Nazwa forum

Opis forum


#1 2010-10-27 13:36:20

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Telewizja, internet

Proponuję, aby w tym wątku zamieszczać oferty dostawców sygnału telewizyjnego, internetu. Możemy dzielić się wszelkimi uwagami na temat cen czy jakości usług poszczególnych dostawców. Myślę, że taki informacje zawarte w tym wątku pomogą wszystkim mieszkańcom zorientować się jakie usługi są dostępne na terenie budynków 23 i w przyszłości 23a.

Oby jak najszybciej pojawiła się konkurencja dla GHnetu !!!


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

#2 2010-10-27 16:43:28

crafter

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-13
Posty: 17
Punktów :   

Re: Telewizja, internet

ja osobiście mam telewizję n i nie narzekam:) z telewizji ghnetu nie skorzytalem wystarczy mi tak drogi internet od nich:)

Offline

 

#3 2010-10-27 17:39:35

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: Telewizja, internet

Można też łączyć się z hotspotami na UJ.

Offline

 

#4 2010-11-05 09:45:23

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Telewizja, internet

Widzę po opiniach, że wiele osób nie lubi GH Netu, niemniej korzystam z ich usług od sierpnia 2010 i pomimo, iż na początku także miałem obawy, jak dotąd wszystko jest w porządku.

Miałem nawet kilka "awarii" (akurat z mojej winy) i nie było również problemów z serwisem i szybką akcją (ekipa przyjeżdża, spr. antenę, telefon potwierdzający...). To już nie jest ten sam GH Net, co parę lat temu, kiedy faktycznie wieszanie psów jak najbardziej było uzasadnione (w sumie ze słyszenia wiem). Ogólnie może nie są tani, ale było to jedyne dostępne aktualnie medium, kable mam pochowane w ścianach, raczej nie zamierzam na razie rezygnować. Cyfra + (akurat nie w GH Necie kupiłem ) również hula elegancko - nieposiadanie własnej anteny też ma swoje plusy (ja akurat nie mam balkonu).

Jeśli chodzi o Internet, to nie widzę żadnych uchybień w działaniu. Porównywalnie do asterowskiego, choć teoretycznie mam mniejszą szybkość łącza. Nie narzekam.

Pzdr.

Ostatnio edytowany przez konwil (2010-11-05 09:46:41)

Offline

 

#5 2011-02-07 00:36:22

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: Telewizja, internet

Czy tylko ja nie mam (nie miałem) internetu ghnetowego? (niedziela - 6 luty, po 22:00...)

Offline

 

#6 2011-02-07 07:40:30

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Telewizja, internet

Nie tylko, ja też nie mam (nie miałem), zgodnie z powyższymi parametrami czasowymi Rozumiem, że jakaś awaria po ich stronie, gdyż mój router miał połączenie, ale nie "odbierał internetu". Jak mniemam, już działa (?)

Pzdr.

Edycja:
Dzwoniłem, dzwonili także inni, z Przemiarki 21, ma być zrobione - wg mnie dosyć konkretnie reagują...

Ostatnio edytowany przez konwil (2011-02-07 08:42:15)

Offline

 

#7 2011-06-21 11:09:16

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Telewizja, internet

Odnawiam temat - proszę, napiszcie ile i komu płacicie za internet

Offline

 

#8 2011-06-21 14:01:36

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Telewizja, internet

Komu? Dawniej GH Net, obecnie Aster, w przyszłości UPC Tak to chyba teraz wygląda Ile? Hmm... ZTCP to coś lekko ponad 71 PLN (po zmianie stawki Vatu, bo wcześniej było jakoś "na okrągło").

Pzdr.

