Nazwa forum

Opis forum


#1 2016-03-30 12:23:40

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Magazyny na terenie garaży

Drodzy Sąsiedzi,
chciałam zapytac co sądzicie na temat zabudowywania miejsc parkingowych w naszych garażach i tworzenia tam magazynów/archiwów ?


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

#2 2016-03-30 12:44:35

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Magazyny na terenie garaży

Witaj,

Kolejny już raz pojawia się takie pytanie, tyle że poprzednio dotyczyło zdaje się budynku nr 23, a konkretnie jednego, narożnego miejsca postojowego (z dwóch stron ściany). Mimo iż tym razem sprawa nie dot. budynku, w którym mieszkam, głosuję przeciw - nie powinniśmy tworzyć takich precedensów (chyba już o tym kiedyś tu pisałem). Wg mnie garaż to nie miejsce na takie zjawiska - spojrzałem na plan i wydaje mi się, że sąsiedzi potencjalnie ogrodzonych miejsc mogliby mieć problemy z manewrowaniem, wsiadaniem/wysiadaniem. Po drugie, garaż to miejsce na samochody/pojazdy, a nie dobra wszelakie, które mogą skusić czy to złodzieja przypadkowego, czy zawodowego. Pomijam inne względy, np. co powinno być trzymane w pomieszczeniach pod ziemią, a co nie (może ktoś podpowie).

Inna sprawa, że mieszkańcy bud. 23 trzymają różne rzeczy na otwartych miejscach postojowych, o czym już kiedyś tu pisałem. Nie popieram tego.

PS: Czemu pytasz innych, a sama nie wypowiesz się przy okazji?

Pozdrawiam,
konwil

Offline

 

#3 2016-03-30 19:59:27

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Magazyny na terenie garaży

Już widzę, jak całe to archiwum zostanie zalane podczas dorocznego sprzątania garażu szlaufem

Offline

 

#4 2016-03-30 22:40:38

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: Magazyny na terenie garaży

Ja również jestem przeciwna aby odgradzac miejsca postojowe a już wogóle, aby wykorzystywac je jako magazyny, ponieważ:
- garaż wielostanowiskowy to miejsce dostosowane do parkowania pojazdów, a nie tworzenia magazynów-archiwów,
- trzymanie na miejscach postojowych innych rzeczy stwarza dodatkowe zagrożenie pożarowe i kusi potencjalnych złodziei, a taki zamknięty magazyn tym bardziej
- ponieważ jest to garaż wielostanowiskowy pojedyncze miejsca postojowe są z pewnością mniejsze niż w przypadku normalnego zamkniętego garażu przeznaczonego dla jednego samochodu i czasem trzeba się nieźle namanewrowac żeby zaparkowac, szczególnie gdy na miejscach sąsiadujących są samochody, nie wspomnę już o utrudnieniach w parkowaniu gdy z dwóch stron jest ściana (słupki też sprawy nie ułatwiają )

Poza tym jeżeli uchwała zyska aprobatę Wspólnoty, to będzie to zachęta dla innych członków Wspólnoty, aby zgłaszac takie propozycje i za kilka lat okaże się, że nasze garaże to w zasadzie zbiór wygrodzonych magazynów pomiędzy którymi niektórzy będą próbowali zaparkowac, a potem dostac się np z zakupami lub dziecmi w nosidełkach do klatki. Oby uchwała nie przeszła.

Ja w ogóle dziwię się, że AZ wyraził zgodę na taką uchwałę (wszak wiele propozycji uchwał odrzucali na zebraniach). Sami przecież zaznaczali, że trzymanie innych sprzętów niż pojazdy na miejscach postojowych jest niedozwolone, gdyż stwarza dodatkowe ryzyko pożarowe. A tu uchwała o tworzeniu magazynu-archiwum - i gdzie tu sens i logika?

Cóż, co roku mamy do czynienia z kontrowersyjnymi propozycjami tego samego właściciela lokali użytkowych w bloku 23a (dla przypomnienia, to ten który wcześniej dwukrotnie proponował budowę drugiego placu zabaw na potrzeby przedszkola).

konwil napisał:

PS: Czemu pytasz innych, a sama nie wypowiesz się przy okazji?

konwil

Wolałam najpierw zapytac i  poznac opinię innych. Wiem, że jestem osobą z rodzaju tych czepialskich, a moje opinie i wypowiedzi często są ostre, mogą budzic kontrowersje i zniechęcac innych do wypowiedzi. Dlatego też nie chciałam od początku nadawac jakiegokolwiek tonu temu wątkowi i zabarwiac go emocjonalnie poprzez własną wypowiedź.

