Nazwa forum

Opis forum


#1 2011-08-03 20:28:32

cyp3r

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-18
Posty: 26
Punktów :   

Dostęp do garaży, drzwi

Drodzy sąsiedzi,
dzisiaj przyuważyłem grupę dzieci (nie mieszkających w naszym bloku), która bawiła się w ganianego po wszystkich klatkach przechodząc garażem -2. Dzieci wieszały się i huśtały na drzwiach (obijając ściany). Poprosiłem ich grzecznie o bawienie się tam gdzie mieszkają (nawiasem mówiąc w blokach na Drukarskiej).
Żeby takie sytuacje się nie powtarzały, klatka to nie plac zabaw, tym bardziej że za którymś razem popsują nam drzwi, prosiłbym wszystkich sąsiadów o zamykanie za sobą drzwi klatka/garaż. Po to mamy do nich klucze, aby nikt niepożądany się tam nie kręcił. Blokowanie tamtych drzwi z pewnością nie sprawi że będzie bardziej 'świeżo' na klatce... Szanujmy to co nasze wspólne Dziękuję.

Offline

 

#2 2011-08-10 10:17:02

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: Dostęp do garaży, drzwi

Odnośnie dostępu do garażu i klatek oraz odnośnie postu w innym wątku napisanego przez sąsiada z przemiarki 21 o złodziejach...ktoś coś chyba kombinuje u nas albo po prostu tylko komuś od nas się zamek zepsuł (mam nadzieje że to drugie). Otóż przy wyjściu z klatki 2 do garażu w 23A zamek właśnie jest zepsuty (tak jakby przesunięty, nie da sie go otworzyć kluczem), także do garażu nie da się wejśc od klatki tylko przez drzwi do garażu, i co ciekawe od strony garażu przy tejże klatce 2 leżał na ziemi metalowy pręt...nie wiem o co chodzi. Dlatego również apeluję o każdorazowe zamykanie drzwi do klatek, drzwi do garażu i w ogóle każdych drzwi wspólnych. Chciałem to dziś zgłosić do AZ ale mają dziś dzień wewnętrzny.
Chyba dobrze byłoby szybciej ten monitoring założyć.

Offline

 

#3 2011-08-12 07:53:11

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Dostęp do garaży, drzwi

Tytułem uzupełnienia:
Drzwi "Rarytasa" noszą ślady łomu. Zauważyłem to w zeszłym tygodniu, zarówno na framudze, jak i zamku przy samych drzwiach. Nie było takich sytuacji wcześniej - nie wiem czy ktoś się włamał do sklepu, ale na pewno chciał. Faktycznie, również popieram przyspieszenie akcji z monitoringiem (może cokolwiek pomoże), ale możemy sobie to poparcie wsadzić... AZ twierdził jeszcze jakiś czas temu, że nie wszyscy się chcą wypowiedzieć. Nie wszyscy mieszkańcy/właściciele są zainteresowani. Oj, ciężko nam będzie załatwiać tutaj takie formalne sprawy.

Pzdr.

PS: W 23 na razie względny spokój (przynajmniej na pierwszy rzut oka). Co prawda ktoś wygiął klapkę do skrzynki mieszkania bodajże nr 41 (właściciel się tym nie bardzo interesuje), ale ja na razie nie stwierdziłem innych śladów kradzieży/włamań lub prób włamań. Oby tak pozostało.


EDYCJA 20110-08-12:

Nie chcę krakać, ale to co dzisiaj rano zobaczyłem, nie powiem, lekko mnie zdziwiło. Otóż w co najmniej dwóch klatkach budynku 23 znalazłem wcześniej śladowe ilości kory (takiej do wysypywania, coby trawa nie rosła) - może ktoś wnosił rośliny na balkon? Nie wiem. Ale dzisiaj jeden kawałek tejże kory tkwił w zamku do drzwi garażowych jednej z klatek 23 tak, że zapadka się nie chowała i drzwi były cały czas otwarte. Zauważyłem, że coś nie tak z zamkiem w zasadzie wczoraj, schodząc rano do auta, ale sądziłem, że to chwilowa "niedyspozycja", a po sprawdzeniu zamek działał. Dzisiaj więc zabrałem ten kawałek kory i drzwi się zatrzasnęły.

Teraz hipoteza: mamy naprawdę bezmyślnych współlokatorów albo ktoś przygotowyje sobie grunt pod kradzież/włamanie. Przydałyby się kamery w garażach, z nakierowaniem na drzwi do klatek i bramę wyjazdową - oczywiście wiem, że to koszt i tak dalej, nie upieram się - ale wówczas można by było sprawdzić, bo ww. kawałek kory tkwił w zamku ledwie 2 dni.

Do przemyślenia.

Pzdr.

Offline

 

#4 2011-08-12 19:45:02

cyp3r

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-18
Posty: 26
Punktów :   

Re: Dostęp do garaży, drzwi

Co do tej kory to być może są to pozostałości po 'zabawach' wspomnianych w moim poście dzieci z sąsiedztwa. Kiedy je kilka razy pogoniłem latali po garażu z kijkami i takim kijem były zablokowane drzwi żeby im się nie zamknęły. Mogę się mylić, ale postawiłbym taką hipotezę.
Wszyscy jesteśmy tutaj nowi i nieufni, więc ciężko byłoby komuś coś większego skroić będąc niezauważonym.

Jeżeli chodzi monitoring, to od początku byłem za i będę dalej.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
klubcsr.pl rowery kubikes Ciechocinek pakiety pobytowe parkieciarz warszawa