Offline

 

#9 2011-06-22 12:27:26

irmenix

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 16
Punktów :   

Re: Telewizja, internet

Cześć
Po rozmowie i wizycie 3 ekip instalatorskich w naszym bloku na ul .Przemiarki 23a, ustaliłem średnią cenę montażu zestawu anten na dachu dla jednej klatki na sumę 3000 zł brutto +/- 10 % (w zależności od długości kabli, które będą podciągane z dachu do poszczególnych pięter, kable w mieszkaniach są naszą własnością oraz od metody podziału sygnału). Wariant obejmuje montaż: anten UHF, VHF, radiowej i miski (80 cm średnicy) wraz z konwerterem oraz masztu 3m, obejm, zwrotnic, wzmacniaczy, multiswitcha i okablowania (sprzęt wyższej klasy, zgodnie z zapewnieniami). Wspomniana instalacja pozwoli nam na odbiór 8 kanałów telewizji naziemnej i stacji radiowych za darmo oraz dla chętnych podłączenie dekodera telewizji satelitarnej wybranej platformy cyfrowej.(oczywiście w każdym przypadku jesteśmy zobowiązani do opłaty abonamentu telewizyjnego czy radiowego, również przy kablówce ) Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest możliwość wyboru i konkurencyjność ofert, ponadto unikniemy monopolu na usługi TV. Należy też wspomnieć o walorach estetycznych takiego rozwiązania, zamiast niezliczonej ilości anten możemy posiadać np tylko trzy i to nie na balkonie ale na dachu. Obie możliwości TV naziemne i TV satelitarne są dostępne w jednym kablu jednocześnie i można je stosować na oddzielnych odbiornikach. (TV naziemne niebawem w jakości cyfrowej, info link poniżej) Najlepszym rozwiązaniem dla całego bloku 23a jest montaż indywidualnych zestawów na dachu nad każdym szybem windowym na płycie żelbetowej a następnie przepuszczenie przez dach 5 kabli do szybów instalacyjnych w ścianie bloku. Zamieszczone powyżej dane podaje na podstawie informacji podanych od instalatorów. Z góry przepraszam za błędy merytoryczne w moim tekście jeśli się takowe pojawiły ale nie zajmuję się tym tematem zawodowo. Pozdrawiam
Ps. Proszę Az Nieruchomości o przesłanie informacji drogą mailową do właścicieli mieszkań w bloku 23a, dodatkowo podkreślam że w klatce nr III wyraziło aprobatę na ten projekt do tej pory 6 rodzin ze mną włącznie. Kontakt do mnie 603 862 988.

http://cyfryzacja.gov.pl/Strona,glowna,1.html

w temacie anteny zbiorczej na naszym bloku rozmawiałem z AZ Nieruchomości, ale dziwnym trafem zniechęcali mnie do angażowania się w tą sprawę i zachęcali do usług aster/UPC, który w dalekiej przyszłości ma ponoć podłączyć kablówkę. ja wolałbym jednak konkurencję w usługach tv. co sądzicie ?

Ostatnio edytowany przez irmenix (2011-06-22 12:39:03)

Offline

 

#10 2011-06-22 13:44:09

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Telewizja, internet

irmenix, ale opisane przez Ciebie rozwiązanie, tzw. antena zbiorcza funkcjonuje w budynku 23. Tyle, że liczą sobie za nie administratorzy (obecnie Aster, stary GH Net) ~10 PLN/m-c, niemniej w tej cenie są właśnie te podstawowe programy, a dodatkowo możesz sobie wybrać platformę cyfrową wg uznania. Oczywiście, tzw. "aktywacja" tych usług kosztowała ok. 250 PLN, ale była to opłata jednorazowa. Do tego jest serwis i obsługa techniczna - wg mnie nawet w porządku (korzystałem kilkukrotnie).

W moim rozumieniu tematu powinniście zostać podłączeni do tejże anteny, zlokalizowanej na 23. A w przyszłości być może "dociągną" nam kabel z "normalną" TV kablową.

AZ-u raczej bym nie wywoływał poprzez Forum Nie jest to oficjalna "platforma komunikacji" z nimi, sugeruję e-mail.

Pzdr.

