Nazwa forum

Opis forum


#1 2012-12-10 00:11:32

Misiaki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-13
Posty: 19
Punktów :   

Deskorolki

Zrobiło się zimniej i w garażu w bloku 23 (poziom -2) pojawili się deskorolkowcy. Przynoszą ze sobą jakieś metalowe konstrukcje i skaczą - oprócz zagrożenia dla samochodów robią też spory hałas słyszalny na klatce, a nawet w mieszkaniu. Wyprosiłem ich w sobotę i w niedzielę, ale pewnie wrócą, więc proszę o interweniowanie w razie potrzeby, żeby nam tam nie powstał jakiś nieoficjalny tor do jazdy.

Offline

 

#2 2012-12-10 08:33:27

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Deskorolki

Pisałem już w tej sprawie do AZ, a konkretnie o wysłanie informacji do mieszkańców 23 w kwestii decyzji o monitoringu (MOŻE JEDNAK >>TAK<<?). Ja wyprosiłem ich w piątek - nie więc mają lekko chłopaki :-)

A tak a propos, to rzekomo jeden z nich mieszka w IV klatce, stąd mają klucz...

Pzdr.,
konwil

Offline

 

#3 2012-12-11 00:06:02

Misiaki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-13
Posty: 19
Punktów :   

Re: Deskorolki

Od dzisiejszych przybyszów dowiedziałem się, że weszli nielegalnie przez bramę i że - uwaga - "pozwolili im tu jeździć", tzn. jakiś pan i jakaś para z jakiegoś samochodu. Tak więc niektórzy są "łaskawi", mają widocznie prawo decydowania za wszystkich mieszkańców i nie widzą, do czego taka postawa może doprowadzić. Tabliczki z zakazem (niektórych już nie ma) administracja wywiesiła nie bez powodu (jakiś czas temu był już problem z deskorolkami, ale po interwencjach mieszkańców na jakiś czas zniknął), więc bardzo proszę o nierobienie kreciej roboty wspólnocie. Najlepiej wypraszać nieproszonych gości.

Offline

 

#4 2012-12-12 21:45:42

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Deskorolki

No cóż... Dzisiaj koledzy na deskach przekonywali mnie, że "łaskawców" jest znacznie więcej. Niektórzy im nawet odjeżdżają samochodami, kiedy nieopatrznie deska wjedzie pod takowy... Nie mam słów, bo mimo iż młodzież naprawdę kulturalna, to chyba ich nie zdołamy wygonić.

Dzisiaj chwilkę z nimi pogadałem: jedyny >>kryty<< skate park w Krakowie jest w Hotelu Forum i... nie działa. Korzystają więc z takich miejsc jak nasz garaż. Hmm... chyba zostaliśmy sponsorami sportowymi :-/

Pzdr.,
konwil

Offline

 

#5 2012-12-13 09:42:26

Misiaki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-13
Posty: 19
Punktów :   

Re: Deskorolki

"Łaskawcom" łatwo udzielać pozwolenia, jeśli coś nie jest dla nich bezpośrednio uciążliwe (np. nie słyszą hałasu w mieszkaniu). Ciekawe, czy wezmą odpowiedzialność za ewentualne szkody, gdyby coś się wydarzyło.
Napisałem właśnie do AZ z prośbą o wysłanie do mieszkańców e-maila z informacją, by nie udzielać takich "pozwoleń" i o możliwych konsekwencjach tolerowania tego zjawiska: "gości" będzie coraz więcej, hałas coraz większy, zaczną pojawiać się kradzieże, uszkodzenia pojazdów itp.
Bo choćby nie wiem jak kulturalna była ta młodzież, to gdy będzie jej więcej, pojawią się też osobnicy niekulturalni (w niedzielę już były pierwsze sygnały, było ponad 10 osób) i już nie będzie tak miło.

Offline

 

#6 2012-12-13 10:38:58

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Deskorolki

Misiaki - ponad 10? Osobiście w piątek wypraszałem ponad 15 (trwało to ponad 15 minut)

A wracając do wczoraj: podczas mojego wypraszania, kilku innych użytkowników garażu przeszło/przejechało obok i to wszystko. Faktycznie musimy działać grupą: zwartą i jednomyślną. Pojawiły się chyba ponownie plansze z zakazami, był to dla mnie wczoraj jeden z argumentów, że jednak Wspólnota się nie zgadza na ich jazdy.

