Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-11-02 12:25:51

m&r

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-16
Posty: 13
Punktów :   

spotkanie lokatorow

Nawiazujac do wszelkich postow dot  naszego osiedla- moze czas na  spotkanie i podjecie jdzialan  dot wszelkich spraw - a głownie bezpieczenstwa na osiedlu? Kradzieze  to juz dosyc  powazna sprawa i najlepiej walczyc z tym od pierwszych incydentow.

Offline

 

#2 2010-11-02 16:26:15

elNino

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 41
Punktów :   

Re: spotkanie lokatorow

Możemy się spotkać - jestem za. Chociaż nie wiem czy nie lepiej byłoby napisać list otwarty dot. choćby zamykania klatek i powiesić go w każdej z nich... Może w weekend się za to zabiorę...

Offline

 

#3 2010-11-02 16:48:48

papasza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 64
Punktów :   

Re: spotkanie lokatorow

Tak. Juz jakis czas o tym mysle...

Jednak, zeby takie spotkanie bylo produktywne (a więc żeby z niego coś wynikło), potrzeba nam jakiegos walnego zgromadzenia zorganizowanego przez zarządcę.

Sami, bez "władzy", nic nie ustalimy. Tzn ustalać możemy, ale nie wejdzie to w życie. No bo co, spotkamy się przed klatką i powiemy sobie, że trzeba zamontować kamerę, szlaban czy stojak na rower? Aby nasze pomysły nabrały mocy wykonawczej, potrzeba nam właśnie takowego spotkania. Pomysłów i problemów widzę jest masa. Należy je wszystkie wspólnie przedyskutować no i zagłosować, tak, żeby wszyscy mieszkańcy [nie tylko Ci z forum ] zabrali głos. I aby podjąć jakieś działania! Tym bardziej, że w naszym forum uczestniczy tylko część mieszkańców.

Sam dziwię się, że jeszcze AZ nie zorganizowało żadnego typu zgromadzenia. Pewnie dlatego, że to wciąż "plac budowy"
Gros spraw czeka na jakieś ustalenia i podjęcie działań.

A więc m&r, myśl dobra Ci chodzi  po głowie, jednak ze spotkania się "na klatce" obawiam się, że nic nie poważnego wyniknie. Bo koniec końców i tak jakiś pomysł/inicjatywa będzie musiała rozbić się o zarządcę.
Oczywiście, mam nadzieję, że to nie przeszkadza nam spotykać się nieformalnie [być może nawet na jakichś parapetówkach i imprezach integracyjnym - mam nadzieję ], więc nie widzę przeszkód - możemy robić to do woli. Jednak ja w swojej wypowiedzi miałem na myśli właśnie takie sprawy wymagające ustosunkowania się czy wręcz interwencji Zarządcy. W koncu po to go mamy i mu płacimy!

A więc kolekcjonujmy pomysły, i czekajmy aż AZ zorganizuje spotkanie mieszkańców - wtedy ruszymy z kopyta.

Rozumiem, że niektóre sprawy bezpieczeństwa nie mogą czekać (nawiązując do ostatnich postów o kradzieżach etc). W tym wypadku nie ma to tamto, jedyne co teraz możemy ustalić, to nawoływać aby wszyscy bezwzględnie zamykali drzwi do klatek, jak również te łączące garaż z klatką.
Można wywiesić takie info na tablicy korkowej w każdej klatce. Ktoś się deklaruje z mieszkających obecnie?

Offline

 

#4 2010-11-02 19:50:26

elNino

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 41
Punktów :   

Re: spotkanie lokatorow

Ja przygotuję informacje na tablicę najpóźniej do soboty. Czy macie klucze do drzwi garażowych na dole (garaż <> winda)? Ja takowego nie otrzymałem, więc jeśli jest ktoś z klatki 2 - chętnie pożyczę i dorobię.

Offline

 

#5 2010-11-02 20:53:14

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: spotkanie lokatorow

Przy okazji ostatniej rozmowy z AZ dowiedziałem się, że spotkanie planowane jest gdzieś na początku roku.

Offline

 

#6 2010-11-02 23:07:37

 dootka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 39
Punktów :   

Re: spotkanie lokatorow

Ja myślę, ze te kartki z informacją trzeba nakleić też na drzwiach łączacych klatkę z garażem, a nie tylko na tablicy. Lepiej bedzie jeśli to AZ napisze te kartki, żeby to było potraktowane poważnie (tak jak informacja Pani z przedszkola o drzewkach przy budynku).

