Nazwa forum

Opis forum


#46 2011-06-30 11:37:11

kamre

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 118
Punktów :   

Re: Monitoring

crafter napisał:

Ja też jestem za przekształcenie tego lokalu w lokal z ochroną. Nawet ostatnio około goddziny 1 w nocy, kiedy kładłem się spać słyszałem jak obok klatki 1 w budynku 23 była bójka między kilkoma mężczyznami. Jeśli teraz tak się już dzieje to co będzie później, nie wspomnę już o przesiadywaniu od czasu do czasu  w nocy przez młodzież na placu zbawaw i spożywaniu alkoholu oraz głośnym zachowywaniu sie i używaniu niecenzuralnych słów. Według mnie monitoring niewiele zda się i nie załatwi spraw w 100%, tak jak wyżej piszecie tutaj trzeba iść w ślady innych osiedli i ustalić ochornę 24h + kamery monitorujące. Takie jest moje zdanie.

+1

Offline

 

#47 2012-01-19 17:51:13

D0rian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 62
Punktów :   

Re: Monitoring

Właściwie to tak się zastanawiam czego oczekujemy od tego monitoringu. Żebyśmy mogli się dogadać z AZetem, aby wszystko spełniało przede wszystkim NASZE oczekiwania
Kamre już wyliczył ważne parametry samego systemu:

kamre napisał:

- dostęp do kamer za pośrednictwem sieci - obowiązkowo.

Wypadałoby też zwrócić uwagę na to - jak długo dane z kamer będą przechowywane...

Dodałbym jeszcze jakość obrazu. Wydaje mi się, że minimalny parametr to tak 640x480?

Ale gdzie umieścić te kamery i ile? Co o tym myślicie? Według mnie ważna jest sama fasada budynku i garaż. Także wejścia do klatek. Ale lepiej montować na zewnątrz, czy wewnątrz budynku (chodzi o monitoring klatek). W takim wypadku to minimum 5 kamer? Oczywiście pytam o 23a, bo 23 z tego co wiem nie będzie miał na razie monitoringu.

Offline

 

#48 2012-01-19 22:58:06

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Monitoring

Trudno na prawdę wybrać gdzie mają być kamery mogąc sobie pozwolić na ich ograniczoną ilość, gdyż pomysłowość złodziei i wandali jest nieograniczona. Trzeba się zastanowić czego oczekujemy od kamer - na pewno nie rozpoznania twarzy - i tak będzie zasłonięta gdy będzie trzeba. Na pewno też nie tego skąd osobnik przyszedł, którędy szedł, czy gdzie się udał po akcie - co nam z takiej informacji? Kamera powinna filmować miejsce potencjalnego wandalizmu ogólnie, tak żeby osobnik miał świadomość tego, że jego zachowanie w każdej chwili może zbudzić zainteresowanie oglądającego. Kamera powinna być dobrze widoczna, żeby od samego początku mówiła: "złodzieju, nie warto!"

Kamery powinny zniechęcać od:
Z1) grzebania przy zamku celem dostania się do budynku (tu ideałem byłaby 1 kamera per klatka)
Z2) niszczenia znaków drogowych, klombów, placu zabaw, samochodów zaparkowanych przed budynkiem i zasiadywania władających łaciną na naszym podwórku (tu kamery powinny obejmować całą drogę między budynkami 23 i 23A oraz plac zabaw)
Z3) bazgrania po murze (tu "kątem oka" powinny sięgać wszystkie w/w kamery)
Z4) grzebania przy zamkach z klatek schodowych do garażu (4 kamery), co zapobiegłoby ostatniemu włamaniu (przy okazji nie wiem czy bramę wjazdową też jest tak ładwo wyważyć, i czy i ona nie potrzebowałaby kamery)
Z5) stawiania samochodów na cegłówkach (lub bez nich!), niszczenia lusterek samochodowych, i wszystkiego co miało ostatnio miejsce (tu ideałem byłyby 2 kamery u końca garażu filmujące obie "drogi" wzdłuż podziemnych miejsc parkingowych wzdłuż budynku, oraz jedna lub 2 kamery w okolicy wjazdu do garażu i/lub klatki IV).
Z6) wandalizmów między budynkiem 23A a budynkiem 21 - pisania po murze, włamań do lokali, itp. (2 kamery z każdej strony ku środkowi terenu).

Co daje bagatelka 4+3+0+4+4+2 = 17 kamer, na co raczej nie możemy sobie pozwolić.

