Nazwa forum

Opis forum


#1 2011-05-31 11:05:37

crafter

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-13
Posty: 17
Punktów :   

Niesprawiedliwość:)

Dużo czasu upłynelo zanim zebrałem się z napisaniem tego postu. Wstrzymywałem się  z wielu powodów np: (a co mi to przeszkadza, nie można być tak zawistym itp.), ale powiem szczerze wkurza mnie to, ale już przechodze do meritum sprawy i wyjaśniam. Sprawa tyczy się głownie tego szlabanu na drukarskiej a przynajmniej jest z nim mocno powiązana. Chodzi mi głownie o nasze osiedle tj plac zabaw, śmietniki drogę itp. Od dłuższego czasu zadaje sobie pytanie "dlaczego mieszkańcy z ulicy drukarskiej przychodzą z dziećmi i bawią się na naszym placu zabaw) wiem że to dzieci i nie bronie nikomu zabawy a w szczegolnośći dzieciom, i nawet milej mi jak slysze ze osiedle tetni życiem. Jednak nie daje mi to spokoju dlaczego tak ma być że my nie możemy nawet przejechać przez ich osiedle a oni sobie na legalu przychodza i korzystają. Już nie wlicze faktu jak pewnego razu zauwarzyłem jak podjechał samochod od strony wlasnie drukarskiej zatrzymał się kolo smietnika wyrzucil wory smieci i pojechal. Nie jestem materialistą ale z tego co słyszalem oni szlaban założyli ponieważ jest to ich droga za która płacą itp.. ale my też płacimy za remont placu zabaw wywoz smieci. Oczywiscie nie chcialbym zagradzać placu zabaw ani nawet osiedla jak to niektórzy robią, ale chociaż sporządzić pismo jakieś do mieszkańców drukarskiej żeby jakoś to polubownie rozwiązać żeby obie strony miały z tego korzyść a nie tylko jedna.
Może i źle że to napisałem bo wyjdę na jakiegoś samoluba albo jeszcze nie wiem kogo ale, powiem szczerze wkurza mnie to...
pozdrawiam

Offline

 

#2 2011-05-31 14:05:24

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Niesprawiedliwość:)

Jeśli można coś wtrącić to tak: generalnie bloki przy Drukarskiej mają pełne prawo mieć szlaban, jak i pełne prawo się od świata odgrodzić - jak bloki z nami po obu stronach sąsiadujące (Przemiarki 21 i Bobrzyńskiego). Droga, o której piszesz jest poprowadzona przez ich działkę - tak jak droga pomiędzy naszymi budynkami (23 i 23A). Faktycznie postawiony jest szlaban - ale przejść, czy przejechać na rowerze można. Rozumiem, że ruch samochodowy im przeszkadzał - zresztą, jakbyśmy mieli np. wyjazd/wjazd do Bobrzyńskiego, u nas byłoby to samo.

Niestety nie możemy za bardzo mieć pretensji o plac zabaw, tak sądzę. Podpisaliśmy akty notarialne, w których było zapisane, że nie możemy utrudnić dojazdu do bloku, przez wzgląd na punkty usługowe/sklepy. Możliwe że np. klienci sklepu, pierogarni czy może przedkszkola przychodzą z dziećmi skorzystać z usług i przy okazji korzystają z placu zabaw, z parkingu... Myślę, że tak to jest pomyślane i nie da się tutaj oddzielić ludzi, którzy faktycznie tak robią, od tych którzy korzystają, dodatkowo coś zniszczą itp. Wszak na utrzymanie terenu wokół budynków, jak i samych budynków łożą również właściciele ww. punktów usługowych. Nasz sklep przyciąga klientów parkingiem, stolikiem z krzesłami i właśnie placem zabaw, gdzie dziecko może spędzić kilka chwil, gdy rodzic robi zakupy.

Co do wyrzucania śmieci, to zgadzam się z Tobą w 100% - absolutnie nie popieram takiego działania, każdy blok ma chyba swój śmietnik. Tyle tylko, że od strony ul. Drukarskiej podjeżdżam czasem i ja (wyjeżdżam z garażu) i zajeżdżam pod śmietnik, mam więc nadzieję, że nie wyciągasz pochopnych wniosków Z drugiej strony chyba lepiej tak, niż do lasu/rowu/na łąkę...

Pzdr.

Offline

 

#3 2011-05-31 16:40:11

crafter

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-13
Posty: 17
Punktów :   

Re: Niesprawiedliwość:)

Nie wiem być może się mylę, tak tylko napisałem bo chciałem poznać wasze opinie.
Pozdr.

Offline

 

#4 2011-05-31 19:02:01

irmenix

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 16
Punktów :   

Re: Niesprawiedliwość:)

Odnośnie śmietnika to czy nie można byłoby go po prostu zamykać na klucz tak jak zamykamy garaż i klatkę schodową...?
A w temacie placu zabaw to może tak postawić tam jakieś ławeczki, by rodzice byli też zadowoleni

Offline

 

#5 2011-06-02 10:38:31

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: Niesprawiedliwość:)

Co do zamykania smietnika, to myślę że w przyszłości będzie on zamykamy. Nawet na ostatnim spotkaniu wspólnoty było głosowanie, aby do zamykania śmietnika zastosować taki klucz, którym będzie można otwierać drzwi na klatkę (ale tylko swoją) oraz drzwi z klatki do garażu.
Myślę, że jeszcze chwilkę to potrwa zamin wszystko będzie funkcjonowac jak należy.

