Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-05-19 20:37:27

Nitka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-19
Posty: 2
Punktów :   

Pozwolenie na użytkowanie - 23a

Witam wszystkich Forumowiczów i gratuluję pomysłu - to forum to prawdziwa skarbnica wiedzy

Z lektury poprzednich postów wynika, że odbiór bloku 23 był niezłą przeprawą. Niestety zanosi się, że w 23a będzie podobnie. Otrzymałam dziś informację od MS, że mimo wcześniejszych deklaracji, pozwolenia przed 1-ym czerwca nie będzie.

Czy ktoś planuje się wprowadzić nie czekając na Nadzór? Ja mam ochotę tak zrobić......

Dobrzy sąsiedzi z 23 - jak to wyglądało u Was? Faktycznie mieszkaliście zanim budynek został odebrany przez Nadzór?

Offline

 

#2 2011-05-31 10:53:31

crafter

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-13
Posty: 17
Punktów :   

Re: Pozwolenie na użytkowanie - 23a

W bloku 23 było podobnie, też odbiór miał być planowany najpierw na kwiecień później maj, później czerwiec i tyle czekałem z wprowadzeniem się myśląc że odbiór już był, bo tak developer obiecal - że do czerwca napewno będzie. Wiec w czerwcu wprowadzilismy się do mieszkania i żyliśmy w błogiej nieświadomości że odbiór już nastąpił. Około lipca zadzwoniłem do Pana Marti Solanesa i uświadomił mnie że odbioru jeszcez nie bylo. Więc nie zwarzając na konsekwencje mieszkania na czarno, stwierdzilem że nie będe się wyprowadzał i zostałem tak jak 50% reszty mieszkańców bloku:), także możesz się wprowadzać.
pozdrawiam

Offline

 

#3 2011-05-31 13:49:20

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Pozwolenie na użytkowanie - 23a

W uzupełnieniu powyższej wypowiedzi craftera dodam, że Marti Solanes rok temu twierdził, że "połowa bloków w Krakowie tak funkcjonuje" [czyt. bez ważnego pozwolenia na użytkowanie]. Zabili mnie prawie tą logiką, o ile można to nazwać logiką...

W każdym razie twierdzili także, że to oni w razie czego powinni uniemożliwić zamieszkanie nam w budynku. OK, zgoda - więc kara od PINB jest  po ich stronie, tylko że podczas odbioru kluczy podsunęli do podpisania takie pismo (nie pamiętam w tej chwili szczegółów), o tym że budynek nie ma pozwolenia i nie powinno się w nim mieszkać (tzw. CYA - cover your ass). Ciężki temat. Zwłaszcza w dyskusji z MS. Ale ostatecznie udało się.

Pzdr.

Offline

 

#4 2011-06-01 22:33:19

Nitka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-19
Posty: 2
Punktów :   

Re: Pozwolenie na użytkowanie - 23a

Dzięki za info. Ja przy odbiorze kluczy musiałam podpisać papierek, że przyjmuję do wiadomości, że zamieszkać w bloku nie można do 31 maja. Kilka dni temu pani Ania (MS) w bezpośredniej konfrontacji stwierdziła, że problemu z zamieszkaniem po 1. czerwca nie widzi. Zatem i ja przestanę się problemu doszukiwać. Czasem lepiej żyć w błogiej nieświadomości
Pozdrawiam

Offline

 

#5 2011-06-02 12:07:04

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Pozwolenie na użytkowanie - 23a

Nitka napisał:

(...) Kilka dni temu pani Ania (MS) w bezpośredniej konfrontacji stwierdziła, że problemu z zamieszkaniem po 1. czerwca nie widzi.

Czy to oznacza, że budynek 23A uzyskał wszelkie formalne dokumenty pozwalające na jego prawne użytkowanie? Pytam, gdyż jestem żywnie zainteresowany przywróceniem parkingów, które zasypano do tego czasu korą i obsadzono krzewami.

Pzdr.

Offline

 

#6 2011-06-02 14:25:45

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: Pozwolenie na użytkowanie - 23a

konwil napisał:

Nitka napisał:

(...) Kilka dni temu pani Ania (MS) w bezpośredniej konfrontacji stwierdziła, że problemu z zamieszkaniem po 1. czerwca nie widzi.

Czy to oznacza, że budynek 23A uzyskał wszelkie formalne dokumenty pozwalające na jego prawne użytkowanie? Pytam, gdyż jestem żywnie zainteresowany przywróceniem parkingów, które zasypano do tego czasu korą i obsadzono krzewami.

