Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-10-14 00:46:20

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

zaliczka eksploatacyjna za miejsce postojowe

Jako że jedna z naszych sąsiadek podjęła temat opłat (dość wysokich jej zdaniem) za miejsca postojowe mam takie pytanie, czy akt notarialny określa to w jakis sposob(przepraszam, nie chce mi sie teraz szukac aktu i tego sprawdzac:)? Podobno wysokość stawek była podjeta przez wspolnotę uchwałą 18 maja 2010, więc pytanie, czy bylo takie zebranie w tym dniu, bo z tego co pamietam jedyne jak do tej pory zebranie mialo miejsce jakos na wiosne tego roku na kampusie UJ, po drugie w 2010 roku blok 23A jeszcze nie stal w maju, wiec dlaczego stawka zostala ustalona dla obu blokow? Podobno (jak twierdzi sasiadka) sa wspolnoty, w ktorych Zarzadca nie pobiera zadnych oplat za uzytkowanie miejsc postojowych bo widocznie sa one wliczone w czynsz ogolem?, czy uwazacie ze takie stawki sa wysokie waszym zdaniem (1,65 - zaliczka razem z funduszem remontowym za metr2), czy jest sens cos z tym robic, jak wyglądają nasze oplaty na tle innych osiedli?

Offline

 

#2 2011-10-14 12:22:12

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: zaliczka eksploatacyjna za miejsce postojowe

Te pieniądze to idą docelowo na co?

Offline

 

#3 2011-10-14 13:02:19

shamtu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 48
Punktów :   

Re: zaliczka eksploatacyjna za miejsce postojowe

Ja osobiście nie przypominam sobie żebym podpisywał czy głosował nad wielkością opłat. Więc jest to wymysł AZ, na zebraniu nie byłem bo nie mogłem później otrzymałem kartkę z zarządzeniami. Była tam mowa o absolutorium dla AZ za 2010, której nie podpisałem bo nie znam szczegółów co ile kosztuje w naszym budynku (obsługa windy, oświetlenia, itd. itp.). Jeśli chodzi o garaż to pewnie część pieniędzy idzie na oświetlenie i wentylacje + plus ewentualną sól na zimę (podjazd) + naprawa bramy (konserwacje), ale w skali roku 48,67 x 12 =  to sporo kasy, zwłaszcza jak pomnożymy to przez ilość miejsc. Chcąc nie chcąc ja od AZ na zebraniu chce zestawienie kosztów z rachunkami na co te pieniądze idą,  w końcu jesteśmy wspólnotą i mamy do tego pełne prawo. Z tego co wiem w akcie była mowa o 2 letniej kadencji AZ jako zarządzającego nieruchomością, w przyszłym roku kończy im się okres ochronny więc jeśli znacie innych zarządców z innych osiedli i macie z nimi jakiś kontakt (uczciwe zarządzanie) to zgłośmy chęć zamiany.

Offline

 

#4 2011-10-14 16:22:50

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: zaliczka eksploatacyjna za miejsce postojowe

Moim zdaniem AZ nie jest taki zły - sumiennie wykonują swoją pracę i szybko reagują. Niemniej, ja również przyłączę się do Ciebie, shamtu, z prośbą do AZ o szczegółowe zestawienie wydatków.

Offline

 

#5 2011-10-14 16:54:04

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: zaliczka eksploatacyjna za miejsce postojowe

Zaliczka eksploatacyjna obejmuje:
-energie elektryczna zasilajaca oswietlenie garazu
-en. elektr. zasilajaca brame
-en. elektr zasilajaca system wentylacyjny, oddymiania
-konserwacje bramy
-sezonowe utrzymanie czystosci w garazu, czyszczenie korytek
-obowiazkowe przeglady stanu technicznego
-obowiazkowe przeglady systemu detekcji/pomiaru stezenia CO
-ubezpieczenie od ognia i innych zdarzen losowych oraz OC
-wynagrodzenie zarządcy
-drobne konserwacje

Pytanie teraz jak to wszystko ma sie do rzeczywistosci.
Ja rowniez nie mam nic do AZ, bo dzialaja rzeczywiscie sprawnie, nie maja dlugow ale poki co dzialaja krotko, a wiadomo ze wszelkie dlugi pokryc musza mieszkancy, nie wiem czy te 1,65/m2 to duzo czy malo, ale jesli kasy im starcza to np mozna czesc na ten monitoring przeznaczyc czy na inne rzeczy, wiec moze wyzsza kwota jest wtedy uzasadniona, jesli rzeczywiscie jest wysoka, bo nie mam porownania.

