Nazwa forum

Opis forum


#31 2010-11-16 18:31:08

m&r

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-16
Posty: 13
Punktów :   

Re: Monitoring

Mimo dodatkowych kosztów jesteśmy też za. W innym bloku w którym mieszkaliśmy była i ochrona całodobowa i monitoring, wszystko za 120zł miesięcznie - więc trochę, ale warto było.

Offline

 

#32 2010-11-18 09:56:18

papasza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 64
Punktów :   

Re: Monitoring

mamsika napisał:

Koszty miesięczne na utrzymanie takiego przedsięwzięcia, rozbite na mieszkańców bloków 23 i 23A zapewne byłyby znikome, a każdy czułby sie bezpieczniej i bardziej komfortowo. Jeżeli już teraz dzieją się dziwne rzeczy to  zastanawiam się co będzie dalej.

Powiedziałbym, że PRZEDE WSZYSTKIM TERAZ będą się dziać takie rzeczy. Później będzie już tylko lepiej. Autopsja: Na osiedlu, którym obecnie mieszkam, zamin wprowadzili się wszyscy mieszkańcy, nagminne były włamania i kradzieże (do niektórych mieszkań po dwa razy). Gdy wszyscy się wprowadzili, kradzieże "zniknęły". Oczywiście nie posiadamy żadnych kamer i ochrony.
Gdy wszyscy się wprowadzimy, poznamy się kto jest kto, roboty budowlane i wykończeniowe się skończą oraz gdy każdemu (chcąc nie chcąc) wejdzie w krew troska o własne mienie, powinno być dużo lepiej pod tym względem. Złodzieje odlecą na inne świeże osiedla.

Nic dziwnego, ze teraz ludzie zostawiają drzwi od klatki otwate, skoro w ich mieszkaniach nie ma im czego ukraść. Zwiezie sobie taki jeden z drugim swoje złote pierścionki, elektroniczne gadżety czy też "odłozone w skarpecie" - to zobaczycie jak mu rura zmięknie . Od razu będzie zamykał na klucz wszystko co popadnie. I będzie się wracał, zeby sprawdzić czy zamknął, a przecież zamknął .


Jeśli chodzi o pomysły z monitoringiem i ochroną, to podchodzę do nich z dozą rezerwy. Choć oczywiście nie będę blokował pomysłu jeśli taka będzie wola większości. Ja bym się na skuteczność tego tak nie napalał. Po pierwsze słyszałem również różne opinie na temat takich usług. Widzę, że niektórzy sobie chwalą, ale są też tacy, co wręcz przeciwnie. Popytajcie znajomych, który wykupili sobie takie usługi. Zdaje się, nawet że ktoś rzucił jakiś link o monitoringu, który niestety miał w sobie, może przekoloryzowaną momentami, ale jednak prawdę. Po drugie, ciężko to przechodzi przez usta (a raczej palce) i z góry przepraszam wszystkie uczciwe firmy i wszystkich uczciwych ludzi, jednak w takich "firmach" (tak jak wszędzie) czasem pracują również ludzie nieuczciwi. Niestety, ale tak również bywa.
I wreszcie po trzecie, jednak wydaje mi się, że koszty nie będą takie znikome jakby się mogło wydawać. Padła tutaj kwota 120 zl/m-c. Ta kwota może być jednak nie do zaakceptowania dla wielu, bo również zdarzało mi się zbierać pieniądze od ludzi, i wiem, że jest wielu entuzjastów fajnych pomysłów, dopóki nie przyjdzie to zbierania od nich pieniędzy. Wtedy pomysł już nie jest taki fajny.

Po tych sceptycznych słowach, które napisałem, nadszedł czas na słowa otuchy oraz optymistyczną i patetyczną końcówkę, a więc życzę sobie i Wam Wszystkim bezpiecznego osiedla. I wierzę, że żadna kamera i żadnen obcy Pan w czarnym mundurze nie przypilnuje naszego mienia tak jak MY SAMI.
Innymi słowy, jestem ZA a nawet PRZECIW.

