Nazwa forum

Opis forum


#61 2012-03-12 22:12:58

D0rian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 62
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty... kiedy?

Dzięki za info

Offline

 

#62 2012-03-14 08:22:18

 dootka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 39
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty... kiedy?

Czy ktoś w tym roku dostał przy rozliczeniu mediów rozliczenie całego budynku (wspólnoty), czy AZ celowo tego nie podało by nam mydlić oczy na zebraniu kosztami wyssanymi z palca.

Offline

 

#63 2012-03-21 13:04:09

cross

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-15
Posty: 66
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty... kiedy?

i czy coś wiadomo... marzec się zbliża ku końcowi... wątek założony początkiem stycznia... chyba AZ się boi... -

Offline

 

#64 2012-03-23 16:59:15

 dootka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 39
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty... kiedy?

Zebranie odbędzie się 30 marca 2012 roku (piątek) o godz. 18.20

w CENTRUM KULTURY ''RUCZAI" ul. S. Rostworowskiego 13,30-358 Kraków

Offline

 

#65 2012-03-23 17:57:37

D0rian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 62
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty... kiedy?

Dzięki dootka. Czyli wiemy już kiedy będzie spotkanie. Po poprawieniu naszego zbioru pytań, lista wygląda następująco:

1. Ile będziemy płacić za to miesięcznie? Czy istnieje możliwość podglądu kamer?

2. Dokładne wyjaśnienie na co idą pieniądze z działów "Opłata stała + koszty wspólne" i "zaliczki eksploatacyjne". Jak wygląda podział płaconych przez nas pieniędzy na fundusz remontowy? Czy każdy budynek płaci na swój? Jeśli tak, to jaka część z 50gr za m^2 idzie na część wspólną (tereny zielone, plac zabaw, śmietnik, droga dojazdowa)?

3. Czy mają jakiś pomysł co zrobić z samochodami parkującymi na łuku przed wjazdem na parking i na wprost do wyjścia z klatek?

4. Jak będzie wyglądało zajmowanie się terenami zielonymi wokół budynków? Jakie plany zagospodarowania trawnika za budynkiem 23a?

5. Wprowadzenie nowych sposobów głosowania na ustawy. Może via mail?

6. Jak często są teraz sprzątane garaże? Czy nie powinno się zwiększyć częstotliwości sprzątania lub dokładności?

7. Dlaczego za miejsce postojowe w garażu płacimy więcej niż za same mieszkania?

8. Czy AZ na bieżąco monitoruje najtańsze oferty odbiorców nieczystości stałych, dostawców energii elektrycznej (oświetlenie, windy, itp.), itp. i dlaczego wciąż nie korzystamy z tych najtańszych?

9. Ile w procentach wynosi rozbieżność na licznikach między głównym a sumą indywidualnych i dlaczego dak dużo?

10. Dlaczego są różne kwoty opłaty za MasterKey (niby mała różnica, ale warto znać zasadę)?

11. Ile MS płaci nam za zajęcie powierzchni reklamowej przy wjeździe na nasz teren?

12. Poddać pod głosowanie zamianę tradycyjnych wyłączników światła na klatkach schodowych na takie z wykrywaczem ruchu.

Tyle pytań nam się uzbierało. Mogę je wysłać do AZetu na przykład w poniedziałek wieczorem. Oczywiście lista pytań jest wciąż otwarta i w pełni modyfikowalna.

No i oczywiście zapraszam jak największą ilość osób na zebranie, żeby później nie było sytuacji, że ktoś nie głosuje bo nie zna szczegółów ustawy poruszanych na zebraniu.

Offline

 

#66 2012-03-23 21:04:02

mamsika

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 13
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty... kiedy?

13. Jak będzie wyglądało nasze okno na świat.... czyli gdzie będzie przejście przez ekrany dźwiękochłonne do ul bobrzyńskiego??

Offline

 

#67 2012-03-26 19:16:20

D0rian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 62
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty... kiedy?