Pzdr.

Jakie zasypane parkingi masz na myśli ?

A odpowiadając na Twoje pytanie, to wyjaśniam, że jak na razie nie pojawiła się żadna informacja, o uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie 23A. Wygląda, na to że garaż nie jest jeszcze odebrany przez strażaka, bo pilotów do bramy mieli po odbiorze wydać, a nie wydali. Windy też czekają na odbiór (podobno jakis tydzień temu podłączano je dopiero do lini telefonicznej).

A z mieszkaniem i pozwoleniem na uzytkowanie sprawa ma sie nastepująco: prawo zabrania mieszkać, prowadzić jakiejkolwiek działalności w budynkach nie mających odbioru, a deweloper nie powinien wydać kluczy do takich lokali. Niestety te odbiory trwają i często trzeba czekać na nie kilka miesięcy. W wielu wypadkach właściciele mieszkań nie mogą sobie pozwolić na taki luksus, żeby czekać do momentu uzyskania stosownego pozwolenia i po wykończeniu mieszkań wprowadzają się albo zaczynają je wynajmować. Jeżeli nadzór budowlany udowodni komuś, że mieszka w lokalu nie mającym pozwolenia na uzytkowanie to taki delikwent bedzie musiał zapłacić sporą karę. I tu nasz deweloper się częściowo zabezpieczył, gdyż w momencie wydawania kluczy dostaliśmy do podpisania dokument, w którym zobowiązujemy się, że w momencie jeżli nadzór udowodniłby komuś zamieszkiwanie nieodebranego lokalu do 31 maja 2011 to właściciel mieszkania zapłaci taką karę, a nie deweloper, który wydał mu klucze do mieszkania. Skoro mamy już czerwiec a odbioru dalej nie ma to teraz taką karę płaciłby MS. Pewnie gdyby deweloper mógł to termin naszej odpowiedzialności finansowej byłby znacznie dłuższy. Ale tak sie składa, że nasz MS zgodnie z umowami przedwstepnymi a potem i notarialnymi (przynajmniej część mieszkańców z 23A ma taki zapis) zobowiązał się uzyskac takie pozwolenie do 31 maja 2011.


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

#7 2011-06-02 15:51:46

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Pozwolenie na użytkowanie - 23a

Milady napisał:

Jakie zasypane parkingi masz na myśli ?

Zgodnie z dołączoną do umowy z deweloperem mapką, parkingi (na kopertę, po 3 miejsca) powinny być w miejscach obecnie wyłożonych korą i obsadzonych krzewami, bezpośrednio przed budynkiem 23A, wzdłuż chodnika i drogi pomiędzy budynkami 23 i 23A, dokładnie pomiędzy wyjściami z klatek 23A.

Mam tę mapkę zeskanowaną, ale niestety nie przy sobie - sądzę, że każdy z 23 ją dostał. A historia była taka: około roku temu pan St. Rzepka i ówcześnie pracująca w biurze MS pani R. Bojarska stwierdzili (obiecali, zapewniali, kusili - jak zwał, tak zwał), że miejsc parkingowych będzie >40 wokół obu budynków. Na dowód tego otrzymałem ww. mapkę. Wg ostatniej korespondencji z MS (ok. miesiąc temu), wygląda, że parkingi zostaną przywrócone po formalnym odbiorze budynku 23A. Niestety nie wiem co z miejscami postojowymi od ul. Przemiarki, gdzie MS po prostu zrobił chodnik - miało być analogicznie jak przez sklepem ze zdrową żywnością i winami, przed 23 (bodajże 3 miejsca). Reasumując powyższe: liczę, że nam tych miejsc nie odebrano, bo jak widzę są konieczne (czyt. poniżej).

Ponadto pod korą i krzewami jest kratka parkingowa i do momentu jej zasypania byłem święcie przekonany, że to miejsca parkingowe - w tym momencie, kiedy samochody parkują wzdłuż bloku, ale na uliczce, ciężko jest wyjechać z parkingu prostopadłego, zwłaszcza cofając. Nie przejedzie tędy również śmieciarka, ani karetka/wóz strażacki (a na pewno będzie trudniej).

Mam nadzieję, że sprawę miejsc opisałem w miarę klarownie dziękuję także za wyjaśnienia i info odnośnie odbioru 23A.

Pzdr.