A co do korzystania z placu zabaw przez mieszkańców innych bloków, to też mnie to denerwuje. Jak się coś zepsuje to my bedziemy płacić za naprawę. Sama widziałam jak małżeństwo z dzieciaczkiem z Przemiarek 21 przyszło sobie tam na pół godzinki, żeby dzieciak się pobawił. Do dzieci nic nie mam, ale niech sobie na swoim zamykanym terenie wygospodaruja trochę miejsca i tam zrobia miejsce zabaw dla dzieci. Dla mnie nie utrudnianie dojazdu do bloku nie jest jednoznaczne z tym, że godzimy się na powszechny dostęp do placu zabaw.
A już wogóle drażnią mnie rodzice, którzy podjeżdżają samochodami pod wejście do przedszkola, a w tym czasie zaledwie parę metrów dalej beztrosko biegają, bawią się i uczą jeździć na rowerkach maluchy, które w każdej chwili mogą wpaść pod taki samochód.


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

#6 2011-06-02 11:59:40

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Niesprawiedliwość:)

Milady napisał:

Dla mnie nie utrudnianie dojazdu do bloku nie jest jednoznaczne z tym, że godzimy się na powszechny dostęp do placu zabaw.

Zgadzam się z powyższym w 100% Chciałbym jedynie zwrócić uwagę, że gdyby rzeczeni we wpisie Milady ludzie weszli na chwilę do sklepu, na kawę lub po pierogi, to w moim odczuciu i rozumieniu tego zapisu mają takie samo prawo skorzystać z placu zabaw (mam na myśli ich dzieci), jak i z parkingu. Nie jesteśmy w stanie tego kontrolować, gdyż najbardziej skuteczny sposób - ogrodzenie się - jest w naszym przypadku niewykonalny.

Apeluję o więcej pogody ducha. Możemy oczywiście tutaj powypisywać to, co nas drażni i denerwuje, ale po wielokrotnym i chłodnym przeanalizowaniu sytuacji naprawdę wniosek wychodzi tylko jeden: nie upilnujemy tego, można było się spodziewać, że tak będzie, nie zatruwajmy sobie tym problemem życia. Dla przykładu mogę podać te nieszczęsne bloki przy Drukarskiej: droga do szlabanu wychodząca z Przemiarki prowadzi przez ich własną działkę - też ich pewnie denerwuje ruch pieszy/rowerowy, bo gdyby byli usytuowani tak jak np. my, problem by nie istniał. Ale nie są - mają za to wyjazdy z dwóch stron. My tego problemu nie mamy, do tego mamy punkty usługowe/sklepy/przedszkole - spójrzcie na to tak.

Pod przedszkole już nikt nie podjeżdża, gdyż pojawiły się samowolnie postawione przez Marti Solanesa klomby skutecznie wjazd utrudniające.

Pzdr.

PS: Też czekam na ten system z kluczem "do wszystkiego", podobnie jak na monitoring (o obu sprawach była mowa na spotkaniu z AZ), ale ani widu, ani słychu...

Offline

 

#7 2011-06-03 18:42:28

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: Niesprawiedliwość:)

A co powiecie na to



http://img51.imageshack.us/img51/486/palanb.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ostatnio edytowany przez kamre (2011-06-03 18:43:56)

Offline

 

#8 2011-06-03 19:59:45

kwiatuszek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 27
Punktów :   

Re: Niesprawiedliwość:)

Jestem za:) plac zabaw jak najbardziej powinien być nie między blokami na dziedzińcu a za blokiem Przemiarki 23a, jest tam dużo miejsca i południowa strona a nie ciemna, pomiędzy blokami:)

Offline

 

#9 2011-06-03 20:32:55

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: Niesprawiedliwość:)

kwiatuszek napisał:

Jestem za:) plac zabaw jak najbardziej powinien być nie między blokami na dziedzińcu a za blokiem Przemiarki 23a, jest tam dużo miejsca i południowa strona a nie ciemna, pomiędzy blokami:)

Ponadto zwracam też uwagę - miejsce za blokiem 23a jest dość dobrze ogrodzone. Z jednej strony ekranem akustycznym , z drugiej ogrodzeniem sąsiadów. Umiejscawiając w taki sposób ten plac nie byłoby konieczności umieszczania jakiejkolwiek tabliczki "Tylko dla mieszkańców" - dyskretnie sugerowałoby o tym umiejscowienie.

Offline

 

#10 2011-06-03 20:34:38

obcy

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-03
Posty: 1
Punktów :   

Re: Niesprawiedliwość:)

Witam sąsiadów,

ja akurat nie mieszkam na Waszym osiedlu, a za płotem - Przemiarki 21 (o już słyszę "Jontek łap za widły! To ogr!"). Mam syna w wieku placo-zabawowym i muszę się pokajać, że raz ok 10 minut się pobawił na Waszym placu zabaw (ale nie żeby aż pół godziny, to nie byliśmy my). Pozwoliłem sobie też kilka razy zrobić zakupy w Waszym sklepie, a nawet (o zgrozo) zjeść pierogi w tej Waszej mini pierogowej chacie (takie sobie).

