Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2012-03-29 18:16:41

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Kałuże w garażu w 23A - REKLAMACJA W IMIENIU WSPÓLNOTY

W garażu w 23A nieprawidłowo została wykonana wylewka na całej powierzchni. Efektem są powstające kałuże, co było widać szczególnie w zimie gdy śnieg topniał z samochodów i... nie odpływał, tylko zostawał pod samochodami tworząc rozległe kałuże... Ja przez pół zimy do samochodu wsiadałem po podstawionej cegle, bo inaczej czekały mnie 2 kroki po głębokiej na prawie centymetr kałuży... Sprawa nie tyczy się tylko mojego miejsca, bo widać w całym garażu że kałuże są lub były wszędzie (po umyciu garażu już tego tak dobrze nie będzie widać). Co więcej, parująca z kałuż woda zwiększa wilgoć w całym garażu, wskutek czego farba odpada z sufitu na nasze samochody, a w przyszłym roku, najpóźniej za 2 lata grzyb gwarantowany. Również gniją i rdzewieją słupy nośne w garażu. Nie mówiąc już o oponach naszych aut stojących non-stop w wodzie.

Postanowiłem coś z tym zrobić i jako współwłaściciel całego garażu zgłosiłem reklamację MS-owi, pisząc że nie został zachowany 1-procentowy spad, jaki widnieje na projekcie garażu. Przyszedł pan z MS, pomierzył, okazało się, że spad faktycznie dalece odbiega od projektowego: w okolicy mojego miejsca postojowego nigdzie nie przekroczył 0,9%, oscyluje głównie wokół 0,2%, a i zdarzają się ujemne wartości -0,9% - i tu właśnie tworzą się kałuże.

Pan stwierdził, że to wszystko wina AZ (!!!), gdyż nie sprzątają garażu wystarczająco często i osadzający się piasek uniemożliwia odpływać wodzie. "Bzdura!" - mu odpowiedziałem, ale i tak napisał do AZ aby częściej sprzątali ilekroć spadnie śnieg... Za nasze pieniądze! Za nasze pieniądze ktoś będzie czuwał i tylko czekał aż spadnie śnieg, by posprzątać pod każdym samochodem jaki przyjedzie do garażu

Zadzwoniłem więc do AZ i wygląda na to, że się ze mną zgadzają w 100% - oni całą winę też widzą w błędnie wykonanej wylewce, a nie w niesprzątaniu. Ponoć COŚ starają się załatwić w tej sprawie z MS od dłuższego czasu... jak widać bezskutecznie

Tymczasem pan z MS, który wykonał w/w pomiary, ma zamiar przy okazji rocznego przeglądu gwarancyjnego (a nie od razu!!) zgłosić problem wykonawcy (czyli Tecnosowi). Rzecz w tym, że obawiam się, że na tym sprawa się skończy. MS-owi nie zależy na tym, by Tecnos naprawił wylewkę, a Tecnos sam też jej nie naprawi. Co więcej, MS uważa, że mi nie wolno występować w imieniu całego garażu i że może to zrobić jedynie Wspólnota. Nie wiem, może chociaż w okolicy mojego miejsca poprawią...

DLACZEGO PISZĘ O TYM NA FORUM?
Ponieważ chcę abyśmy na jutrzejszym zebraniu zmotytowali AZ do zgłoszenia oficjalnej reklamacji do MS w imieniu naszej Wspólnoty. Dopiero taka reklamacja może zmotywować MS do konieczności wyegzekwowania naprawy od Tecnosu.


P.S.
Ja, niezależnie od tego, mam zamiar skorzystać z możliwości m.in. rzecznika konsumentów (na którym nigdy dotąd się nie zawiodłem), by wyegzekwować należne nam 1% spadu, a co za tym idzie brak wody i wilgoci w garażu.

Ostatnio edytowany przez RaNo (2012-03-29 18:18:02)

Offline

 

#2 2012-03-29 19:14:21

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Kałuże w garażu w 23A - REKLAMACJA W IMIENIU WSPÓLNOTY

RaNo - z ciekawości, co to za tajemniczy pan z Marti Solanes'a?

Pzdr.,
konwil

Offline

 

#3 2012-03-30 12:06:19

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Kałuże w garażu w 23A - REKLAMACJA W IMIENIU WSPÓLNOTY

Leszek Majcherczyk. Pracuje u nich od niedawna. Obecnie czekam na obiecaną mi przez niego odpowiedź na moje pismo w w/w sprawie. Po jej uzyskaniu lub po upływie umownego czasu zaczynam działać.

Offline

 

#4 2012-04-25 11:04:03

irmenix

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 16
Punktów :   

Re: Kałuże w garażu w 23A - REKLAMACJA W IMIENIU WSPÓLNOTY

Mam podobny problem z nierównościami na miejscu postojowym gdzie zalegają mega kałuże, sprawę zgłosiłem i oczekuję już prawie miesiąc na oględziny ze strony MS. Jestem ciekawy jak się to dalej potoczy, w każdym razie w razie potrzeby może razem zjednoczyć siły
pozdrawiam

Offline

 

#5 2012-05-10 10:15:01

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Kałuże w garażu w 23A - REKLAMACJA W IMIENIU WSPÓLNOTY

To może przekażę na czym moja sprawa obecnie stoi - jakieś 2 tygodnie temu otrzymałem e-maila od w/w pana z MS iż pod koniec kwietnia będzie spotkanie MS z Tecnosem w tej właśnie sprawie. Czekam zatem obecnie na wieści z przebiegu tego spotkania. Nie wiem czy już się odbyło czy nie - będę interweniował 2 maja jeśli wcześniej mnie nie poinformują...

Aktualizacja
Komisyjne spotkanie MS<=>Tecnos w tej sprawie nie odbyło się w zapowiadanym terminie. Nowy termin to 17 maja i będzie to spotnanie trójstronne: MS + Tecnos + AZ.

Jako indywidualni mieszkańcy nie jesteśmy mile widziani przez MS na tym spotkaniu.

MS wciąż utrzymuje, że zaleganie wody w garażu spowodowane jest niedostatecznym sprzątaniem tam przez AZ, z czym ani AZ, ani ja stanowczo nie możemy się zgodzić. Mam nadzieję, że podczas komisji AZ w naszym imieniu będzie twardo trzymał się swojego stanowiska, co spowoduje że Tecnos będzie musiał naprawić to co spartaczył.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging Trabzon Ciechocinek spa weekend dla dwojga eddikez