Ostatnio edytowany przez dootka (2010-11-02 23:09:28)

Offline

 

#7 2010-11-05 09:05:30

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: spotkanie lokatorow

elNino napisał:

Ja przygotuję informacje na tablicę najpóźniej do soboty. Czy macie klucze do drzwi garażowych na dole (garaż <> winda)? Ja takowego nie otrzymałem, więc jeśli jest ktoś z klatki 2 - chętnie pożyczę i dorobię.

Witam,

Klucz nazywa się 'uniwersalnym' i otwiera wszelkie drzwi łączące klatki z garażami (z zamkami bębenkowymi). Osobiście otrzymałem go w momencie odbierania kluczy do komórki lokatorskiej (poziom -1), jak również pilotów do garażu. Deweloper powinien takie klucze więc przekazać każdemu, kto posiada miejsce postojowe lub wspomnianą komórkę.

Nie widzę jednak sensu w zamykaniu tychże drzwi. Wystarczy, że drzwi do klatek będą pozamykane. Kradzieże zdarzają się często i wszędzie - stąd ja osobiście niczego bym na miejscu postojowym nie położył (nawiązuję do opon, paneli...), niemniej rozumiem, że można się było tego nie spodziewać.

No cóż... czytam to Forum od niedawna, widzę że wiele osób, miast dzwonić/pisać do dewelopera/zarządcy woli napisać posta tutaj... Odpowiedzi na niektóre sprawy można uzyskać bardzo szybko i sprawnie - zapewniam i potwierdzam doświadczeniem.

A wracając do tematu, czyli spotkania, to prawdopodobnie będzie spotkanie po nowym roku, jako podsumowanie bieżącego (jak to zwykle bywa). Informacja od AZ, uzyskana dobrą chwilę temu.

Pozdrawiam serdecznie

Ostatnio edytowany przez konwil (2010-11-05 09:06:48)

Offline

 

#8 2010-11-05 10:37:31

papasza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 64
Punktów :   

Re: spotkanie lokatorow

konwil napisał:

No cóż... czytam to Forum od niedawna, widzę że wiele osób, miast dzwonić/pisać do dewelopera/zarządcy woli napisać posta tutaj... Odpowiedzi na niektóre sprawy można uzyskać bardzo szybko i sprawnie - zapewniam i potwierdzam doświadczeniem.

Konwil,
Twoje "oskarżenia" dot. tego, że ludzie zamiast pytać MS/AZ piszą na forum uznaję za niepotrzebne. Nie mówiąc już o tym, że są nieprawdziwe.
Zapewniam Cię, że nie jesteś jedyną osobą która kontaktuje się z M-S/AZ.
Tym tokiem rozumowania, forum w ogóle mogłoby nie być, bo zawsze można się zwrócić z pytaniem/problemem do dewelopera/zarządcy.
A jednak właśnie ludziom potrzeba wymienić opinię spośród tych "po tej samej stronie barykady" (używając mocnego porównania).

Niestety Marti-Solanesa nie możemy zapytać się "czy były jakieś problemy z odbiorem mieszkania" (z wiadomych powodów), czy też umówić się co do zmiany dostawcy internetu (również z wiadomych powodów)...etc. Ponieważ występuje tutaj konflikt interesów. A my musimy pilnować interesu z naszej perspektywy. A na pytania typu "kiedy plac zabaw będzie zrobiony" lub "Kiedy będzie pozwolenie na użytkowanie" podejrzewam że użytkownicy forum będą odpowiadać z porównywalną trafnością co sam Marti-Solanes . Jak widać niestety. Ot dlaczego warto konsultować się również na forum.


Wybacz, że w takim tonie, jednak warto wyjaśnić. To jest reakcja na to, iż podejrzewam, że dla części forumowiczów Twoja wypowiedź mogła wydawać się ciut nieelegancka.
Fajnie byłoby, aby to forum, skoro już jest, złączyło nas trochę "w kupę", zamiast antagonizować czy dzielić - mówiąc językiem dzisiejszego politycznego języka .
A więc uprzejmie proszę w imieniu forumowiczów o przyjaźniejszy ton. Aby forum zamiast takich treści zawierał merytorykę.