1. Czy istnieje możliwość podglądu kamer?

2. Dokładne wyjaśnienie na co idą pieniądze z działów "Opłata stała + koszty wspólne" i "zaliczki eksploatacyjne". Jak wygląda podział płaconych przez nas pieniędzy na fundusz remontowy? Czy każdy budynek płaci na swój? Jeśli tak, to jaka część z 50gr za m^2 idzie na część wspólną (tereny zielone, plac zabaw, śmietnik, droga dojazdowa)?

3. Czy AZ ma jakiś pomysł co zrobić z samochodami parkującymi na łuku przed wjazdem na parking i na wprost do wyjścia z klatek? (może montaż słupków przy wyjściach z klatek)

4. Jak będzie wyglądało zajmowanie się terenami zielonymi wokół budynków? Jakie plany zagospodarowania trawnika za budynkiem 23a?

5. Wprowadzenie nowych sposobów głosowania na ustawy. Może via mail?

6. Jak często są teraz sprzątane garaże? Czy nie powinno się zwiększyć częstotliwości sprzątania lub dokładności?

7. Dlaczego za miejsce postojowe w garażu płacimy więcej niż za same mieszkania?

8. Czy AZ na bieżąco monitoruje najtańsze oferty odbiorców nieczystości stałych, dostawców energii elektrycznej (oświetlenie, windy, itp.), itp. i dlaczego wciąż nie korzystamy z tych najtańszych?

9. Ile w procentach wynosi rozbieżność na licznikach między głównym a sumą indywidualnych i dlaczego tak dużo?

10. Dlaczego są różne kwoty opłaty za MasterKey (niby mała różnica, ale warto znać zasadę)?

11. Ile MS płaci nam za zajęcie powierzchni reklamowej przy wjeździe na nasz teren?

12. Poddać pod głosowanie zamianę tradycyjnych wyłączników światła na klatkach schodowych na takie z wykrywaczem ruchu.

13. Czy AZ ma plany budowy ekranów i czy jest przewidziane przejście przez ekrany do ulicy Bobrzyńskiego w obrębie naszych budynków?

14. Dotyczące sprawozdania finansowego:
a) 2f - skąd taka suma
b) 2g (budowa sieci telewizyjnej) - za jaką sieć jest dokładnie ta opłata? CCTV do kamer, czy telewizja kablowa? Jeśli "kablówka" to czemu wszyscy za to płacą, nawet jeśli nie używają?

Takie pytania wysyłam do AZetu. Jeśli ktoś coś jeszcze wymyśli to przesyłajcie indywidualnie.

Offline

 

#68 2012-03-27 12:10:48

cross

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-15
Posty: 66
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty... kiedy?

pierwsze i najważniejsze... czy dalej utrzymujemy AZ czy bierzemy się za to sami... jak większość wspólnot:)

Offline

 

#69 2012-03-27 13:59:40

D0rian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 62
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty... kiedy?

cross napisał:

pierwsze i najważniejsze... czy dalej utrzymujemy AZ czy bierzemy się za to sami... jak większość wspólnot:)

Już to widzę jak dzielimy obowiązki Ludzie zostawiają śmieci pod śmietnikiem więc nie wierzę, że będą się przejmować wspólnotą. Kto zresztą miałby się tym zajmować? Do kogo miałbym zadzwonić jak się zepsuje na przykład zamek w drzwiach do garażu? Niech będzie, że ja się jednak podejmę naprawy tego zamka i po naprawie mam biegać po wszystkich mieszkańcach klatki i zbierać pieniądze? Czy do skarbnika, którego wcześniej wybierzemy? A kto się tego podejmie za darmo? Bez umów, notariuszy itd?
Jak dla mnie samemu brać się za utrzymywanie dwóch budynków gdzie jest ponad 150 mieszkań (mogę się mylić, liczba orientacyjna) stanowi same problemy. Jedynie sprawdzającą się wspólnotą jaką widziałem, która działa na własną rękę, to 4 domki po 4 mieszkania, czyli 16 mieszkań. A i tak większość osób woli zapłacić niż pomalować na przykład płot, odśnieżyć itd. Może gdzieś taka wewnętrzna wspólnota dla 150 mieszkań działa, ale co zrobisz na przykład z lokalami użytkowymi? Już widzę jak panie z przedszkoli wraz z dziećmi koszą trawę
Ja sam osobiście, gdyby była nowa wspólnota zapytałbym się komu zapłacić, żebym musiał jedynie zadzwonić do kogoś, zgłosić problem i czekać na jak najszybsze rozwiązanie. Więc dla mnie wiele by się nie zmieniło Jeśli ktoś powie, że czynsz spadnie, to chciałbym zobaczyć najpierw sensowne wyliczenia niż luźne sugestie. AZet święty nie jest (opłaty za sól i piach w zimę... gdzie te materiały rozrzucili, bo chyba nie u nas wokół budynków i na drodze wewnętrznej), ale niech się tłumaczą.

