamięta ktoś może czy dostęp z sieci zewnętrzenej nie został zapisany w wymaganiach odnośnie wdrożenia monitoringu?

IMO, monitoring dało się u nas lepiej zorganizować na osiedlu, wykorzystując chociażby istniejąca infrastrukturę kablową, która jest obecnie nieużywana (gniazdka ethernet w mieszkaniach).


Malowanie - jestem za.

Offline

 

#8 2017-03-06 17:46:12

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty

Mi internetowy dostęp do kamer Przemiarki 23A wciąż działa (http://83.144.95.188/ - faktycznie wymaga starego IE i specyficznej konfiguracji, którą swego czasu nam rozesłano).

Offline

 

#9 2017-03-06 17:50:14

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty

RaNo napisał:

Mi internetowy dostęp do kamer Przemiarki 23A wciąż działa (http://83.144.95.188/ - faktycznie wymaga starego IE i specyficznej konfiguracji, którą swego czasu nam rozesłano).

Sprawa musi wyglądać inaczej w budynku 23... Rozumiem, że nie widzisz podglądau z naszych kamer w 23?

Ostatnio edytowany przez kamre (2017-03-06 17:52:56)

Offline

 

#10 2017-03-06 20:23:46

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty

Nie. Tylko 23A.

Offline

 

#11 2017-03-07 16:35:28

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty

Moje propozycje:
- ustalenie poprzez uchwałę pewnego rodzaju rozdzielność pomiędzy blokiem 23 i 23a, tak aby w sprawach dotyczących danego bloku decydowali tylko jego mieszkańcy (raz jest to realizowane, a raz o wszystkim decydują wszyscy, co sprawia zamieszanie)
- usunięcie z kart do głosowania opcji "wstrzymuję się", która de facto jest i tak głosem na nie
- uchwała, że w przypadku awarii wodomierzy i ciepłomierzy naliczenia opłat do czasu usunięcia awarii będę ustalane dla danego lokalu na podstawie zużycia w latach wcześniejszych
- zrobienie porządku z firmą sprzątającą (uważam, że zamiana pań na panów nie poprawiła, a wręcz pogorszyła jakość wykonywanej dla nas usługi)
- wymuszenie na zarządcy, aby jeżeli już wykonywane są jakieś prace na terenie Wspólnoty, to niech będą wykonane porządnie a nie na przysłowiowe "odwal się" (m.in. posadzenie pnączy przy śmietniku bez podpórek i brak podlewania, posadzenie róż i wysypanie kamieni i wstawienie palików koło bloku 23, prośba o usunięcie kłujących oraz porażonych roślin skończyła się ich przycięciem)
-  umieszczenie na śmietniku tabliczki z informacją, że obok wyznaczony przez paliki obszar obok śmietnika to jest przejście, a nie miejsce na składowisko śmieci czekających tygodniami na wywiezienie, albo usunięcie palików i poszerzenie obszaru parkowania (ten wydzielony obszar i tak nie spełnia swojej funkcji - albo jest tam śmietnik, albo parkowane są motory, w sporadycznych przypadkach udało mi się tamtędy przejechać np. wózkiem rowerem na plac zabaw)

Napisałam też prośbę do AZ o przesunięcie zebrania na godzinę 18:00 tak jak to miało miejsce w latach wcześniejszych (jedynie w ubiegłym roku zebranie zaczynało się o 17:00 i było w Wielki Czwartek a frekwencja to coś ok 10 osób.) Czekam na jakąś odpowiedź z ich strony (na razie nawet nie potwierdzili, że odebrali wiadomość .


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

#12 2017-03-07 18:25:14

michał

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2017-03-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty

Popieram rozdzielność  między blokami 23 i 23a, powinno to ułatwić zbieranie podpisów pod uchwałami - decydujemy w swojej sprawie
Czystość, Czystość, Czystość - w klatkach i wokół boków !!!
Rzeczywiście miejsce wokół śmietnika to nie magazyn - a tak poza tym ta kratka jest dosyć nieszczęśliwa w przypadku transportu na noszach
No i to co chyba najważniejsze bezpieczeństwo (likwidacja/regulacja blokad w drzwiach do klatek, bezpieczeństwo w garażach)
Pozdrawiam Sąsiadów

Offline

 

#13 2017-03-09 14:20:27

cross

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-15
Posty: 66
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty

Co do odsetek od funduszu remontowego, powiem tak: generalnie jakieś są.... ale ze względu na to, że wspólnota nie ma osobowości prawnej to są wielokrotnie mniejsze, niz jak osoba fizyczna na taką samą kwotę założy lokatę.
Myślę, że są znacznie mniejsze niż inflacja... więc w sumie jako wspólnota co roku tracimy.
Możemy utrzymać fundusz, możemy zawiesić... a za jakiś czas odwiesić i zbierać większą kwotę. Zgadzam się, że kredytowanie napraw jest nieopłacalne ze względu na odsetki.
Generalnie w naszych czasach przy obecnie stosowanych technologiach pierwsze naprawy dachów bloków są po około: 25-30 latach, większość z nas już tu nie będzie mieszkać;). Oczywiście nie wykluczam innych napraw, ale myślę, że mamy już sporo środków na naprawę drobnych elementów np. drzwi, itp.

Offline

 

#14 2017-03-09 15:31:56

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty

No wiesz, przy ul. Szuwarowej stoją lekko starsze bloki niż nasz i już były malowane - nawet w podobne barwy jak nasze budynki.

Wskaż proszę inny sposób składania pieniędzy na kupkę, abyśmy jako Wspólnota nie tracili, a zyskiwali. Może fundusze inwestycyjne? Jeśli weźmiemy pod uwagę te 25-30 lat, to po takim czasie inwestycja w akcje powinna dać potencjalnie spory zysk.

A na poważnie, to zwróć proszę uwagę, że nikt poza Tobą i mną w kwestii funduszu remontowego się nie wypowiada, czyli jak mniemam - inni po prostu akceptują stan obecny i tyle.

Do zobaczenia na zebraniu.

PS: Fakt, że większość z Was nie będzie mieszkać w blokach za rzeczone wyżej 25-30 lat nie oznacza, że powinniśmy pozostawić >>przyszłe pokolenie<< bez środków do remontu. Mieszkałem w takim budynku i właśnie z takiego powodu (wcześniej był własnością Gminy) konieczny był kredyt na wspomniane ocieplenie. Nie powielajmy błędów z poprzedniego systemu.

Pozdrowienia,
konwil

Offline

 

#15 2017-03-09 15:57:53

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty

Nie chodzi o przyszłe pokolenie. Chodzi o to, że płacimy co miesiąc na coś, co sprzedając mieszkanie nie będzie już nasze. Jest duża szansa, że przez 30 lat wiele z nas sprzeda mieszkania...

Fundusz remontowy to nie wszystko. Zawsze można zrobić składkę bieżącą (tak jak to miało miejsce u nas w przypadku wymiany ciepłomierzy), lub kredyt...

P.S. (co do inflacji) Do niedawna mieliśmy w kraju deflację, więc nie traciliśmy. Teraz zapewne faktycznie tracimy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://wymarzonezdjecia.pl/przegrywanie-minidv-re ciechocinek sale konferencyjne http://komputeryursus.pl