Nazwa forum

Opis forum


#1 2011-06-06 22:34:49

kwiatuszek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 27
Punktów :   

więcej zieleni na dziedzińcu:)

Co wy na to?

Te niziutkie klombiki to jakaś porażka, a kostka dookoła w ilości nieproporcjonalnej do zieleni to kolejna pomyłka...

Ostatnio edytowany przez kwiatuszek (2011-06-06 22:35:15)

Offline

 

#2 2011-06-06 23:04:29

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: więcej zieleni na dziedzińcu:)

Jestem za.

Offline

 

#3 2011-06-07 09:23:50

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: więcej zieleni na dziedzińcu:)

Kurcze... Rzucamy tutaj - nie obraźcie się - hasła (nawet nie pomysły) i nic z tego nie wynika. Ja rozumiem, że chcemy mieć więcej zieleni - także jestem za - ale chcemy mieć też jak dojechać do bloku i mieć gdzie zaparkować auta. Jeśli Szanowni Sąsiedzi proponują zieleń, to może poszłaby za tym i jej lokalizacja - ja osobiście nie widzę miejca, które można by było na to przeznaczyć.

Dowiedziałem się przy okazji, że tzw. klomby (gazony) postawił AZ - dobre i tyle, choć nie wiem czemu nas nie zapytał o zdanie. Stwierdzili, że znaki zakazujące wjazdu na dziedziniec byłyby nieskuteczne, podczas gdy na zebraniu Wspólnoty dyskutowaliśmy, że jednak najpierw spróbujemy ze znakami.

Jeśli więc mamy na myśli dodatkową zieleń, to może coś na kształt tej postawionej przez AZ, ale np. w większym wymiarze? Nie wiem czy o to chodziło kwiatuszkowi, ale tyle mogę z jej słów wywnioskować.

Pzdr.

Offline

 

#4 2011-06-07 10:21:26

nietofredka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 39
Punktów :   

Re: więcej zieleni na dziedzińcu:)

W zeszłym roku pisałam na forum o "zazielenieniu" naszego śmietnika pnączami. Można by ustawić takie same donice jak już mamy wokół śmietnika oraz drabinkę po której pnącza mogły by się piąć do góry. Wydaje mi się że nie zajęło by to dużo miejsca a zawsze to fajniej oglądać coś takiego niż budkę ze śmieciami Koszty chyba też nie wielkie...

Działamy coś w tym kierunku?

Offline

 

#5 2011-06-07 11:28:53

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: więcej zieleni na dziedzińcu:)

Jak dla mnie bomba nietofredko Zwłaszcza, że widzę codziennie ten śmietnik z okien

Chyba najlepiej byłoby - tak sądzę - aby pomysłodawca napisał e-maila do AZ i opisał pomysł. W dalszej kolejności AZ chyba powinien nas zapytać o zdanie - nie wiem, e-mail, korespondencja na zasadzie FYI i po określonym czasie działamy, jeśli nie ma sprzeciwów - to już ich sprawa, jak działają. Inaczej możemy sobie tu pisać i pisać, i pisać... Wiadomo, że samo się nie zrobi choć przez warstwę kory przebijają się pojedyncze zielone pędy... chwastów

Pzdr.

Offline

 

#6 2011-06-07 11:41:39

nietofredka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 39
Punktów :   

Re: więcej zieleni na dziedzińcu:)

Dobra, napiszę maila z prośbą do AZ o zapytanie mieszkańców kto jest za, a kto przeciw i niech działają! Może za jakiś czas nasz śmietnik będzie wyglądał tak!

http://images8.fotosik.pl/50/37a10cef8986609a.jpg

Ostatnio edytowany przez nietofredka (2011-06-07 11:57:06)

Offline

 

#7 2011-06-07 22:17:00

kwiatuszek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 27
Punktów :   

Re: więcej zieleni na dziedzińcu:)

Miejsca na zieleń jest mnóstwo na tym dziedzińcu bez szkody dla miejsc postojowych.... nawet zaraz koło huśtawek powinno coś być, tam jest sama kostka w centrum, gotowa jestem ją wydrapać, żeby tylko coś tam posadzić.. jakiś piekny bez, czy pachnący jaśmin.... już widzę te wieczorki, otwarte okna i... majowy zapach bzu i... czerwcową woń jaśminu...