Drogą eliminacji, zostawiłbym:
1) 2 kamery filmujące drogę między budynkami 23 a 23A, przytwierdzone do budynku 23, znajdujące się:
1a) u początku drogi (możliwie blisko narożnika z ul. Przemiarki, tak by łapała klatkę I, dawne wejście do Rarytasa i byćmoże klatkę II)
1b) u końca tej prostej drogi, tak by łapała klatki III i IV)
2) 1 kamera filmująca plac zabaw centralnie, również przytwierdzona do budynku 23, skierowana prostopadle na budynek 23A, tak aby obejmowała klatki II i III i byćmoże I. Powinna być to najbardziej precyzyjna kamera, gdyż pozwoli ona jako tako zaglądać na klatki schodowe (ochrona komórek lokatorskich chociażby).

Sąsiedzi z 23 nie powinni mieć nic przeciwko tym kamerom, w końcu droga i plac zabaw też jest ich, a płacić będziemy tylko my z 23A. Wszystkie 3 w/w kamery zapobiegałyby punktom Z1, Z2 i Z3 powyżej.

3) 3 kamery z punktu Z5
3a) po jednej u końca każdej z dróg (ta po stronie północnej chroniłaby dodatkowo komórki lokatorskie, a ta od południowej - wejścia z klatek schodowych)
3b) jedna w okolicy wjazdu, filmująca całą pierwszą "halę" (do centralnej zapory przeciwpożarowej włącznie)

Punkt Z4 sugeruję załatwić w inny sposób: znacząco wzmocnić drzwi klatka-garaż by wyłamanie ich zwykłym łomem nie było możliwe.

Punkt Z6 chyba nie jest aż tak newralgiczny.

Suma sumarum, wychodzi 6 kamer i nie chce być mniej.

Fajnie byłoby wiedzieć jaki jest mniej więcej koszt każdej dodatkowej kamery.

To się rozpisałem... :-)

Offline

 

#49 2012-01-19 23:49:30

D0rian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 62
Punktów :   

Re: Monitoring

No wizję to masz tak przejrzałem ceny takich kamer, to (na ile mogę stwierdzić, że to się nadaje ;p) to ok 300-400 zł. To zależy, czy montowana wewnątrz budynku czy na zewnątrz.

Co do rozmieszczenia w garażu tak jak piszesz, to sam nie wiem... przez te bramy służące jako zapory ogniowe to ciężko, żeby jedna kamera objęła wszystkie samochody i może to skutkować kłótnią, że ktoś i tak nie będzie widział samochodu. Więc przydałyby się 4 w garażu? albo 2 na ścianie przy klatce I na obie drogi i jedna kamera po środku ściany na której są drzwi garażowe. Nie wiem jak będzie z kątem widzenia takich kamer.

Kolejna rzecz, to według mnie problem z okablowaniem gdyby chcieć cokolwiek montować po stronie budynku 23, ze względu na to, że jakiś przewód musi wrócić do naszego budynku i którędy go wtedy puścić? Mamy już wyłożoną kostkę i żal ją rozbierać. A jak inaczej? Przewiesić nad drogą? wtedy jakoś tak od razu bym na takim kablu widział schnącą bieliznę Więc odpada. Są bezprzewodowe, tylko nie wiem jak z kosztami. Bo cały system pewnie by zdrożał. Jak przeglądam to sam nadajnik/odbiornik kosztuje tyle co niezła kamera. 

A może w niektórych miejscach pomyśleć o kamerze atrapie lub samej obudowie na kamery zewnętrzne. Zwłaszcza myślę o fasadzie, bo akurat garaż jest chyba najważniejszym miejscem, gdzie potrzebna jest możliwość podglądu. A tam można zamontować więcej i zamontować też na 23. Tylko znów problem, bo pewnie AZet nie zgodzi się na ingerencję w budynek 23, bez głosowania.

Offline

 

#50 2012-01-20 00:25:27

papasza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 64
Punktów :   

Re: Monitoring

RaNo napisał:

Trzeba się zastanowić czego oczekujemy od kamer - na pewno nie rozpoznania twarzy - i tak będzie zasłonięta gdy będzie trzeba. Na pewno też nie tego skąd osobnik przyszedł, którędy szedł, czy gdzie się udał po akcie - co nam z takiej informacji? Kamera powinna filmować miejsce potencjalnego wandalizmu ogólnie, tak żeby osobnik miał świadomość tego, że jego zachowanie w każdej chwili może zbudzić zainteresowanie oglądającego. Kamera powinna być dobrze widoczna, żeby od samego początku mówiła: "złodzieju, nie warto!"

A czy do takich celów potrzebna jest nam kamera o konkretnych parametrach typu 640x480...etc. ?
Do celów, które opisuje RaNo najodpowiedniejsza wydaje się być.....atrapa kamery

Offline

 

#51 2012-01-20 09:39:42

nietofredka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 39
Punktów :   

Re: Monitoring

Czy coś mi umkneło w sprawie monitoringu bloku 23? Myślałam zarówno 23 i 23a będą monitorowane razem, a koszty dzielone pomiędzy wszystkich mieszkańców. W końcu spora część jest wspólna dla obu bloków... Czyżby mieszkańcy bloku 23 zrezygnowali z monitoringu, czy nie idzie się z nami dogadać w tej kwestii czy po prostu mieszkańcy bloku 23a nie chcą mieć z nami nic wspólnego???

