Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2012-12-20 22:33:08

papasza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 64
Punktów :   

Antena, telewizja, cyfra+ ....

Czesc Sąsiedzi,

Od dwóch dni nie działa mi telewizja.
Mam cyfrę+, podpiętą pod antenę zbiorczą (dzierżawa infrastruktury od GHNet/UPC).

Pan z cyfry+ z obsługi technicznej powiedział mi, że z ich strony jest OK, prawdopodobnie nie dochodzi sygnał z anteny.

Czy ktoś kto korzysta z anteny zbiorczej ma podobny problem?

Chcę wyelimować/potwierdzić to przypuszczenie, że to ta antena może być rzeczywiście problemem...

z góry dzięki.

Offline

 

#2 2012-12-21 20:55:00

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Antena, telewizja, cyfra+ ....

Korzystam; mam co prawda "N-kę", ale wszystko chodzi. Kiedyś ktoś gmerał w skrzynce i ja nie miałem przez prawie 2 tygodnie TV. Może to.

Pzdr.,
konwil

Offline

 

#3 2012-12-21 22:44:55

papasza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 64
Punktów :   

Re: Antena, telewizja, cyfra+ ....

Dzięki za info Konwil.

A czy podczas Twojej przygody z brakiem TV, odbierał Ci sygnał bezpośrednio z anteny (to znaczy bez pośrednictwa dekodera) ?

Właśnie się tym bawię, i wychodzi na to, że po odłączeniu dekodera C+, sygnał bezpośrednio z anteny mam (te 7 kanałów).

A więc wychodzi na to, że Cyfra+ nie przyznaje się do usterki, a anteny z kolei też, wygląda na to, że nie ma co obwiniać...

Kto wtedy naprawił Twoj problem (w skrzynce) ? GHNet/UPC ? Bo chyba nie n-ka....

Ostatnio edytowany przez papasza (2012-12-22 00:17:27)

Offline

 

#4 2012-12-22 10:46:57

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Antena, telewizja, cyfra+ ....

Ja zostałem po prostu odpięty przez kogoś, kto nieumiejętnie, bądź nielegalnie grzebał w skrzynce, do której jestem podłączony - nie miałem żadnych kanałów, TV odbierał tylko ze dwa programy "z powietrza".

Problem zgłosiłem do UPC, gdyż tylko oni >>powinni mieć wiedzę<< nt. skrzynek, podłączeń itp. No cóż... było jak było, ale w końcu doszliśmy do czegoś. Obniżyli mi opłatę (po wniesieniu reklamacji) do 1,00 PLN za kolejne 2 miesiące (z 10,09 PLN), bo tyle mogli. Domagałem się także jakieś większej rekompensaty, z tytułu niemożności odbierania "N-ki", no ale tu UPC się nie poczuło do winy.

Trwało to długo, bo oni naprawdę się kompletnie nie orientują co mają u nas w bloku - panowie i panie z infolinii, panowie technicy itd. nie wiedzieli, że przejęto usługę od GH Net i za każdym razem trzeba było tłumaczyć szczegóły.

Może ktoś odpiął Ci tylko TV sat (?) skoro naziemne masz. Hmm... Ja bym Cyfrę+ zostawił jednak w spokoju, bo pewnie "milionom" innych użytkowników działa, a próbował bym do skutku naciskać UPC. Sam spędziłem mnóstwo czasu z technikami UPC w garażach, odsuwałem szafę, za którą mam rozdzielacz kilkukrotnie i codziennie dzwoniłem na infolinię - niestety, ale tak to może wyglądać.

Pzdr.,
konwil

PS: M.in. dlatego poruszałem w innym temacie problem z anteną zbiorczą, która póki co jest własnością UPC. Na moją prośbę AZ miał się dowiedzieć, co oni zamierzają w zw. z tym. Wg umów, które mamy, mogą ją w każdej chwili zlikwidować, nieważne czy ja mam "N-kę", a papasza Cyfrę... Dobrze by było przejąć antenę, ale czy będą chętni...?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://zgierz.zbiorniki-betonowe360.pl www.hotels-world.pl Ciechocinek pakiety pobytowe parkieciarz warszawa