Offline

 

#8 2011-06-08 11:31:41

irmenix

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 16
Punktów :   

Re: więcej zieleni na dziedzińcu:)

wasze pomysły odnośnie zieleni są super, jestem za. myślę że za dużo mamy betonu wokół siebie a miejsc parkingowych niebawem będzie naddatek pod blokiem. słyszałem że nic nie stoi na przeszkodzie żeby odbierać piloty do garażu podziemnego od MS, wtedy większość mieszkańców 23A (99 %) zjedzie do garażu. odnośnie podejmowanie wspólnych decyzji to powinniśmy to jakoś usprawnić, ja jestem za mailowym referendum w drobniejszych sprawach a w ostateczności głosowanie na zebraniu. na pewno poruszę tą sprawę w AZ
pozdrawiam

Offline

 

#9 2011-06-08 11:44:22

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: więcej zieleni na dziedzińcu:)

irmenix napisał:

(...) a miejsc parkingowych niebawem będzie naddatek pod blokiem. słyszałem że nic nie stoi na przeszkodzie żeby odbierać piloty do garażu podziemnego od MS, wtedy większość mieszkańców 23A (99 %) zjedzie do garażu. (...)

irmenix, nie byłbym takim optymistą patrząc realnie na to co mamy w 23... Oczywiście wychodzę znowu na kogoś, kto tylko psuje humor ogółowi ale taka prawda: poziom -1 garażu jeszcze OK, dosłownie parę miejsc wolnych, ale jest ich tam ogółem kilkanaście, natomiast poziom -2 garażu to ok. 50% (może więcej/mniej) wolnych miejsc. Niektóre do dzisiaj są dziewicze. Miast tego parking przed blokami (jeszcze przed Waszymi wykończeniówkami, a już po pracach budowlanych) pękał w szwach. I pęka.

Oczywiście życzyłbym sobie, aby miejsca jednak pod blokiem były, jak piszesz, ale doświadczenie nie pozwala mi być aż takim entuzjastą.

Także zieleń jak najbardziej TAK - ale NIE kosztem miejsc parkingowych - niemniej to jedynie moja subiektywna opinia.

Pzdr.

PS: Inter-bud zaczął budowę bloku na wolnej działce obok nas (2011-2014). Istnieje możliwość, że nie dość, że cała ulica Przemiarki w tym obszarze będzie zajęta, to dodatkowo na czas prac ekipy budowlane będą parkować również i u nas, wówczas stwierdzenie 'nadmiar' może nie mieć zastosowania...

Offline

 

#10 2011-06-08 12:08:05

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: więcej zieleni na dziedzińcu:)

konwil, jeżeli faktycznie wiele miejsc w Waszym garażu jest wolnych, to ja już nie wiem co o tym myśleć. Cały czas jest biadolenie na małą liczbę miejsc parkingowych na zewnątrz, ze jak pojawili się mieszkańcy z 23A to już w ogóle jest tragedia. A tu wychodzi, że i tak mając wykupione miejsca w garażu podziemnym pewna grupa mieszkańców 23 parkuje na zewnątrz i jeszcze zdarzają się tacy, co to się burzą na parkingu, ze on wyjechać czasami nie może jak tyłem zaparkuje, bo samochody parkujące wzdłuż bloku go blokują, a na hasło, że skoro jest Pan z 23 to niech Pan parkuje w garażu nie potrafi nic odpowiedzieć. Wybaczcie, ale wkurza mnie takie snobistyczne zachowanie - liczę się ja i mój samochód. Wygląda na to, że niektórym zależy na tym żeby wszyscy w okolicy podziwiali jaką ma fajną furę, bo w garażu to niewiele osób ją zobaczy.