/Wasz-współlokator

Offline

 

#9 2010-11-05 10:45:21

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: spotkanie lokatorow

Dziękuję ponownie za podsumowanie Jak widać, moje posty merytoryczne nie są... No cóż. Muszę się więc bardziej postarać i podszkolić

Wiesz, papasza, piszę o swoich odczuciach - zarejestrowałem się tutaj parę dni temu, a pierwsze posty tworzę dzisiaj, po przemyśleniach i niestety po wielu wpisach, widzę że ludzie nie o wszystko się pytają (jak Ty czy ja) u źródła.

papasza napisał:

(...) Niestety Marti-Solanesa nie możemy zapytać się "czy były jakieś problemy z odbiorem mieszkania" (z wiadomych powodów), czy też umówić się co do zmiany dostawcy internetu (również z wiadomych powodów)...etc. Ponieważ występuje tutaj konflikt interesów. A my musimy pilnować interesu z naszej perspektywy. A na pytania typu "kiedy plac zabaw będzie zrobiony" lub "Kiedy będzie pozwolenie na użytkowanie" podejrzewam że użytkownicy forum będą odpowiadać z porównywalną trafnością co sam Marti-Solanes . Jak widać niestety. Ot dlaczego warto konsultować się również na forum. (...)

Broń Boże powyższego nie kwestionuję - miałem na myśli sprawy nieco prostsze i bardziej przyziemne. Jeśli było niezbyt jasno - to właśnie prostuję

Ja się nie obrażam, nieeleganckie jest wg mnie pisanie tutaj oceny działania organów/służb (AZ, MS, sprzątanie itp.), bez zasięgnięcia języka, a nie subiektywnej opinii i porady. Jeśli faktycznie chcemy to Forum traktować, jako pierwsze źródło informacji, to musimy być bardzo pilni i uważni. Nie jest to niemożliwe, zgadzam się.

No, ale do rzeczy: spotkanie będzie, jak to ma miejsce w takich przypadkach (mam na myśli oficjalne), ale dajmy jeszcze trochę czasu. Powiedzmy do końca roku. Takie stanowisko prezentuje także AZ.

Pozdrawiam serdecznie

Ostatnio edytowany przez konwil (2010-11-05 10:48:49)

Offline

 

#10 2010-11-05 14:09:58

papasza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 64
Punktów :   

Re: spotkanie lokatorow

konwil napisał:

Wiesz, papasza, piszę o swoich odczuciach - zarejestrowałem się tutaj parę dni temu, a pierwsze posty tworzę dzisiaj, po przemyśleniach i niestety po wielu wpisach, widzę że ludzie nie o wszystko się pytają (jak Ty czy ja) u źródła.

Mają takie prawo. Niech pytają tu.

konwil napisał:

Ja się nie obrażam, nieeleganckie jest wg mnie pisanie tutaj oceny działania organów/służb (AZ, MS, sprzątanie itp.), bez zasięgnięcia języka, a nie subiektywnej opinii i porady.

Eeeee tam...lelum polelum:). Sam przecież oceniłeś obsługę sprzątania w innym wątku. Nie wiem, jak zamiast oceniania że sprzątaczka jest do bani, mógłbym raczej "zasięgnąć języka". Tzn co? Nie mogę sam stwierdzić, że jest brudno tylko muszę zapytać o to Zarządcę? Coś mi się to kupy nie trzyma... W końcu sam piszesz w przywitaniu, że forum to zbiór opinii. A taka subiektywna ocena sprzątaczki, MS, AZ to w końcu czyjaś subiektywna opinia. Nie wiem, dlaczego nie mielibyśmy wyrażać jej właśnie tutaj.

Tak czy siak, myślę, że każdy powiedział co swoje, Ty wyraziłeś siebie, ja siebie i na tym można zakończyć ten "spór". Nie mam powodów, żeby Ci  nie wierzyć że nie miałeś złych intencji. Jednakowoż, tak to właśnie wyglądało. Zarejestrowałeś się na forum i na wejście zaśpiewałeś na nutę, w stylu "patrze na posty i widzę że głupoty tu piszecie" . Ale luzik, myślę, ze jeden bruderszaft na jakiejś parapetówce i niesnaski zostaną zażegnane

Z wyrazami szacunku.

Ostatnio edytowany przez papasza (2010-11-05 14:10:27)

Offline

 

#11 2010-11-05 15:22:40

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: spotkanie lokatorow

Każdy ma własną interpretację, gratuluję wytrwałości w dogłębnej analizie moich słów

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://galanta.ibetonove-zumpy.sk Maison 79 Ciechocinek spa weekend dla dwojga eddikez