Nazwa forum

Opis forum


#1 2011-01-04 13:20:59

rsu

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-04
Posty: 1
Punktów :   

włamania -2

witam wszystkich sąsiadów,

moj powitalny - pierwszy post do wesolych na pewno nalezec nie bedzie:

chcialem sie podzielic z Wami dość nieprzyjemną informacją iż dzisiejszej nocy tj 03/04.01.11  mialy miejsce co najmniej 2 włamania do pojadów znajdujących się w parkingu podziemnym -2 (do mojego i sąsiada). Ręcę mi opadły jak to rano zobaczyłem, ponieważ nie dość ze sie tyle pieniędzy władowało w "bezpieczenstwo" parkowania po blokiem to jeszcze takie straty, ot tak akurat pod ten nowy rok!

Oczywiscie zawiadomilem policje ale po tych akurat to sie dużo nie spodziewalem, przyjechali popatrzyli  ->  "proszę wziać dokumentacja od radia i przyjechać na komisariat, napiszemy protokół"       --> "cudu" sie po nich nie spodziewalem ale jesli tylko bede miec czas na komisariat podjade i to zglosze.

Dzownilem rowniez do AZ i przedstawilem sprawe: pani poradzila aby o tym porozmawiac na jakims spotkaniu co go niby w I kwartale planują.

Z racji iż brama -2 obecnie działa wiec na 90% zlodzieje weszli przez ktorąś z klatek i ładnie do garażu a tam raj, cicho ciemno spokojnie.
Sąsiad stracił narty wiec prawdopodobnie sobie wjechali na bezczelnego pod ziemie autkiem - wiadomo co by sie nie onosić za daleko!

Moja propozycja - ktora zreszta przedstawilem AZ jest taka aby wszystkie wejscia z klatek na parking były wyposażone w zamki z mechanizmem  otwierania tylko z jednej strony(a z drugiej na klucz). Rozwiązanie takie mają np. na osiedlu przy ul. Chmieleniec i uważam że my również musowo powinnismy takowe posiadać: drzwi są otwieralne swobodnie od strony garażu natomiast od klatek trzeba mieć klucz. Bo niby po co ma to być dostepne dla kazdego: nie masz miejsca postojowego -> nie masz potrzeby tam wchodzić.

pozdrawiam,
rafal

Offline

 

#2 2011-01-04 14:44:08

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: włamania -2

To włamanie to faktycznie przykra sprawa

Myślę, że przedstawiona przez Ciebie propozycja dotycząca sposobu zamykania wejścia z klatek na teren parkingów jest dobra.

A tak swoja drogą to osobiście uważam, że trzymanie nart w samochodzie nie jest zbyt rozważne. W końcu nie jest to osobny zamykany garaż, tylko garaż podziemny wielostanowiskowy, do którego wiele osób ma dostęp.

Ostatnio edytowany przez Milady (2011-01-04 23:50:02)


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

#3 2011-01-04 23:04:46

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: włamania -2

Pomysł na usprawnienie drzwi - dobry.

btw. Ktoś chyba jak na złość nie zamknął drugi dzień z rzędu drzwi na -1... <zło>.

Offline

 

#4 2011-01-05 10:17:16

nietofredka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 39
Punktów :   

Re: włamania -2

mam nadzieję że uda się założyć monitoring wkrótce...

Offline

 

#5 2011-01-05 16:15:44

mamsika

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 13
Punktów :   

Re: włamania -2

zgadzam sie, monitoring to niestety chyba jedyne rozwiazanie gwarantujace troche spokoju.
pomysł na drzwi tez ok.

Offline

 

#6 2011-01-12 22:50:36

Kapimasz1

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 39
Punktów :   

Re: włamania -2

Witam wszystkich
Rzeczywiscie przykra sprawa mam nadziedzieję że sie nie powtórzy pomysł z zamkiem OK popieram.

Co do zamykania drzwi na na -1 to może pasowałoby przypomnieć wszystkim którzy tam parkują że zamykamy drzwi na klucz zawsze.
Pozdrawiam

Offline

 

#7 2011-01-13 21:37:20

m&r

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-16
Posty: 13
Punktów :   

Re: włamania -2

Wlamania, porysowane sciany,zniszczone wulgaryzmami windy, grzyby i mokre sciany na klatkach, ktos na - 2 przed winda klatki czwartej wymopowal brudnym mopem sciany...a to dopiero kilka miesiecy tutaj...nikt  ani nie bierze za to odpowiedzialnosci ani nie walczy z problemem. Mysle, ze AZ powinno wyjsc z jakas inicjatywa a nie siedziec cicho i czekac. Nie zagladaja na osiedle?nie czytaja tego forum?o wszystkim wiedza i zero akcji.a my splacajmy dalej kredyty i placmy czynsze.niech sobie zlodzieje i wandale uzywaja.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
usuwanie adblue Royal Castle Guest House remonty dachów warszawa hotel ciechocinek DG House Wrocław