Offline

 

#8 2011-06-02 18:07:32

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: Pozwolenie na użytkowanie - 23a

Co do pozwolenia na uzytkowanie, tak jak napisano w akcie i w papierku ktory odebralismy "zakaz zamieszkania" obowiazywal do 31 maja, wiec teraz moga mnie cmoknać bo mamy juz czerwiec a skoro pozwolenia nadal nie ma to juz nie moj problem a developera.

A co do parkingu, to chyba czegos nie rozumiem, konwil masz na mysli miejsce tuz przy wejsciach do klatek wzdluz 23A? To ja mam nadzieje ze tam zadnego parkingu nie bedzie:) Teraz jest ladnie, jest kora, są drzewka, jest chodnik a parking jest po przeciwnej stronie prostopadle do ulicy i to powinno wystarczyc a oprocz tego powinien byc zakaz parkowanie wzdluz ulicy tuz przy bloku 23A aby nie blokowac tych co parkuja prostopadle. Zreszta skoro my jako mieszkancy mamy miejsca postojowe to nam parking nie jest potrzebny chyba ze ktos ma wiecej samochodow albo kiedy przyjezdzaja goscie, klienci lokali uslugowych itp. to ten parking jest wlasnie dla nich. Nie wyobrazam sobie ze jeszcze ktos mi parkuje przy wejsciu do klatki:)

Ostatnio edytowany przez krzyhood (2011-06-02 18:09:04)

Offline

 

#9 2011-06-02 18:27:34

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Pozwolenie na użytkowanie - 23a

Mam zdanie identyczne jak krzyhood, jednak - jak to powiedziała pani z AZ - sami wkrótce zachcemy mieć tam miejsca parkingowe zamiast roślinności gdy zaczną do nas przyjeżdżać goście, będziemy mieć po 2 samochody, itp. Nie ukrywam, że widzę w tym rację, jednak póki co wybieram naturę :-)

Offline

 

#10 2011-06-02 19:27:28

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Pozwolenie na użytkowanie - 23a

No cóż... Ja bym wolał, aby miejsca postojowe były, mimo iż zieleń bardzo mi się podoba, a to ponieważ mieszkam tu od prawie roku i widzę co się dzieje przed budynkami. Teraz to już w ogóle jest katastrofa.

Poniżej mapka otrzymana od MS, o której pisałem wcześniej:

http://img839.imageshack.us/img839/1510/miejscapostojoweprzedbl.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Niemniej po części Was rozumiem, zwłaszcza jeśli nie znaliście planów - ale ja tylko żądam od dewelopera wypełnienia obietnic, a nie zmiany ustaleń. Jak się powiedziało A, to wypada rzec i B.

Wszyscy mamy miejsca postojowe w parkingu podziemnym, ale część ma np. 2 samochody, do części z nas czasem ktoś przyjeżdża, a poza tym mamy jednak kilka lokali i biur, których klienci/właściciele/pracownicy będą chcieli gdzieś zaparkować swoje pojazdy.

***

Poniżej odp. otrzymana od MS w tej sprawie:

6 maja 2011
Witam, tak jak we wcześniejszym mailu napisałam przygotowujemy
inwestycję do odbioru przez PINB, wszystkie miejsca postojowe które są
należą do II etapu zgodnie z pozwoleniem. Krawężniki wydzieliły
zaprojektowane miejsca dla inwalidów. Po odbiorze miejsca zostaną
przywrócone.


pozdrawiam

--
Marti Solanes Development Sp. J.
ul. Zachodnia 5/3a
30-350 Kraków
tel/fax 12/ 262-43-77

8 kwietnia 2011
Witam Pana,
w odpowiedzi na maila chcialabym poinformować, iz w kwestii
przedmiotowych miejsc postojowych jesteśmy tego samego zdania, co
Państwo. Jednakże do chwili odbioru przez Nadzór Budowlany budynku 23A
musimy przygotować inwestycję zgodnie z pozwoleniem na budowę.
Jednocześnie informuję, iż inwestycja 23A kończy się na krawężniku za
śmietnikiem przed I etapem.

Z poważaniem
Anna Kaczyńska

--
Marti Solanes Development Sp. J.
ul. Zachodnia 5/3a
30-350 Kraków
tel/fax 12/ 262-43-77

***

Podobne informacje uzyskałem w międzyczasie od AZ-u, który również posiadał je od MS i zapewnił mnie, że miejsca "wrócą". Zdaję sobie sprawę, co mogą myśleć niektórzy z Was, ale mam 2 auta i przed kupnem mieszkania bardzo istotnym dla mnie było to, ile będzie miejsc wokół budynku.

Pzdr.