P.S. Do zobaczenia wkrótce na placyku

RaNo napisał:

Już widzę, jak całe to archiwum zostanie zalane podczas dorocznego sprzątania garażu szlaufem

To już nie nasz problem, tylko tych co będą przechowywac cokolwiek w tym magazynie, jeżeli oczywiście taki powstanie


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

#5 2016-03-31 21:19:29

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: Magazyny na terenie garaży

Ja nie mam nic przeciwko. To nie jest magazyn na stałe, tylko cos co bedzie można rozebrac. Właściciel może ze swoimi miejscami robić co tylko zechce, jeśli nie będzie przeszkadzało to sąsiednim miejscom, a ma być podobno tak zrobione, że nie będzie.
Zresztą patrząc na syf jaki jest na niektórych miejscach (meble, szafki i inne pierdoły) to chyba lepiej jak ktoś sobie to ogrodzi i zamknie na klucz (a swoją drogą to ciekaw jestem co będzie w tym magazynie przedszkolnym przechowywane). Okazja czyni złodzieja - gdyby tak było, to te powystawiane meble już dawno by poznikały, więc jak ktoś ma to ogrodzić, że nie będzie widać co tam jest a i będzie to estetyczne to popieram ten pomysł i tak też zagłosowałem na zebraniu.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez krzyhood (2016-03-31 21:20:16)

Offline

 

#6 2016-04-01 23:24:36

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: Magazyny na terenie garaży

krzyhood napisał:

Ja nie mam nic przeciwko. To nie jest magazyn na stałe, tylko cos co bedzie można rozebrac. Właściciel może ze swoimi miejscami robić co tylko zechce, jeśli nie będzie przeszkadzało to sąsiednim miejscom, a ma być podobno tak zrobione, że nie będzie.

Ciekawa jestem czy byłbyś taki ugodowy, gdyby to Twoi sąsiedzi chcieli ogrodzic swoje miejsca parkingowe i zamiast linii granicznych to z jednej, dwóch lub trzech stron miałbyś ściany.  A czy magazyn będzie przeszkadzac innym czy nie, to okaże się jak już on ewentualnie powstanie. A tak szczerze to w to wątpię żeby nie przeszkadzał, ponieważ w takim wypadku właściciel musiałby go wykonac nie wykorzystując całej przestrzeni miejsc parkingowych. Tymczasem z jednej granicznej strony jest słupek, wiec z pewnością będzie tam ściana, a więc sąsiad będzie miał ścianę zamiast linii.

krzyhood napisał:

Zresztą patrząc na syf jaki jest na niektórych miejscach (meble, szafki i inne pierdoły) to chyba lepiej jak ktoś sobie to ogrodzi i zamknie na klucz (a swoją drogą to ciekaw jestem co będzie w tym magazynie przedszkolnym przechowywane). Okazja czyni złodzieja - gdyby tak było, to te powystawiane meble już dawno by poznikały, więc jak ktoś ma to ogrodzić, że nie będzie widać co tam jest a i będzie to estetyczne to popieram ten pomysł i tak też zagłosowałem na zebraniu.

Nawiązując do tego co teraz stoi na miejscach parkingowych w garażu, to z reguły są to raczej stare, zniszczone rzeczy -meble, szafki i inne pierdoły:) i nie sądzę, żeby były szczególnie wartościowe i interesujące dla złodziei. Ale już na takiej zamkniętej przestrzeni, to co innego. Przecież można tam przechowywac coś bardziej wartościowego niż zniszczone meble. Teraz w lokalach znajdują się przedszkole i żłobek więc pewnie będą przechowywac jakieś stoliki, zabawki, dokumetację placówek. Ale co jak kiedyś w lokalach będzie np. sklep z odczynnikami chemicznymi i w magazynie na terenie garażu będą się znajdowały łatwopalne i toksyczne chemikalia (to już taki mój czarny scenariusz:)).

A wracając do złodziei, to w garażu w bloku 23 było już kiedyś włamanie do znajdujących się tam komórek lokatorskich, a to dowód na to że zamknięta przestrzeń kusi bardziej niż meble stojące "luzem" na miejscach parkingowych.

Ostatnio edytowany przez Milady (2016-04-01 23:39:00)


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
henna pudrowa gdynia zaręczyny w wellness Ciechocinek