PS: Ciekawe jest to, i cieszy mnie to, że widzisz plusy takiej anteny. Od roku funkcjonuje ona w 23 i jak na razie przeczytałem tu więcej narzekań niż zachwytów od użytkowników

Offline

 

#11 2011-06-22 14:15:10

irmenix

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 16
Punktów :   

Re: Telewizja, internet

Moja propozycja dotyczy właściwie mieszkańców 23A z wiadomych względów, choć można ją poddać pod ocenę przez wszystkich. Jednak w naszym przypadku poza jednorazową opłatą aktywacyjną nie płacilibyśmy  żadnych opłat i bylibyśmy właścicielami anten radio, tv i sat a platforma cyfrowa według uznania kto co sobie życzy to podłącza.
W końcu 130 mieszkań x10 zł x 12 miesięcy to już niezła sumka się zbiera
Odnośnie AZ to dostali oczywiście oficjalnego maila.

Offline

 

#12 2011-06-22 14:29:14

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Telewizja, internet

irmenix, ja wiem, że propozycję kierujesz do mieszkańców 23A, ale czy w związku z tym mam rozumieć, że Marti Solanes u nas na budynku (23) antenę zainstalował, a u Was nie?! Jeśli tak, to czemu?

W porządku, mówisz, że tanio, bo własna antena, ale co z jej serwisem (?) - bo głównie to mnie zastanowiło. Zdarzają się awarie, wiem z doświadczenia. Osobiście płacę te ~10 PLN, ale ile razy coś się dzieje, dzwonię do działu technicznego i, że tak się brzydko wyrażę: "mam to gdzieś, ma być zrobione", w myśl idei o usłudze administrowania sprzętem. Czy firma, która Wam to zainstaluje, będzie to obsługiwać? Jeśli tak, to na pewno nie za darmo, a jeśli nie, to w razie awarii, bądź problemu będziecie sobie musieli poradzić sami, a antena zbiorcza, to nie jest to samo co antena na balkonie.

Cały czas się zastanawiam, czy docelowo nie powinniście być podłączeni do anteny na 23 - ale także jestem laikiem, być może się nie da...

Pzdr.

PS: A takie pytanie odnośnie propozycji, bardziej z wścibskiej ciekawości -> czemu jedna antena na każdą klatkę? Nie wystarczyłaby jedna, jak w 23, na cały budynek?

Offline

 

#13 2011-06-22 16:23:17

irmenix

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 16
Punktów :   

Re: Telewizja, internet

Podłączenie do anteny w 23 podobno nie wchodzi w grę z przyczyn technicznych, a
3 anteny to alternatywne rozwiązanie można wtedy realizować inwestycje etapami zgodnie z zapotrzebowaniem a koszt podobny. W jednym przypadku więcej kabli a co za tym idzie rozgałęzień i wzmacniaczy (i problemów i awarii) a w drugim więcej talerzy a pozostałych rzeczy mniej Serwisowanie anten to temat do przemyślenia, pewnie gwarancja od firmy instalatorskiej to jedno a jakiś niewielki fundusz na naprawy zdeponowany w AZ to druga sprawa i załatwione.

Ps. Szukam chętnych w klatce nr III, potrzebujemy na tą chwilę jeszcze 2 rodziny i możemy realizować inwestycje.
(przy 8 użytkownikach na klatkę cena wyniesie ok. 2100 zł a w przyszłości jest możliwość dowolnej rozbudowy systemu)

Ostatnio edytowany przez irmenix (2011-06-22 16:31:37)

Offline

 

#14 2011-06-22 17:02:04

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Telewizja, internet

To ja szukam chętnych dla klatki nr 1! Anyone? :-)

Offline

 

#15 2011-06-28 12:03:35

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: Telewizja, internet

To ja mogę sie zając klatką nr 2. AZ napisalo maila w tej sprawie wiec im wiecej chetnych tym taniej. Niestety nikogo z mojej klatki jeszcze nie znam bo tam jeszcze nie miaszkam i przez najblizszy miesiac nie zamieszkam:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
KanalizĂĄcia bez problĂŠmov NaĹĄe https://brandys-nad-labem-stara-boleslav.ibetonove zaręczyny w wellness Ciechocinek