Ostatnio edytowany przez D0rian (2012-03-27 14:00:22)

Offline

 

#70 2012-03-27 14:23:08

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty... kiedy?

cross, jak rozumiem Twoja wypowiedź ma nas lekko sprowokować do jakiegoś działania. Tak sądzę, gdyż nie wiem co rozumiesz pod pojęciem >>większość wspólnot<<. Ja osobiście nie znam żadnej. Nie znam też idealnego administratora, ale to już inna rzecz. Nie sądzę także, abyśmy ich utrzymywali - myślę, że takich budynków mają więcej. To tak na marginesie. Poza tym - co z licencją zarządcy? Nie wiem, może się mylę - ale kiedyś była ona niezbędna, aby zajmować się takimi tematami. Być może, że to nie dotyczy właścicieli. Może ktoś z Was wie?

Tu już nawet nie chodzi o koszenie trawy przez panie z przedszkola, ale ogólnie o święty spokój - który wg mnie musi i powinien kosztować, mam na myśli oczywiście opłaty dla AZ. Osobiście nie mam na głowie nic, poza zgłaszaniem problemów, na które każdorazowo reakcje były, wcześniej, później, ale były.

Zgadzam się w 100% z D0rianem - to nie jest takie proste, czego dowodem zeszłoroczny brak zaintereowania współpracą z administratorem kogoś z mieszkańców/właścicieli. Nikt nie chciał uczestniczyć jedynie w części spraw zw. z budynkami, czy zatem ktoś chciałby w ogóle się tym zajmować >>na pełen etat<<? Zobaczymy jak będzie w tym roku, tj. ilu z nas przyjdzie na zebranie, jaka będzie aktywność i odpowiedź na zapewne to samo pytanie dot. współpracy z administratorem.

Pzdr.,
konwil

PS: Żeby napisać coś na plus dla AZ-tu, to chyba w końcu muszę przyznać, że garaż w 23, poziom -2, został umyty jak trzeba po zimie. Niestety informacja o myciu, została zbyt słabo rozpowszechniona, bo nie każdy samochód na czas mycia został usunięty - to tak BTW, nie do końca zw. z tematem. Ba, w ogóle niezwiązane

Offline

 

#71 2012-03-27 17:15:45

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty... kiedy?

D0rian napisał:

Takie pytania wysyłam do AZetu. Jeśli ktoś coś jeszcze wymyśli to przesyłajcie indywidualnie.

Dzięki. Oj, to będzie długie zebranie by szczegółowo poruszyć wszystkie te kwestie... I dobrze

Offline

 

#72 2012-03-27 21:54:37

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty... kiedy?

Czyli myślę, że jak się spóźnie pół godziny albo i więcej to nadal będzie początek zebrania:) tudzież omawianie pierwszego punktu ze sprawozdania finansowego;) W kazdym razie mam nadzieje że nas nie wyrzucą jak rok temu na UJocie, kiedy to pan portier był bardzo poirytowany przeciągającym sie posiedzeniem, zresztą to jest piątek więc mozna i całą noc siedziec, moze wezme kawe w termosie;)

Ad rem to nie uważam aby wzięcie sprawy we własne ręce poprawiło sytuację, która wcale do najgorszych nie nalezy bo tak jak pisal konwil AZ prędzej czy później ale jednak działa, pytanie tylko dlaczego tak drogo, no a reszte pytań, chyba AZ juz otrzymał.

