Nazwa forum

Opis forum


#1 2012-04-13 21:25:10

Misiaki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-13
Posty: 19
Punktów :   

Problemy z internetem UPC

Dobry wieczór,

czy ktoś z forumowiczów zauważył może ostatnio powtarzające się problemy z dostępem do internetu od Aster/UPC (blok 23)? Mam na myśli takie kilkunastominutowe, półgodzinne, godzinne przerwy w dostępie lub duże spowolnienie sieci. Chciałbym ustalić, czy jest to problem tylko u nas (byłoby to dziwne, bo powtarza się na 2 ruterach), czy ktoś jeszcze cierpi.

Offline

 

#2 2012-04-13 21:51:34

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Problemy z internetem UPC

Korzystam, ale nie zauważyłem. Chyba, że zdarzyło się to powiedzmy w ciągu dnia, kiedy nie ma mnie w domu. Wg mnie ten internet jest najmniej awaryjny, jakiego zdarzyło mi się używać, więc jestem zaskoczony.

Pzdr.,
konwil

Offline

 

#3 2012-04-13 21:58:02

D0rian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 62
Punktów :   

Re: Problemy z internetem UPC

Mieszkam w 23a i problemu takiego nie odczułem w ostatnich dniach/tygodniach. Więc obszar problemu zawęża się do budynku 23.
Czy sygnał zanika już na wejściu routera? Czy niby jest połączenie ze "światem" na routerze ale urządzenia odbiorcze (laptop/PC/konsola/komórka) już z siecią zewnętrzną połączyć się nie mogą? Te routery są kablowe czy wifi? Inna sprawa, czy na różnych urządzeniach odbiorczych (laptop/PC/konsola/komórka) jest ta sama sytuacja?

Offline

 

#4 2012-04-13 22:16:25

Misiaki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-13
Posty: 19
Punktów :   

Re: Problemy z internetem UPC

Oba to rutery wifi, połączenie między laptopem a ruterem działa (pingi, administracja przez www). Natomiast już pingowanie bramy, którą przez DHCP dostał ruter (brama: 192.168.133.1) robi się problematyczne (przechodzi, powiedzmy, połowa pingów). Strona googla wczytuje się kilka/kilkanaście minut albo w ogóle.
Połączenia komórką przez ruter nie sprawdziłem, zrobię to, jak znów problem się pojawi - dziękuję za sugestię. No i jeszcze sprawdzę bezpośrednie podpięcie laptopem bez rutera.

Offline

 

#5 2012-04-13 23:24:46

D0rian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 62
Punktów :   

Re: Problemy z internetem UPC

Jeszcze sprawdź co się stanie, jak podłączysz laptop bezpośrednio do kabla. Nie wiem jak Twój zakres wiedzy wygląda, ale na wszelki wypadek informacja: musisz sklonować adres MAC routera na kartę sieciową w laptopie (jeśli Cię Misiaki to uraziło, że wspominam o takich błahych sprawach, to przepraszam, ale może będzie dla potomnych )
Najlepiej to wszystko próbować, ale w międzyczasie dzwonić do dostawcy internetu i agitować o pojawienie się serwisanta w mieszkaniu. Bo zawsze to trwa parę dni.

Offline

 

#6 2012-04-16 11:47:01

nietofredka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 39
Punktów :   

Re: Problemy z internetem UPC

U nas dokładnie taki sam problem (blok 23), dosyć często się to powtarza

Ostatnio edytowany przez nietofredka (2012-04-16 11:47:56)

Offline

 

#7 2012-04-16 13:51:41

papasza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 64
Punktów :   

Re: Problemy z internetem UPC

ja również ostatnimi czasy widzę ten problem u siebie (blok 23). Raz nawet dzwoniłem do UPC, bo połączenie w ogóle zanikło.

Transfer również niestety "siada"

bywa, ze np. ogladajac youtuba zacina mi film, a wrecz połaczenie zostaje utracone na chwilę. Poki co jeszcze z tym zyję jakoś, bo nie jest to az tak notoryczne, ale jesli bedzie sie to powtarzac na dluzsza mete i/lub nasilac, to mozna sprobowac zadzialac cos w tym temacie.
widocznie dosawca uslugi wsutek zanikajcej  (a raczej pochłanianej) konkurencji coraz mniej moze zwracac uwage na jakosc swiadczonych usług

podobnie, odbior telewizyjny czasem przypomina poprzednia epoke - jakiś wietrzyk zawieje i juz odbija sie to na jakosci obrazu tv (przynajmnej u mnie).  ja mam akurat cyfre+, ale podlaczony jestem do anteny gh-netu, czy tam aster-a, czy tam upc, czy tam jak to sie teraz nazywa...

Offline

 

#8 2012-04-17 19:39:28

Misiaki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-13
Posty: 19
Punktów :   

Re: Problemy z internetem UPC

Czyli jednak problem nie jest tylko u nas. Poniekąd dobrze . Jeśli znowu będzie coś szwankowało, zrobię test z bezpośrednim podpięciem laptopa i jeszcze z komórką przez ruter, a jak będzie dalej źle to zgłoszę problem dotyczący wielu mieszkań. Dotychczas zgłaszałem te awarie kilka razy, ale z osobami przyjmującymi zgłoszenia trudno się rozmawia (zbyt ogólnie, nie bardzo widać, żeby dążyli do rozwiązania problemu, raczej do zakończenia rozmowy), może teraz będzie troszkę łatwiej z nowym argumentem.

Offline

 

#9 2012-04-24 16:07:52

 MASQA

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-29
Posty: 11
Punktów :   

Re: Problemy z internetem UPC

Dear All,

Proszę o pomoc. Chcę się podłączyć do Internetu, a tu ASTER/UPC mówią, że nie ma takiej możliwości. Moje pytanie - kto Wam wystawia faktury za Internet? Czyżbym uderzała do złej firmy? Będę wdzięczna za pokierowanie:) Dziękuję

Offline

 

#10 2012-04-24 18:19:07

papasza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 64
Punktów :   

Re: Problemy z internetem UPC

zapytaj ich "dlaczego?". póki co za dużo nie wiadomych żeby móc coś poradzić.

być może to jakieś nieporozumienie / niedomówienie.

upc wystawia fuck-tury.

Offline

 

#11 2012-04-24 18:58:48

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Problemy z internetem UPC

Indeed. Dawniej Aster, teraz UPC. Ale pamiętam prawie rok temu jak ja się podłączałem, to też mi mówili że się nie da, ale zadzwoniłem pod numer z rozwieszanych u nas ulotek i bez problemu się udało.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.przemiarki.pun.pl Ciechocinek spa weekend dla dwojga eddikez