Skoro mamy tworzyć wspólnotę to twórzmy wspólnotę, a nie bandę snobów. Jeżeli widzę, że jest problem z parkowaniem na zewnątrz a mam możliwość zaparkować w garażu to tam parkuję, zostawiając miejsce innym. Wygląda na to, że niektórzy szybko zapomnieli jak wygląda wykańczanie mieszkania, ze czasem zdarza się, że kilku niezależnych fachowców w ciągu dnia się pojawia na kilka godzin w jednym mieszkaniu, że przyjeżdżają dostawcy z towarem. Nie wspominam już o panach z ekipy wykonujące prace wykończeniowe wokół bloku, czy klientach lokali użytkowych. Ale co mnie to obchodzi, mnie już to nie dotyczy, ja swój samochód zaparkuje tu i koniec kropka, niech inni się martwią.

Rozumiem, że ktoś ma dwa samochody i posiada jedno miejsce parkingowe, ale w sytuacji jeżeli faktycznie jest tyle wolnych miejsc to zawsze może pomyśleć o dokupieniu dodatkowego miejsca lub wynajęciu od sąsiada, który może nie ma samochodu. Zawsze i samochód będzie bezpieczniejszy i nie trzeba się martwić o wolne miejsce na parkingu.

Ostatnio edytowany przez Milady (2011-06-08 12:37:16)


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

#11 2011-06-08 13:15:38

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: więcej zieleni na dziedzińcu:)

Milady, generalnie się z Tobą zgadzam w 100% i faktycznie staram się nie parkować dwoma autami na parkingu, jedno zawsze chowam. Ale poniższy tekst mnie do łez rozbawił

Milady napisał:

Rozumiem, że ktoś ma dwa samochody i posiada jedno miejsce parkingowe, ale w sytuacji jeżeli faktycznie jest tyle wolnych miejsc to zawsze może pomyśleć o dokupieniu dodatkowego miejsca lub wynajęciu od sąsiada, który może nie ma samochodu. Zawsze i samochód będzie bezpieczniejszy i nie trzeba się martwić o wolne miejsce na parkingu.

Bez przesady Jedno miejsce parkingowe kosztuje więcej niż moja oba auta Nie mam zamiaru również wynajmować miejsca od sąsiada (zwłaszcza, że taki jeden chce strasznie drogo - ok. 300 PLN/m-c). Po to interesowałem się tematem ponad rok temu, przed zakupem mieszkania - widziałaś moją mapkę, na jej podstawie nie obawiałem się o parkowanie drugiego auta. A teraz? Mam wynajmować miejsce? Świetnie...

Pzdr.

PS: W momencie kupowania mieszkania NIE MIAŁEM możliwości zakupu miejsca parkingowego w garażu. Dokupiłem je ok. pół roku później, bo ktoś zrezygnował - nie będę tłumaczył zawiłości sytuacji, po prostu tak było, dlatego żywnie byłem i JESTEM NADAL zainteresowany co z obiecanymi miejscami (vide moja mapka). Stąd moje, jak to nazywasz - biadolenie... NC.

PS2: Wszystkie miejsca w 23 są sprzedane. Nigdzie nikt nie napisał, że ktoś ma miejsce, jeden samochód, a parkuje na zewnątrz - ostrożnie z tymi słowami, bo faktycznie ktoś się tutaj obrazi. Przedstawiłem jedynie status quo, a Ty - Milady - wyciągasz możliwe, że pochopne wnioski.