Ale kwestii kultury to bym tak nieskomentował. Nie sądzę, aby te dzieciaki coś nam faktycznie zrobiły z autami. Raczej wypraszam ich >>dla zasady<<, żeby uniknąć potencjalnych zagrożeń, zarówno dla nas, jak i dla nich (wczoraj im zwróciłem uwagę, że jeżdżą bez kasków, ochraniaczy - o wypadek tragiczny w skutkach nie trudno). I myślę, że tak z nimi trzeba rozmawiać, nie wyzywając ich od wandali, złodziei itp.

Aha, AZ nie ma pomysłu jak z nimi "walczyć".

Pzdr.,
konwil

PS: A jeszcze mi się przypomniało: w 23A też jeździli (tak mi powiedzieli wczoraj) i to, że tam jest monitoring to akurat spoko (wg jednego z właścicieli, który im na to pozwolił), bo w końcu >>wszystko jest nagrane<<. Takich argumentów używają deskorolkarze kontrując nasze wypraszanie z 23, -2.

Prośba więc i do mieszkańców 23A o dołączenie do naszej akcji "Stop deskorolkom w naszych garażach".

Ostatnio edytowany przez konwil (2012-12-13 10:43:54)

Offline

 

#7 2012-12-13 19:46:19

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: Deskorolki

W 23A wlasnie jezdza, zwrocilem im uwage, powiedzieli ze maja zgode mieszkancow. W zasadzie to sa takie niegrozne chlopaki a nie jakies dresy i jezdza w miejscach gdzie akurat zadne auta nie stoja, to juz lepsza taka mlodziez ktora lubi to a nie ma gdzie sobie pojezdzic...niz dresy wysiadujace na lawkach, ktorzy śmierdzą fajami i piwem i drą te łyse pały:)

Offline

 

#8 2012-12-13 20:56:43

Misiaki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-13
Posty: 19
Punktów :   

Re: Deskorolki

To nie jest kwestia wyboru mniejszego zła. Ani dresy, ani deskorolkarze nie mają prawa tam przebywać, jest jasny zakaz.
Poza tym nie wiem, jak to jest w 23A, ale gdy jeżdżą w garażu 23 koło mojej klatki, to słyszę to wyraźnie (jako hałas) w mieszkaniu.

Offline

 

#9 2012-12-28 18:21:50

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Deskorolki

Z 23A właśnie przegoniłem ich po raz trzeci. Twierdzą że mają "zgodę pana prezesa Błasiaka". Wychodząc kazałem im zabrać ze sobą swoje sprzęty (skrzynię i metalową szynę) albo zostawić prezesowi na miejscu parkingowym. Tam też zostawili. No to gratuluję panu prezesowi, że popiera sport wśród młodych. Ja widocznie nie popieram. Szkoda że pan prezes szasta zgodami za nas wszystkich podczas gdy jest tak na prawdę małym procencikiem...

Stwierdzili też, że tylko ja się czepiam i nikt z sąsiadów nie robi im problemów.

A w 23 jeszcze jeżdżą, czy już na dobre do 23A się przenieśli?

Offline

 

#10 2012-12-28 22:49:14

Misiaki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-13
Posty: 19
Punktów :   

Re: Deskorolki

Ostatnio ich nie widziałem w garażu ani nie słyszałem hałasów w mieszkaniu.
AZ napisało maila w tej sprawie 13 grudnia do właścicieli mieszkań (tytuł to P23, więc pewnie tylko do bloku 23) z prośbą o niewpuszczanie obcych, m.in. deskorolkarzy, do garażu i sugestią, by w razie problemów wzywać straż miejską lub policję. Wywiesili też ponownie kartki z zakazem w garażu.
Sugeruję napisać do AZ, żeby wysłali podobnego maila do 23A (może trafi też do MS i pan prezes przeczyta).

Offline

 

#11 2013-02-09 20:02:06

WieCzór

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 3
Punktów :   

Re: Deskorolki

Ponownie witam , chciałbym zgłosić się z prośbą o oddanie przeszkody czyli tak zwanego BOXA na ktorym deskorolkarze zwykli jezdzic w garazu , w bloku 23a . Proszę o zostawienie go w powyżej wymienionym garażu na miejscu , z którego został zabrany , a w przeciągu 24h wiecej go panstwo nie zobaczą w grę wchodzi rowniez mozliwosc zabrania SKRZYNI przez robotnikow remontujacych garaż . Niemniej jednak proszę o uczciwość , jeżeli chcą panstwo aby deskorolkowcy wiecej nie postawili tam nogi.
POZDRAWIAM SZCZEGÓLNIE PANA RADKA aka RANO oraz KONWILLA i MISIAKÓW ! joł

Ostatnio edytowany przez WieCzór (2013-02-09 20:28:31)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
HajdĂşszoboszló Toscana PanorĂĄma remonty dachów warszawa hotel ciechocinek DG House Wrocław