Ostatnio edytowany przez krzyhood (2011-10-14 16:55:39)

Offline

 

#6 2011-10-17 14:01:05

mtw

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-22
Posty: 7
Punktów :   

Re: zaliczka eksploatacyjna za miejsce postojowe

Drodzy mieszkańcy bez względu na nasze odczucia odnośnie jakości świadczonych usług przez firmę AZ, cenę jaką płacimy można zweryfikować. Zawsze można poprosić o wycenę usług inne firmy administrujące budynki, przecież ich nie brakuje na rynku a konkurencja jest najzdrowszym narzędziem regulującym tę sprawe. Z mojego doświadczenia wiem, że opłata w moim poprzednim miejscu zamieszkania wynosiła: zaliczka eksploatacyjna mieszkanie - 1,55 zł/mkw, garaż - 1,40 zł/mkw x ok. 15 mkw = 21 zł , śmieci - 6 zł/os, lokalizacja okolice Ruczaju. Od wakacji 2012 mamy wolną rękę w sprawie wyboru zarządcy, także należy zadziałać i nie bazować jedynie na monopolu jednej firmy, która dostaliśmy w prezencie od MS :)
Pozdrawiam, Wasz nowy sąsiad

Offline

 

#7 2011-10-17 19:46:40

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: zaliczka eksploatacyjna za miejsce postojowe

Na zebraniu w zimie pani z AZ powiedziała, że oczywiście jak znajdziemy tańszą ofertę, to oni są gotowi sprostać dorównania konkurencji, więc wcale nie musimy czekać do 2012 by obniżyć stawkę.

Offline

 

#8 2011-10-18 13:24:14

mtw

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-22
Posty: 7
Punktów :   

Re: zaliczka eksploatacyjna za miejsce postojowe

Jeśli jest tak jak mówi RaNo, to nie pozostaje nic innego niż skonfrontowanie naszego administratora z ofertą konkurencyjnej firmy. Jeśli ktoś zna zaufaną firmę, która już się sprawdziła na rynku i może przedstawić swoją ofertę to myślę, że nie pozostaje nic innego jak ruszyć do dzieła. Nic nie tracimy a możemy zyskać i to na różnych płaszczyznach.

Offline

 

#9 2011-10-18 18:53:10

D0rian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 62
Punktów :   

Re: zaliczka eksploatacyjna za miejsce postojowe

Nie uważacie, że takie narzekanie jest bezcelowe?

Nie traćmy czasu.
Ruszajmy do boju

Ktoś ma wątpliwości, to powinien sam o to zadbać albo szukać grupy ludzi (w której skład wchodzi jego własna osoba) żeby wykonać pomysły. Na razie widzę raczej slogany.

Weźmy się i zróbcie

Wg mnie, jeżeli coś takiego się proponuje, to w sposób: szukam grupy ludzi, którzy razem ze MNĄ poszukają lepszej oferty. Wtedy jest o czym rozmawiać i z kim. Na razie to widzę, że każdy narzekający czeka na KOGOŚ kto COŚ zrobi. Jeżeli coś chcemy zrobić to stwórzmy jakiś zespół operacyjny, tylko deklarujcie się od razu jak chcecie uczestniczyć albo nie narzekajcie i czekajcie na KOGOSIÓW. Ogólnie widzę, że trzeba to zlecić chyba AZetowi, bo każdy patrzy kto to zrobi za nich.

Offline

 

#10 2011-10-19 11:02:03

mtw

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-22
Posty: 7
Punktów :   

Re: zaliczka eksploatacyjna za miejsce postojowe

Na szczęście jeśli o mnie chodzi to nie narzekam i oczywiście podaję Wam moi sąsiedzi poniżej link do stron firmy zarządzającej nieruchomościami, do zapoznania. Zgodnie z ofertą cytuje:
"Proponujemy miesięczne wynagrodzenie Zarządcy w wysokości powstałej z przemnożenia stawki 0,45 zł/m2/m-c przez łączną powierzchnię użytkową lokali (w tym garażu), pomieszczeń pomocniczych i pomieszczeń przynależnych. Wynagrodzenie to jest ryczałtowym i nie obejmuje kosztów utrzymania technicznego, porządku i czystości oraz pogotowia awaryjnego."
http://www.zarzad-jamroz.krakow.pl/
Szczegółowa wycena wymaga wizyty przedstawiciela tej firmy ale czy tego chcemy tego ja nie wiem, więc rzuciłem temat.
Ponadto jest pewnie wiele innych firm, których ja nie znam a zna ktoś inny. Na pewno firma AZ nam w tym nie pomoże, jak przypuszcza DOrian, przecież nie będą wyszukiwać sobie konkurencji i podkopywać swojej pozycji. Aczkolwiek temat jest otwarty.

Offline

 

#11 2011-10-19 12:53:44

D0rian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 62
Punktów :   

Re: zaliczka eksploatacyjna za miejsce postojowe

mtw napisał:

Na pewno firma AZ nam w tym nie pomoże, jak przypuszcza DOrian, przecież nie będą wyszukiwać sobie konkurencji i podkopywać swojej pozycji.

Brak słów...
http://lmgtfy.com/?q=sarkazm

Offline

 

#12 2011-10-20 15:45:14

mtw

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-22
Posty: 7
Punktów :   

Re: zaliczka eksploatacyjna za miejsce postojowe

Dziękuję za sugestię, kolejne trudne słowo przyda się w moim słowniku ale do rzeczy ja przedstawiłem pewną alternatywę, którą można rozwinąć lub zaproponować coś innego.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
stomatolog chirurg warszawa piosenka o ślimaczku Ciechocinek pakiety pobytowe parkieciarz warszawa