Nazwa forum

Opis forum


#61 2012-05-06 10:25:04

 Coledon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 86
Punktów :   

Re: Nowe uchwały - to chyba kpina !!!

Do 06.05.2012 trzeba wrzucic więc do dzisiaj
A że nie mają podstaw aby skierowac to do sądu to ja wiem o tym ale Oni chyba nie


Seks jest jak Prusakolep, kusi, wabi, nęci

Offline

 

#62 2012-05-06 23:39:42

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: Nowe uchwały - to chyba kpina !!!

Dla mnie w tej całej sprawie nasuwa się jeden wniosek - AZ chciałoby abyśmy byli potulnymi barankami, którzy im płacą i nic od nich nie wymagają.
No cóż, to nie te czasy drodzy państwo z AZ - teraz jak klient płaci to i wymaga, a jeżeli jakośc usług mu nie odpowiada to krytykuje.
Żeby za krytykę straszyc kogoś prawnikami i sądem - to już gruba przesada i niestety bardzo źle świadczy o sposobach działania tej firmy. Jeżeli tak dalej będą działac to nie wróżę im długiej kariery na rynku zarządzania wspólnotami.
Tym bardziej, że przynajmniej w przypadku naszej wspólnoty wykazują się dużą nieudolnością w wydawaniu naszych pieniędzy. Najpierw mamy firmę sprzątającą, która niewiele robi i wszędzie jest brudno (nie dziwię się, że pani sprzątająca miała problemy z wykonywaniem swoich obowiązków, bo niestety nie wyobrażam sobie jako kobieta aby zawodowo sprzatac mając tipsy). Potem za te same pieniądze AZ nagle znajduje firmę, która kilkunastokrotnie zwiększa częstośc sprzątania - co znowu jest dowodem na nieudolnośc AZ, gdyż aż tak częste sprzątanie garażu nie jest konieczne i jest to kolejny dowód na marnowanie naszych pieniędzy.

Innych dowodów na powolne i nieudolne działanie AZ jest wiele, warto chocby wspomniec następujące:
- ciągnąca się rok sprawa z monitoringiem i w końcu zamontowanie kamer nie tak jak pierwotnie planowano (na zabraniu w ubiegłym roku była mowa o zamontowaniu kamery monitorującej dziedziniec, a takiej nie ma)
- ciągnąca się rok sprawa z zamontowaniem kluczy typu MasterKey,
- nieudolnie prowadzone rozliczenia roczne (w moim przypadku w styczniu i w lutym kilkakrotnie dochodziło do zmian w wysokości czynszu, gdyż AZ nie potrafiło zrobic tego raz a porządnie, co skończyło się tym iż mimo regularnego płacenia w marcu musiałam sporo dopłacic)
- nie dostosowanie tegorocznego naliczania opłat za zużycie wody i ciepła na podstawie danych posiadanych z roku ubiegłego.
Ogólnie mówiąc - prowadzona przez nich księgowośc jest na bardzo niskim poziomie.
- no i oczywiście cała ta afera z przedstawionymi przez nich uchwałami ...

Popieram zatem pomysł, aby jak najszybciej zmienic zarządcę, gdyż AZ po prostu się nie sprawdza, a sprawa z uchwałami i zatrudnianiem firmy sprzątającej świadczy o ich działaniu na niekorzyśc wspólnoty.

PS. Ciekawa teraz jestem czy za krytykę ktoś z AZ teraz do mnie zadzwoni i umówią się ze mną na spotkanie aby i mnie postraszyc prawnikiem

Ostatnio edytowany przez Milady (2012-05-06 23:42:38)


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

#63 2012-05-07 10:42:09

D0rian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 62
Punktów :   

Re: Nowe uchwały - to chyba kpina !!!

Ciągnąca się rok sprawa z monitoringiem i MasterKey, to akurat wina sąsiadów, którzy nie głosowali. Sam akurat z nimi rozmawiałem, jakoś miesiąc czy dwa przed montażem MasterKey i AZet mówił, że brak im wystarczającej liczby głosów. Są rzeczy, których nie przeskoczy żaden zarządca. Jeżeli coś uważamy, że jest źle to według mnie wystarczy to zgłosić. Więcej niż jedna osoba zgłosi nędzne sprzątanie i firma została wymieniona. Mi osobiście nie przeszkadza sprzątanie kilkanaście razy.
A co do afery z uchwałami, to co to za afera? Nie podobało mi się, podpisałem na nie i tyle.

Offline

 

#64 2012-05-07 11:30:53

RaNo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 202
Punktów :   

Re: Nowe uchwały - to chyba kpina !!!

D0rian napisał:

Mi osobiście nie przeszkadza sprzątanie kilkanaście razy.

