Nazwa forum

Opis forum


#61 2011-04-19 22:29:13

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Prąd w 23A - USUNIĘTO WĄTEK?

No oby było jak naj mniej! :-) I tak nie mam zamiaru płacić nic więcej niż wynika z cennika Tauronu.

Offline

 

#62 2011-04-20 07:53:14

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Prąd w 23A - USUNIĘTO WĄTEK?

Wiesz, sprawdziłem dokładnie: w umowie przedwstępnej było zawarte stwierdzenie, że maksymalnie 1500 PLN trzeba będzie zapłacić za przyłącz mediów (na rzecz Gminy Miejskiej Kraków) oraz za przyłącz prądu (na rzecz Enionu/Tauronu). W akcie notarialnym mam już wpisane, że zapłaciłem te należności (bez kwoty) i wszystko OK. A faktura (refaktura) została nam wystawiona na te wspomniane już ~750 PLN.

Dziwi mnie fakt, że u Was na tym etapie - macie już podpisane akty, odebrane klucze itd. - nie znacie jeszcze wielkości tej opłaty (najpewniej przez późne podłączenie prądu, ale niemniej stało się ono faktem i jest po sprawie).

Chyba, że piszemy o czmyś zupełnie innym, ale nie daj Boże, żebyście płacili jeszcze jakieś dodatkowe pieniądze. Sugeruję się jednak dowiedzieć szczegółów w biurze MS.

Pzdr.

Offline

 

#63 2011-04-22 08:39:02

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: Prąd w 23A - USUNIĘTO WĄTEK?

konwil napisał:

Wiesz, sprawdziłem dokładnie: w umowie przedwstępnej było zawarte stwierdzenie, że maksymalnie 1500 PLN trzeba będzie zapłacić za przyłącz mediów (na rzecz Gminy Miejskiej Kraków) oraz za przyłącz prądu (na rzecz Enionu/Tauronu). W akcie notarialnym mam już wpisane, że zapłaciłem te należności (bez kwoty) i wszystko OK. A faktura (refaktura) została nam wystawiona na te wspomniane już ~750 PLN.

Dziwi mnie fakt, że u Was na tym etapie - macie już podpisane akty, odebrane klucze itd. - nie znacie jeszcze wielkości tej opłaty (najpewniej przez późne podłączenie prądu, ale niemniej stało się ono faktem i jest po sprawie).

Chyba, że piszemy o czmyś zupełnie innym, ale nie daj Boże, żebyście płacili jeszcze jakieś dodatkowe pieniądze. Sugeruję się jednak dowiedzieć szczegółów w biurze MS.

Pzdr.

W mojej umowie przedwstępnej było tylko stwierdzenie, że deklarujemy się, że pokryjemy koszty przyłączenia mediów i takie tez sformułowanie pojawiło się w akcie notarialnym. Kwota, do jakiej mielibyśmy pokryc te media, nie była podana.
Akty podpisywała chyba większośc w grudniu żeby uciec przed podwyżką VAT-u (niestety taki 1% w przypadku mieszkań to dopłata kilu tys. zł ). Przypuszczam, że gdyby nie ta historia z VAT-em to akty podpisywalibyśmy dopiero teraz.


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki Kivi Residence Ciechocinek pakiety pobytowe parkieciarz warszawa