Ostatnio edytowany przez konwil (2011-06-08 13:18:23)

Offline

 

#12 2011-06-08 13:37:02

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: więcej zieleni na dziedzińcu:)

konwil, moja wypowiedź dotyczyła wspomnianego przez Ciebie faktu, że jest wiele nieużytkowanych miejsc w Waszym garażu. Gdybyś napisał, że garaż jest zawalony autami to nic bym nie pisała, bo to zrozumiałe, że nie ma gdzie zaparkować pozostałych samochodów. Ale skoro w garażu są puste miejsca, a spora część mieszkań jest zamieszkana, to i samochody są i gdzieś parkują. Tymbardziej, że jak wspomniałeś wszystkie miejsca są wykupione. Stąd mój wniosek, że niektórym ludziom nie chce się wjeżdżać do garażu tylko zostawiają z wygody samochody na zewnątrz. Nie wiem jak w 23 wyglądał wykup miejsc, ale w 23A był obowiązkowy. Skoro brakowało dla Ciebie miejsca, to są dwa wnioski: albo macie mniej miejsc niż mieszkań (choć zgodnie z obowiązującymi przepisami każde mieszkanie powinno miec zapewnione jedno miejsce parkingowe), albo było bardzo duże zainteresowanie mieszkańców i wykupowali po więcej miejsc (więc niektórzy mają możliwość zaparkować np. dwa samochody w garażu).


Ale fakt, 300 zł/mc za wynajem miejsca to sporo.

Ostatnio edytowany przez Milady (2011-06-08 13:58:20)


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

#13 2011-06-08 14:03:15

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: więcej zieleni na dziedzińcu:)

Spoko Ja tylko prostuję, bo poczułem się jak ktoś, kto "szczeka" a sam tyłka nie ruszy

Niemniej, nie znam powodów takiego stanu rzeczy, możliwe że samochodzy na zewnątrz są właśnie tymi samochodami "drugimi"/służbowymi tych osób, które mają zajęte swoje miejsca (na pewno znam kilka takich przypadków).

Milady napisał:

(...) albo było bardzo duże zainteresowanie mieszkańców i wykupowali po więcej miejsc (więc niektórzy mają możliwość zaparkować np. dwa samochody w garażu).

Możliwe, że tak właśnie było.

Pzdr.

PS: 300 PLN to dużo głównie dlatego, że opłaty za użytkowanie miejsca to ok. 50 PLN. Spokojnie można więc wynająć komuś za 150, ale w sumie nie powinno dziwić, że niektórzy wietrzą w tym interes.

Ostatnio edytowany przez konwil (2011-06-08 14:04:46)

Offline

 

#14 2011-06-09 00:06:11

papasza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 64
Punktów :   

Re: więcej zieleni na dziedzińcu:)

Ja również, podobnie jak Konwil, sugerowałbym powściągliwość w powielaniu opinii, że ludzie z 23 zwykli parkować na parkingu zamiast na swoim miejscu postojowym, z pobudek snobistycznych (lub jakichkolwiek innych nieczystych). Mam wrażenie, że taki zarzut raz gdzieś pojawił się kiedyś na forum i teraz opinia ta poszła w obieg, i kopiowana jest bez żadnego pokrycia.
Myślę, że chcąc rzucać takie tezy, należy rzucić jakimś konkretem (nr rej. ? nr miejsca postojowego? nazwisko ?). Wtedy ta osoba będzie miała okazję się wytłumaczyć.
A zresztą nawet jeśli ktoś kiedyś "przyuważył" na parkingu samochód sąsiada posiadającego miejsce postojowe to i tak nie jest to jeszcze dobry pomysł aby oceniać go jako snoba / lenia / ...etc. Bo musielibysmy znać jeszcze pobudki/zamiary tego "drania". Przecież sytuacje w życiu są różne. Powody takiego "snobistycznego parkowania" mogą być zupełnie ludzkie i zasadne. Ktoś w zaparkowaniu na parkingu zamiast na swoim miejscu postojowym mógł mieć jakiś swój "tymczasowy" sensowny cel - do czego też ma prawo.
Przecież parking tak samo należy do tych, którzy posiadają miejsca postojowe jak również do tych nieposiadających.
Osobiście np. mi jeszcze taka nie zdarzyła się, ale jak będę kiedyś "w potrzebie" (innej niż potrzeba wystawienia swojej fury na wystawę), aby zaparkować na parkingu zamiast na miejscu postojowym, to wcale nie zamierzam się z tej okazji wstydzić. Np. jak w pilocie od bramy garażowej wyczerpie mi się bateria, albo wręcz go zgubię (idiotyczność przykładów zamierzona) ...etc. Łatwo sobie wyobrazić, że scenariuszy może być tysiące .