Sprzątanie kilkanaście razy jest niepotrzebne - wystarczyłoby kilka razy (ale solidnie, a nie tak jak w zeszłym roku). W zamian cena mogłaby być niższa.

Offline

 

#65 2012-05-07 11:47:10

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Nowe uchwały - to chyba kpina !!!

Wg mnie Drodzy Sąsiedzi oceniacie tutaj AZ tylko i wyłącznie przez pryzmat "ostatnich dni". Ja mam z nimi 2 lata do czynienia i uwierzcie na słowo - nie jest tak źle, jak to niektórzy interpretują, ale... Ja ich bronił nie będę, wg mnie Administrator powinien tu założyć oficjalne konto i sam się wypowiadać - i taka jest moja propozycja. Tak chyba zresztą jest u sąsiadów, za płotem.

Pzdr., konwil

PS: Uchwały to kpina? Głosujmy więc tak jak chcemy, żeby było - prosta sprawa, a temat na 5 stron...

Offline

 

#66 2012-05-07 12:10:46

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: Nowe uchwały - to chyba kpina !!!

D0rian napisał:

Ciągnąca się rok sprawa z monitoringiem i MasterKey, to akurat wina sąsiadów, którzy nie głosowali. Sam akurat z nimi rozmawiałem, jakoś miesiąc czy dwa przed montażem MasterKey i AZet mówił, że brak im wystarczającej liczby głosów. Są rzeczy, których nie przeskoczy żaden zarządca.

Zgadzam się, że to wina sąsiadów. Uważam jednak, że źle jest prowadzona przez AZ polityka dotycząca informacji o wynikach głosowania nad konkretnymi uchwałami - 14 miesięcy czekac na wyniki to jest przesada. Powinien byc podany termin do którego nalezy oddac głos (tak jak przy ostatnich uchwałach) i maksymalnie miesiac po terminie zarzadca powinien poinformowac o wynikach głosowania - i wtedy wiemy jakie inwestycje beda realizowane w danym roku.


D0rian napisał:

Jeżeli coś uważamy, że jest źle to według mnie wystarczy to zgłosić. Więcej niż jedna osoba zgłosi nędzne sprzątanie i firma została wymieniona.

Skargi na jakośc sprzątania były już od dłuższego czasu.

D0rian napisał:

Mi osobiście nie przeszkadza sprzątanie kilkanaście razy.

Zgadzam się z RaNo, że wystarczyłoby kilka a porządnych sprzątań za mniejsze pieniądze. Osobiscie widziałam jak pan ostatnio sprzątał garaż 23a. Gdybym nie stała koło niego to nie posprzątałby na moim miejscu parkingowym, bo stwierdził, ze jest tam czysto. A generalnie to zachowywał sie tak jakby nie wiedział po co go tam wysłali.

D0rian napisał:

A co do afery z uchwałami, to co to za afera? Nie podobało mi się, podpisałem na nie i tyle.

Chodziło mi o sposób poddania uchwał pod głosowanie - zdawkowe wyjaśnienia pojawiły się dopiero po tym jak ludzie zaczeli dzwonic i pisac maile z zapytaniami, a takie wyjasnienie powinno pojawic sie razem z przesłanymi uchwałami. Takich błędów nie powinien popełniac zarządca z 10-cioletnim doświadczeniem, którym chwali sie AZ.


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

#67 2012-05-07 17:47:18

 Coledon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 86
Punktów :   

Re: Nowe uchwały - to chyba kpina !!!

konwil napisał:

Wg mnie Drodzy Sąsiedzi oceniacie tutaj AZ tylko i wyłącznie przez pryzmat "ostatnich dni". Ja mam z nimi 2 lata do czynienia i uwierzcie na słowo - nie jest tak źle, jak to niektórzy interpretują, ale... Ja ich bronił nie będę, wg mnie Administrator powinien tu założyć oficjalne konto i sam się wypowiadać - i taka jest moja propozycja. Tak chyba zresztą jest u sąsiadów, za płotem.

Pzdr., konwil

PS: Uchwały to kpina? Głosujmy więc tak jak chcemy, żeby było - prosta sprawa, a temat na 5 stron...

Na spotkaniu w piątek padłą propozycja aby AZ założyło sobie konto ale odrzucili tą propozycję dośc zdecydowanym tonem.
Jakby mieli tutaj konto to wszystkim byłoby wygodniej i szybciej.
Coledon


Seks jest jak Prusakolep, kusi, wabi, nęci

Offline

 

#68 2012-05-07 23:02:50

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Nowe uchwały - to chyba kpina !!!

Coledon napisał:

(...) Na spotkaniu w piątek padłą propozycja aby AZ założyło sobie konto ale odrzucili tą propozycję dośc zdecydowanym tonem. (...)

