Nazwa forum

Opis forum


#1 2011-01-29 23:18:24

papasza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 64
Punktów :   

Antena zbiorcza

Drodzy Forumowicze,
Czy udało Wam się podpiąć Wasze telewizory do kabla antenowego?
Tzn mam na mysli połączenie ze skutkiem pozytywnym, a więc jakość oglądania stacji TV na poziomie satysfakcjonującym.

Ja podłączyłem swoj telewizor do tegoż kabla, ale jakość jest taka sama jak jakość bez połączenia z tą anteną .

Albo my w ogóle nie mamy żadnej anteny zbiorczej, albo kabel antenowy, który doprowadzono do mojej puszki jest wątpliwy.
Oczywiście zapytam AZ, jednak jest weekend i pomyslalem, ze wczesniej otrzymam poradę od Was.

Jeśli nasz blok nie ma anteny zbiorczej, to wygląda na to, że jedyną opcją jest CYFRA+, bo GHNet z tego co wiem, to dostarcza cyfrową telewizję właśnie takiego autoramentu.

Czy jest tutaj coś takiego jak jakaś kablówka, aby nie musieć wywieszać na balkonie żadnej anteny?
Oczywiście to jest mój plan awaryjny, gdy antena zbiorcza nie zadziała...


z góry dziękuję za Wasze opinie i rady.

Offline

 

#2 2011-01-30 07:17:24

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Antena zbiorcza

Anteną zbiorczą administruje GH Net, a nie AZ, więc to tam polecałbym dzwonić. Jeśli chcesz oglądać podstawowe 7 programów (tzw. AZART), co kosztuje 10 PLN/mies., to musisz najpierw uruchomić w GH Necie taką usługę - ja uruchamiałem to + TV cyfrową, co razem dało ok. 250 PLN (jednorazowo). Chyba już gdzieś o tym pisałem

Pzdr.

P.S. Antenę widać stojąc przy ul. Bobrzyńskiego Jest na bloku, w okolicach III klatki.

Ostatnio edytowany przez konwil (2011-01-30 07:21:27)

Offline

 

#3 2011-01-30 09:44:53

papasza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 64
Punktów :   

Re: Antena zbiorcza

Dzięki za odpowiedź, widzę że jesteś rannym ptakiem
To co piszesz, jest ciut nie w porządku.
Z tego co wiem, to abonament RTV trzeba i tak płacić, a więc podstawowe kanały powinienem już mieć w tym abonamencie.
A więc nie rozumiem, dlaczego powinienem jeszcze płacić jakąś opłatę dodatkową.

Czyli Konwil jeśli dobrze rozumiem, to ten AZART idzie właśnie po tym doprowadzonym kablu antenowym, i nie trzeba przeciągać dodatkowo jakichś kabli?

W każdym razie dzięki za podpowiedź, jutro zamiast do AZ uderzę do GH.

Offline

 

#4 2011-01-30 12:23:18

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Antena zbiorcza

Akurat wstałem tak wyjątkowo dzisiaj, ale to nie norma

W każdym razie, sprawa wygląda tak, że Administrator budynku ma obowiązek dostarczyć pakiet AZART (podstawowe kanały) do lokatorów (byłem kiedyś na takim szkoleniu w Asterze, stąd wiem i chyba się to nie zmieniło), niemniej nie ma nigdzie napisane, że ma to być dostawa bezpłatna (przynajmniej ja nic o tym nie wiem).

Uściślając: kabel doprowadzony do mieszkania to zarówno TV cyfrowa, jak i TV analogowa - na dachu jak mniemam jest komplet anten.

Weźmy moją sytuację jako przykład: kabel mam rozprowadzony do 3-ech pokoi i mam wykupione/odblokowane obie usługi (jak wspomniałem wyżej wiąże się to z jednorazową opłatą za odblokowanie w GH Net), do tego AZART to 10 PLN/mies. - umowa na czas nieokreślony, możesz zrezygnować, kiedy chcesz (niemniej nie blokują już dostępu). Co do TV cyfrowej, to montujesz sobie jaką chcesz - no akurat ja mam tę wspomnianą Cyfrę +, ale jak mi się skończy umowa, zmieniam pewnie na "n-kę".

Reasumując, żadne więc dodatkowe kable nie są potrzebne, chyba że chcesz mieć własną antenę, jak część mieszkańców - ale szczerze - nie znam powodu takiego wyboru, niemniej nie znam pewnie wszystkich aspektów.

Pzdr.

P.S. Z własnego doświadczenia (mieszkamy z żoną od sierpnia 2010), jednoznacznie stwierdzam, iż z GH Netu (obsługa, skuteczność działania), jak i jakości sygnału jestem zadowolony.

Offline

 

#5 2011-02-01 20:25:15

mamsika

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 13
Punktów :   

Re: Antena zbiorcza

Mam malutkie pytanko.... Czy orientujecie się czy bedzie w naszym bloku mozliwość podłączenia upc badz innej telewizji kablowej>?> Najbardziej zainteresowany jestem polsatem sport. Z tego co mi wiadomo nie ma go w pakiecie C+, ktora jest oferowana przez ghnet. J

Offline

 

#6 2011-02-01 21:02:30

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: Antena zbiorcza

Można mieć też telewizje "N" - w najbliższy poniedziałek będę miał aktywowane gniazdo.

Offline

 

#7 2011-02-02 08:24:43

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Antena zbiorcza

mamsika napisał:

Z tego co mi wiadomo nie ma go w pakiecie C+, ktora jest oferowana przez ghnet. J

Powtarzam po raz kolejny : Cyfra + to tylko jedna z możliwości, GH Net ją sprzedaje, ale nie wciska, można "zamontować" sobie również Polsat, N-kę, czy cokolwiek innego, do czego wymagana jest antena. Antena zbiorcza na dachu jest ustawiona na Hot Bird'a i "łapie" wszystkie konieczne (tak sądzę) kanały.

Pzdr.

Offline

 

#8 2011-02-02 11:11:55

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: Antena zbiorcza

Jeśli aktywujesz gniazdo pod Cyfre +, liczą sobie mniej za montaż o 50zł... Ciekawe z czym to jest związane.

Offline

 

#9 2011-02-02 11:53:05

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Antena zbiorcza

kamre, o tym nie wiedziałem ja aktywowałem wcześniej, dopiero potem zdecydowałem się na Cyfrę + i to nie od GH Netu. Kolega ma N-kę i trochę żałuję - ale cóż... 1,5 roku z Cyfrą muszę żyć

Pzdr.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://cope24hat.eu Alojamento Middleton smk edu kz