To deweloper jest odpowiedzialny za to, żeby dostarczyć wystarczającą ilość miejsc za wszystkich, a nie akcje tego typu, że sąsiad filuje sąsiada, czy aby na pewno zaparkował tam gdzie należy. Jak to mówią, w cywilizowanym świecie najpierw stawia się parkingi a potem budynki . Owszem, zgadzam się, że parkując swoje auto trzeba mieć na uwadze to, że ktoś inny będzie też chciał zaparkować. A więc trzeba "dbać" o miejsca postojowe. Ale myślenie na zasadzie "muszę kupić drugie miejsce postojowe (albo wynająć) dla mojego drugiego samochodu, ponieważ muszę być pro-społeczny i muszę zwolnić miejsce na parkingu dla mojego sąsiada, który nie ma miejsca postojowego" to moim zdaniem o jeden krok za daleko w tworzeniu Wspólnoty.

"Chcemy tworzyć Wspólnotę to ją twórzmy". Przede wszystkim nie wieszając na sobie psów zbyt pochopnie


Z sąsiedzkim pozdrowieniem.

Offline

 

#15 2011-06-09 08:34:32

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: więcej zieleni na dziedzińcu:)

papasza napisał:

Ja również, podobnie jak Konwil, sugerowałbym powściągliwość w powielaniu opinii, że ludzie z 23 zwykli parkować na parkingu zamiast na swoim miejscu postojowym, z pobudek snobistycznych (lub jakichkolwiek innych nieczystych). Mam wrażenie, że taki zarzut raz gdzieś pojawił się kiedyś na forum i teraz opinia ta poszła w obieg, i kopiowana jest bez żadnego pokrycia.

Już wyjaśniam skąd moja opinia, że NIEKTÓRZY mieszkańcy z 23 zwykli parkować na zewnątrz. Otóż pewnego niedzielnego albo sobotniego popołudnia z mężem z materiałami i zaparkowalismy samochód pod naszą klatką, wzdłuż bloku 23A (winda jeszcze nie działała, a mielismy troche do wynoszenia). W pewnym momencie podszedł do nas gość (przyszedł od strony 23, nazwiska, nr mieszkania, czy nr miejsca postojowego nie znam) i zaczął się burzyć (chociaż w danym momencie nawet nie zastawialismy jego samochodu), że jak są tak zaparkowane samochody jak nasz w tej chwili to on nie może wyjechać swoim autem jak zaparkuje przodem. Z tego mój wniosek, ze dany dżentenmen z 23 zwykł parkować na zewnątrz, skoro już kilkakrotnie miał problemy z wyjazdem.

Jak najbardziej zgadzam się z tym, że są rózne sytuacje i czasami po prostu trzeba skorzystać z parkingu pod blokiem - po to własnie on jest. Ale jeżeli ludzie czy toz 23 czy z 23A nauczą sie parkować na zewnatrz, to dla tych, których zmusza potrzeba do zaparkowania na zewnątrz może zabraknąć miejsca.

Ostatnio edytowany przez Milady (2011-06-09 08:36:46)


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
matki pszczele unasiennione Swiss Luxury Apartments Ciechocinek pakiety pobytowe parkieciarz warszawa