Widzę, że panuje na forum tutaj niechęć do mieszkańców naszego budynku, ze względu na nasze ogrodzenie. Mi ono się też nie podoba, ale takie już było od początku jak wszyscy kupowaliśmy mieszkania, sami go sobie nie postawiliśmy. Wolałbym aby go nie było. Ale powiem Wam w tajemnicy że owo ogrodzenie raczej nie jest po to abyście Wy nie przychodzili do nas (bo u nas nic nie ma, ni w ząb, no chodnik parking śmietnik) tylko chyba raczej po to abyśmy (mieszkańcy budynku) się nie rozłazili po okolicy w niekontrolowanych kierunkach w poszukiwaniu rozrywek czy sklepów. Chcieliśmy sobie zrobić przejście do osiedla Interbudu to się nie zgodzili... Tak więc nie patrzcie na nas krzywo przez to ogrodzenie, a raczej ze współczuciem i politowaniem

A na koniec ciekawostka - nasze budynki budowała ta sama firma (choć na zlecenie różnych developerów).

PS. Szlaban na drukarskiej też mi się nie podoba.

Ostatnio edytowany przez obcy (2011-06-03 20:44:15)

Offline

 

#11 2011-06-03 20:46:45

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: Niesprawiedliwość:)

obcy napisał:

Witam sąsiadów,

ja akurat nie mieszkam na Waszym osiedlu, a za płotem - Przemiarki 21 (o już słyszę "Jontek łap za widły! To ogr!"). Mam syna w wieku placo-zabawowym i muszę się pokajać, że raz ok 10 minut się pobawił na Waszym placu zabaw (ale nie żeby aż pół godziny, to nie byliśmy my). Pozwoliłem sobie też kilka razy zrobić zakupy w Waszym sklepie, a nawet (o zgrozo) zjeść pierogi w tej Waszej mini pierogowej chacie (takie sobie).

Nie no, wasz budynek jest podobnie pomalowany do naszego - wniosek chyba nie jesteście tacy źli

Offline

 

#12 2011-06-03 20:49:35

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Niesprawiedliwość:)

No i widzicie - ci "inni" to tak na prawdę tacy sami normalni ludzie (chciałoby się powiedzieć: forumowicze) jak my :-)

Naszym problemem z placem zabaw nie są dzieciaki tam bawiące się, ale walcujące tamtejszy chodnik samochody (co ponoć już nie ma miejsca dzięki klombom), oraz zgraja podchmielonych wyrostków (jak nie z naszej to z innej dzielnicy) która prędzej czy później przyjdzie i powyrywa z huśtawek co tylko im się spodoba...

Offline

 

#13 2011-06-03 21:09:41

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: Niesprawiedliwość:)

RaNo napisał:

No i widzicie - ci "inni" to tak na prawdę tacy sami normalni ludzie (chciałoby się powiedzieć: forumowicze) jak my :-)

Naszym problemem z placem zabaw nie są dzieciaki tam bawiące się, ale walcujące tamtejszy chodnik samochody (co ponoć już nie ma miejsca dzięki klombom), oraz zgraja podchmielonych wyrostków (jak nie z naszej to z innej dzielnicy) która prędzej czy później przyjdzie i powyrywa z huśtawek co tylko im się spodoba...

Koniec końców rozwiązaniem tego problemu też mogłoby być przeniesienie placu zabaw za blok 23a (patrz kilka postów wyżej). Miejsce po placu zabaw nadawałoby się np. Na stojak rowerowy (na który miejsca w garażach nie ma).

Rozwiązanie ma same +:

+ nowe miejsce na dziedzincu (np. Na na stojak rowerowy lub więcej zielonego)
+ miejsce dobrze ogrodzone
+ plac zabaw w sąsiedztwie trawy
+ podchmielone wyrostki nie będą tam zaglądać
+ więcej słońca i mniej podejrzanych typów za blokiem 23a

Ostatnio edytowany przez kamre (2011-06-03 21:29:35)

Offline

 

#14 2011-06-03 21:19:34

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Niesprawiedliwość:)

...albo na pięknego, okazałego (za 50 lat) klona.

A właśnie - skoro nie plac zabaw, to co jest "oficjalnie" planowane na tym terenie między 21 a 23A? Po prostu trawa?

Offline

 

#15 2011-06-03 21:25:54

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: Niesprawiedliwość:)

RaNo napisał:

...albo na pięknego, okazałego (za 50 lat) klona.

A właśnie - skoro nie plac zabaw, to co jest "oficjalnie" planowane na tym terenie między 21 a 23A? Po prostu trawa?

Nie wiem dokładnie - miejsce przygotowane jak pod trawnik.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Modern seaview house Ilulissat The HAFH (Home Away From Home) Property Ciechocinek spa weekend dla dwojga eddikez