Offline

 

#73 2012-03-29 15:39:57

cross

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-15
Posty: 66
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty... kiedy?

oj zebranie będzie długie.... mówiąc o zmianie zarządcy z AZ na udział własny nie chodziło mi,  żeby samemu grabić, zamiatać, malować czy remontować itp. Dalej będą to robić wynajętę firmy...my tylko będziemy sami to zgłaszać...lub przez wyznaczoną do kontaktu osobę... do zaoszczędzenia jest 46 tys. zł rocznie płacone AZ za to samo (ok. 4 tys. na miesiąc) .... kto nie chciałby sobie choć 1/4 z tego do PITa wpisać?

Ogólnie wydaje mi się, że 4 tys. miesięcznie za obsługę naszych 2 budynków to dużo, zwłaszcza, że na ogół coś zaczyna się dziać przed corocznymi zebraniami;). A te 4 tys. zł na miesiąc to za zgłaszanie i zlecanie odpowiednim podwykonawom pracy... czyli generalnie za nic...

Ostatnio edytowany przez cross (2012-03-29 15:45:06)

Offline

 

#74 2012-03-29 22:39:06

shamtu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 48
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty... kiedy?

Szkoda że nie mogę być na zebraniu (praca), zapowiada się bardzo ciekawie. AZ pięknie poleruje nam blok, garaż, żeby się świecił, by uciszyć nasze nastroje na zebranie, ale nie tędy droga. W końcu ciężką kasę za to biorą, a robią wielkie buble.
Jak choćby utrzymanie zieleni wokół bloku (jaka zielenień) kupa kory, krzaki z kolcami, no może za blokiem 23a jest trawa i tyle dobrego. A za to wszystko jedyne 46000zł. Za co?? Utrzymanie zimowe gdzie zimy nie było prawie wcale. Kolejna sprawa, MASTER KEY jest, ale wkładka np. do klatki 1 jest tragicznie długa łatwy do przecięcia i włamania się. Nie wiem jak w innych klatkach to wygląda, ale u mnie jest BUBEL.  Kolejne wydatki również ciekawie wyglądają kontrola wind, przeglądy itp... w tym roku wyniosła około 25tyś zł w zeszłym około 5tyś skąd ta różnica, nie przypominam sobie żeby winda się psuła u nas w klatce, czy w 23 były jakieś awarie żeby uzbierać taką sumę. Nie wydaje mi się żeby inflacja spowodowała taki wzrost, faktem natomiast jest że doszedł 2 blok, ale żeby koszty poszły w górę 5x?? Dlaczego opłata za użytkowanie garaży jest tak duża, prąd, przeglądy bram, wentylacja, ubezpieczanie 1 sprzątanie na zasrany rok, czy stąd się bierze taka wysoka kwota za miejsce postojowe co mc? Można wymieniać tego wiele, ale pewnie AZ robi niezłe lody na wszystkich opłatach, nie tylko na oficjalnym pasku za zarządzanie. Całe szczęście kończy się ich kadencja i mam nadzieje że uda nam się wspólnymi siłami zmienić zarządce na lepszego.

Offline

 

#75 2012-03-31 11:48:13

elNino

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 41
Punktów :   

Re: zebranie wspólnoty... kiedy?

Czytając ten wątek i przypadkiem będąc wczoraj (pierwszy i ostatni raz) na zebraniu jest mi za niektórych najzwyczajniej wstyd. Za małżeństwo Pani "Zus" i Pana "w windzie nie ma zasięgu", za tych, którzy chcą grodzić piaskownicę nawet przed dziećmi z przedszkoli, za Panią "szalban", za głosujących przeciwko przekształceniu lokali "bo tak" (te firmy i tak tam będą działać, bo mogą działać w lokalach mieszkaniowych, będzie im tylko trudniej prowadzić firmę - ale skoro nic z tego nie mam to na złość utrudnię im życie), za ludzi, którzy twierdzą, że większość wspólnot nie zatrudnia firm zarządzających, za tych wszystkich, którzy nie widzą w AZ partnera a jedynie pozycję kosztową i nierobów.

Tym smutniejsze jest to, że średnia wieku na zebraniu nie wynosiła 60+. Łatwiej jest narzekać i krzyczeć, niż szukać konstruktywnych rozwiązań. Mam tylko nadzieję, że wymienieni to mniejszość...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
piosenka o żółwiku Ciechocinek pakiety pobytowe parkieciarz warszawa