Offline

 

#11 2011-06-03 08:50:59

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: Pozwolenie na użytkowanie - 23a

Ja mam nadzieje, ze zieleń pozostanie. Zreszta nie bardzo rozumiem - skoro miejsca postojowe wzdłuż 23A są na mapce to powinny być w czasie odbioru, nie "wrócić" po odbiorze. No i na pewno miejsc oznaczonych numeracją 1-4 nie będzie bo nie ma na nie miejsca. Lokale usługowe, tak jak i mieszkania powinny miec wykupione miejsca parkingowe w garażu (podobno na każde 30 m2 lokalu właściciel miał wykupic 1 miejsce postojowe).

Teraz jest ciasno na zewnetrznym parkingu bo pojawili sie mieszkańcy i ekipy remontowe z 23A a nasz parking podziemny jest nadal zamkniety Wiele osób parkuje też teraz celowo wzdłuż bloku 23A. Po prostu z uwagi na nieczynne windy, trzeba wszystkie materiały wynosić, a jak jest do wyniesienia kilkanaście paczek płytek, paneli, worki z klejem, meble, sprzet AGD, czy rózne inne rzeczy, to tych kursów robi sie sporo i zawsze to lżej i kilka metrów mniej do pokonania z ciężarem jak sie oczywiście uda zaparkować pod klatką


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

#12 2011-06-03 09:51:55

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Pozwolenie na użytkowanie - 23a

Każdy z nas chciałby, aby deweloper wypełnił złożone mu w czasie kupowania mieszkania obietnice - więcej nie piszę, bo nie jest moim celem walka z Wami, Drodzy Sąsiedzi, przedstawiłem sprawę obiektywnie i chyba dosyć obszernie.

Pzdr.

Offline

 

#13 2011-06-09 13:14:53

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: Pozwolenie na użytkowanie - 23a

Jak pewnie wiecie odbior budynku 23A planowany jest na 15 czerwca, szkoda tylko że dowiadujemy sie o tym dopiero teraz i wymagają od nas obecności w mieszkaniu przez kilka godzin nie mając nawet pewnosci że akurat nasze mieszkanie inspektor wylosuje. I jak sie dowiedzialem od pana Modesta (bo ja akurat 15 nie moge byc, poniewaz mam wyjazd sluzbowy o ktorym wiedzialem duzo wczesniej) budynek moze nie otrzymac pozwolenia jesli inspektor nie obejrzy jakiegos wylosowanego mieszkania...absurd! To niech se wylosuje inne:)
Nie jestesmy emerytami, ktorzy nie mają nic innego do roboty jak tylko siedziec calymi dniami w mieszkaniu i to jeszcze w niewykonczonym...

Offline

 

#14 2011-06-09 15:06:24

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Pozwolenie na użytkowanie - 23a

krzyhood, w przypadku 23 było tak, że do momentu uzyskania pozwolenia/obejrzenia budynku/mieszkań przez PINB Marti Solanes miał u siebie jeden komplet kluczy. Z informacji z Forum wiem, że nie każdy z właścicieli miał taką sytuację - niektórzy dostali od razu wszystkie klucze - więc, sądząc po tym co piszesz, nie odmówię sobie kolejny raz napisania, że deweloper jest niekonsekwentny, nieprzewidywalny i swoich Klientów ma gdzieś...

Może przekażesz im klucz na jeden dzień? Oczywiście za protokołem! Nie mam przekonania do proponowania takiego rozwiązania, mając tak negatywne zdanie o MS, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy...

Pzdr.

Offline

 

#15 2011-06-09 15:27:10

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: Pozwolenie na użytkowanie - 23a

Owszem przekazałbym im klucz (w 23A chyba kazdy dostal od razu caly komplet kluczy) ale nie mam kiedy bo caly czas do konca przyszlego tygodnia jestem na wyjazdach sluzbowych i jedyny dzien kiedy mi pasuje z kluczami to wtorek po 17.00 (a MS raczej nadgodzin nie robi:) ). Gdybym wiedzial wczesniej o planowanej inspekcji to udaloby mi sie pewnie jakos wygospodarowac troche czasu.
Ale jak piszesz MS jest niekonsekwentny, wiec mozna sie bylo tego spodziewac. Licze jedynie na to ze inspektor pojdzie do innego lokalu jesli w wylosowanym nie bedzie nikogo, przeciez w naszym bloku nie ma kilku mieszkan na krzyz tylko jest ich bodajze ok 50, no to sorry ale wybor raczej spory:)

Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ホテル ドイツ smk edu kz