I na koniec cytat z mojego dzieciństwa. Widziałem ten napis każdedo dnia, gdy wychodziłem do szkoły (na drzwiach w mojej klatce). Dlatego został mi pod kopułą do dziś:


"ZAMYKAJĄC DRZWI NA KLUCZ, CHRONISZ MIENIE NIE TYLKO CUDZE ALE I SWOJE WŁASNE !!!"


(najbardziej z tego hasła podobało mi się zawsze "SWOJE WŁASNE" )

Offline

 

#33 2011-01-28 08:20:53

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Monitoring

Szanowni Sąsiedzi,

Nie chciałbym tutaj jątrzyć, niemniej faktem jest, iż przyuważyłem jak wjeżdżając do garażu, poziom -2, kierowca samochodu, przy którym były składowane rzeczy pozostałe po wykończeniu mieszkania, a kiedyś także opony - nie zamknął bramy garażowej (opony ukradziono - zero wniosków?). Zamknąłem ją ja. Nie chciałbym również być potraktowany jako upierdliwiec, ale ja wjeżdżając/wyjeżdżając do/z garażu zatrzymuję auto zaraz za bramą i od razu ją zamykam. Zróbmy może chociaż to i może na razie tyle, miast rozprawiać tu gónolotnie o monitoringu, za który ja nie mam zamiaru płacić widząc jakie jest podejście do, nazwijmy to, przysłowiowego zamykania drzwi do garażu!

Co więcej, nie spotkałem się aby kiedykolwiek ktoś zamykał za sobą bramę - oczywiście nie siedzę na -2 non stop, ale zdarzyło mi się widzieć kilku Sąsiadów.

Ogromnie więc proszę o tzw. pracę u podstaw - jeśli nie zadziała, rozważymy monitoring.

Pzdr.

P.S. Teraz chłopaki grające w piłę, upodopali sobie nasz zjazd do garażu. Rzuciłem im wczoraj, żeby jednak tu nie grali, bo to niebezpieczne (pominąłem inne kwestie) - nie zamykana brama garażowa, na pewno stanowi prawdopodobieństwo, że wejdą do środka i możliwe, że coś zmajstrują. Oby nie.

Offline

 

#34 2011-02-05 19:40:18

elNino

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 41
Punktów :   

Re: Monitoring

Chodzi o mnie (ten od opon ) - czy przypadkiem brama nie zamyka się sama po 10 sekundach? Szczerze mówiąc byłem pewny że tak, bo w czasie dojścia od samochodu do wejścia do klatki brama już się zamykała. Jeśli nie lub czas jest za długi - obiecuję poprawę

Offline

 

#35 2011-03-23 02:05:01

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: Monitoring

Jeśli znalazła się już osoba która ma pośredniczyć w wyborze monitoringu:

- dostęp do kamer za pośrednictwem sieci - obowiązkowo.

Wypadałoby też zwrócić uwagę na to - jak długo dane z kamer będą przechowywane...

Offline

 

#36 2011-03-23 02:28:26

kwiatuszek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 27
Punktów :   

Re: Monitoring

Ciekawe czy można by wynegocjować jakiś rabat od wybranej firmy za założenie monitoringu od razu do obu bloków? rozumiem, że rejestratory i obsługa mają być osobne, ale może taniej by coś było...

Ostatnio edytowany przez kwiatuszek (2011-03-23 02:30:08)

Offline

 

#37 2011-03-23 09:53:30

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Monitoring

Jestem zaskoczony relatywnie niskimi kosztami monitoringu oczywiście pozytywnie. Generalnie faktycznie pasowałoby zrobić usługę kompleksową - dla obu budynków, placu, wjazdów do garaży. Dostęp przez sieć, jak najbardziej.

Podany CAŁKOWITY miesięczny koszt dla samego 23 - tj. 150-200 PLN - to śmieszne pieniądze w rozłożeniu na te nasze 89 lokali (23), więc mimo wsześniejszych obaw, zmieniłem zdanie

Pzdr.

Offline

 

#38 2011-03-23 12:19:58

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: Monitoring

Mnie również zaskoczyły relatywnie niskie koszty monitoringu. I zdecydowanie jestem za tym żeby usługa obejmowała obydwa budynki, a nie kombinować etapami: najpierw 23 a za jakiś czas 23A.