Offline

 

#52 2012-01-20 10:30:48

D0rian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 62
Punktów :   

Re: Monitoring

@nietofredka
Ja jestem za stworzeniem pełnego monitoringu ale u Was w bloku 23 nie było wystarczającej liczby głosów. Szkoda według mnie, bo jeżeli pewnie będzie jeszcze jedno głosowanie, to u Was znów się odwlecze termin. Jak teraz. Mija rok od głosowania?

Ja bym właśnie w niektórych miejscach zrobił atrapy. Na przykład z naszego 23a skierowaną na plac zabaw. Po co dobra kamera skoro jeśli coś się będzie działo, to i tak ktoś musi zadzwonić do straży miejskiej/policji, a z takiej odległości też nie ma widoku twarzy itd. Więc byłby to obraz dla obrazu. Sama taka obudowa to 4-krotnie mniejszy wydatek.

Offline

 

#53 2012-01-20 11:02:44

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Monitoring

Nie trzeba od razu dzwonić po policję. Można samemu interweniować od razu (ja tak bym uczynił).

Offline

 

#54 2012-01-20 11:29:10

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: Monitoring

No właśnie, myśle ze główny problem bierze się stąd, że wiele osób wogóle nie wie na jakim etapie jest sprawa monitoringu i dlaczego tak długo to trwa. Wielu słyszało, że miał byc, ale co dalej to juz nie wiadomo. Dlatego uważam, że AZ powinno co jakis czas informowac na jakim etapie jest dana sprawa.


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

#55 2012-02-10 10:27:58

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Monitoring

Czyżby skrętki (kable sieciowe) wystające od wczoraj z wentylacji wind (czy cokolwiek to jest, po lewo od klatek schodowych) w 23A to początek montowania monitoringu?

Offline

 

#56 2012-02-18 18:16:07

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: Monitoring

Wiecie moze czy w garazu jest wiecej niz 1 kamera, bo ja widzialem tylko jedna przy bramie. Oprocz tego wokol bloku naliczylem 7.

Offline

 

#57 2012-02-18 20:29:46

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Monitoring

7? Hmmm, ja naliczyłem tylko 4 przy klatkach... Gdzie jeszcze są?
W garażu niestety też widziałem tylko 1, a uważam, że co najmniej 2 jeszcze by się przydały na każdej "drodze" wzdłuż miejsc parkingowych.

Offline

 

#58 2012-02-18 20:37:51

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: Monitoring

Przy kazdej z 4 klatek po jednej, 2 na tył budynku i jedna na sciane gdzie kiedys bylo wejscie do Rarytasa:)

Offline

 

#59 2012-02-19 11:00:27

Mik222

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 1
Punktów :   

Re: Monitoring

Witam, jestem "nowy" na forum, ale gdy zobaczylem nasz "monitoring" to zalala mnie krew. Jak mozna umiescic kamery na tak niskiej wysokosci? Idac wzdluz klatek od lewej do prawej mozna je po kolei zerwac i zadna tego faktu nie zarejestruje. Kamery powinny "patrzec na siebie" skutecznie uniemozliwiajac ich niezarejestrowane zniszczenie. Inna sprawa to estetyka wykonania, kable wystajace, nie obudowane, dramat. Ciekawe jak dlugo nacieszymy sie monitoringiem.

Pozdrawiam,
Sasiad.

Offline

 

#60 2012-02-20 07:45:59

cyp3r

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-18
Posty: 26
Punktów :   

Re: Monitoring

D0rian napisał:

@nietofredka
Ja jestem za stworzeniem pełnego monitoringu ale u Was w bloku 23 nie było wystarczającej liczby głosów. Szkoda według mnie, bo jeżeli pewnie będzie jeszcze jedno głosowanie, to u Was znów się odwlecze termin. Jak teraz. Mija rok od głosowania?

Nic tylko pogratulować sąsiadom zainteresowania sprawami wspólnoty... Głosowania powinny wyglądać tak, że jeżeli ktoś nie wyraża zgody na realizację projektu, powinien się wtedy wypowiedzieć. Może niektórych by to zmobilizowało, a Ci co mają sprawy gdzieś nie blokowaliby każdej uchwały...

Ostatnio edytowany przez cyp3r (2012-02-20 07:49:04)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.huzaro.pl/ raz na górze raz na dole ciechocinek sale konferencyjne http://komputeryursus.pl