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

#39 2011-03-23 18:31:16

 Coledon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 86
Punktów :   

Re: Monitoring

Przecież nie mają byc etapy tylko oba bliki na raz. Tylko podobno z przyczyn technicznych i bezpieczeństwa ( jak padnie rejestrator to tylko dla jednego budynku) będa 2 osobne monitoringi ale z tego co mi sie wydaje od razu maja się orientowac w oferty tak aby monitoring był od razu w 2 budynkach. Przecież po to były 2 osobne uchwały. A co to za rożnica czy będzie jedna oferta do 20 tys czy 2 do 10 tys?


Seks jest jak Prusakolep, kusi, wabi, nęci

Offline

 

#40 2011-03-23 22:01:59

D0rian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 62
Punktów :   

Re: Monitoring

Coledon napisał:

Tylko podobno z przyczyn technicznych i bezpieczeństwa ( jak padnie rejestrator to tylko dla jednego budynku) będa 2 osobne monitoringi

Bezpieczeństwo, o którym wspominasz, nie przyświecało idei dwóch osobnych monitoringów. Chodziło o to, że gdyby zamontować jeden rejestrator, to trzeba by było ciągnąć kabel pomiędzy budynkami i może się okazać, iż będzie to droższe niż zakup drugiego rejestratora, a skoro tak, to możemy sobie dorobić ideologię dodatkowego bezpieczeństwa.

Offline

 

#41 2011-03-23 23:32:30

 Coledon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 86
Punktów :   

Re: Monitoring

D0rian napisał:

Coledon napisał:

Tylko podobno z przyczyn technicznych i bezpieczeństwa ( jak padnie rejestrator to tylko dla jednego budynku) będa 2 osobne monitoringi

Bezpieczeństwo, o którym wspominasz, nie przyświecało idei dwóch osobnych monitoringów. Chodziło o to, że gdyby zamontować jeden rejestrator, to trzeba by było ciągnąć kabel pomiędzy budynkami i może się okazać, iż będzie to droższe niż zakup drugiego rejestratora, a skoro tak, to możemy sobie dorobić ideologię dodatkowego bezpieczeństwa.

to fakt o tym tez była mowa. Ale co jak co wg mnie lepsze są 2 rejestratory niż jeden


Seks jest jak Prusakolep, kusi, wabi, nęci

Offline

 

#42 2011-03-24 01:19:27

D0rian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 62
Punktów :   

Re: Monitoring

Coledon napisał:

lepsze są 2 rejestratory niż jeden

Też tak myślę

Offline

 

#43 2011-06-25 23:44:32

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: Monitoring

Czy może ktoś ma świeże informacje na temat monitoringu?!

Offline

 

#44 2011-06-26 09:20:26

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Monitoring

Z ostatnich informacji od AZ-tu (02.06.2011): "Mamy już parę ofert, ale przed wszystkim nie przeszła jeszcze uchwała, nie wszyscy chcą zabrać głos w tej sprawie."

Pzdr.

Offline

 

#45 2011-06-30 11:10:57

crafter

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-13
Posty: 17
Punktów :   

Re: Monitoring

Ja też jestem za przekształcenie tego lokalu w lokal z ochroną. Nawet ostatnio około goddziny 1 w nocy, kiedy kładłem się spać słyszałem jak obok klatki 1 w budynku 23 była bójka między kilkoma mężczyznami. Jeśli teraz tak się już dzieje to co będzie później, nie wspomnę już o przesiadywaniu od czasu do czasu  w nocy przez młodzież na placu zbawaw i spożywaniu alkoholu oraz głośnym zachowywaniu sie i używaniu niecenzuralnych słów. Według mnie monitoring niewiele zda się i nie załatwi spraw w 100%, tak jak wyżej piszecie tutaj trzeba iść w ślady innych osiedli i ustalić ochornę 24h + kamery monitorujące. Takie jest moje zdanie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hotelstayfinder.com Lodging El Arenal Ciechocinek pakiety pobytowe parkieciarz warszawa