A widzisz. Dziękuję za informację - sądziłem, że skoro czytają Forum, to chcieliby brać udział w dyskusjach - ale być może się przestraszyli ciągłych ataków (?) No cóż, szkoda, wg mnie to byłoby jakieś rozwiązanie i my wiedzielibyśmy czasem coś więcej.

Jeżeli AZ to czyta, to chciałbym dodać do powyższego, że nie miałem na myśli zmiany sposobu formalnego działania, a jedynie udzielanie informacji i czasem prostych odpowiedzi na proste pytania (i szybciej). Mogliby Państwo się np. obronić w kwestiach tych nieszczęsnych uchwał (za które wiele osób powiesiło tu na Was psy) - ja na spotkaniu w piątek nie byłem, a chciałbym zobaczyć opinie drugiej strony (tj. AZ). Zachęcam.

Pzdr.,
konwil

Offline

 

#69 2012-05-08 18:07:40

 Coledon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 86
Punktów :   

Re: Nowe uchwały - to chyba kpina !!!

konwil napisał:

Coledon napisał:

(...) Na spotkaniu w piątek padłą propozycja aby AZ założyło sobie konto ale odrzucili tą propozycję dośc zdecydowanym tonem. (...)

A widzisz. Dziękuję za informację - sądziłem, że skoro czytają Forum, to chcieliby brać udział w dyskusjach - ale być może się przestraszyli ciągłych ataków (?) No cóż, szkoda, wg mnie to byłoby jakieś rozwiązanie i my wiedzielibyśmy czasem coś więcej.

Jeżeli AZ to czyta, to chciałbym dodać do powyższego, że nie miałem na myśli zmiany sposobu formalnego działania, a jedynie udzielanie informacji i czasem prostych odpowiedzi na proste pytania (i szybciej). Mogliby Państwo się np. obronić w kwestiach tych nieszczęsnych uchwał (za które wiele osób powiesiło tu na Was psy) - ja na spotkaniu w piątek nie byłem, a chciałbym zobaczyć opinie drugiej strony (tj. AZ). Zachęcam.

Pzdr.,
konwil

Właśnie w piątek duża częśc zarzutów wobec AZ dotyczyła głownie braku informacji ( oprócz trybu wprowadzania do głosowania jak i samej treści ) i chaos jaki ten brak powoduje. Niestety dla mnie jest też to dziwne że AZ nie chce wypowiadac się na forum. Dla wszystkich byłoby to wygodniejsze.
Niestety Pani z AZ powiedziała że wypowiadanie się na forum jest niemożliwe ( bez podania powodu) a jak ktoś nie rozumie treści uchwał lub ma inne "ale" to można z nimi się kontaktowac mailowo.

Dziwne podejście ale cóż...ale tak czasem bywa.

Coledon

Ostatnio edytowany przez Coledon (2012-05-08 18:08:09)


Seks jest jak Prusakolep, kusi, wabi, nęci

Offline

 

#70 2012-05-09 01:51:42

papasza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 64
Punktów :   

Re: Nowe uchwały - to chyba kpina !!!

Ja również jestem zdumiony sprawą Coledona z "sądem i prawnikami"  - w moim przekonaniu stawia to AZ w bardzo niekorzystnym świetle.

Odmowa założenia konta oraz brak chęci odpowiadania na wątpliwości pojawiające się na forum, to moim zdaniem również niezbyt szczęśliwy ruch. Skoro AZ i tak ma czas śledzić dyskusje na forum, to sama odpowiedź z ich strony na dany wątek nie byłaby już zapewne dużym narzutem czasowym. Rzeczywiście forum wspólnotowe oraz uczestnictwo w nim Zarządcy w tej chwili staje się powoli standardem, a więc ja również zachęcam naszego Zarządcę do nie zamykania się na tę epokę, która właściwie już nadeszła jakiś czas temu, bo za kilka lat najzwyczajniej może okazać się, że prawa rynku i tak wymuszą otworzenie się na te "nowinki" jakimi są forum, lista mailingowa, czy też uchwały przez Internet. Oczywiście przy zachowaniu wszystkich obecnych form - dla osób nie korzystających z Internetu.
Tu właśnie celowo wymieniam również te nieszczęsne "uchwały przez Internet", o które swego czasu mailowo prosiłem zaciekle AZ, nie jako o sztukę dla sztuki, a jako jeden ze środków do poprawienia efektywności podejmowania naszych uchwał. Pal licho z tym głosowaniem przez internet/mail (przecież można by użyć czegoś co już AZ posiada: platformy mmsoft, której używamy do podglądu naszego salda, i do której przecież każdy obecnie ma swój unikalny login/hasło uwierzytelniające!), chodziło o cokolwiek, co mogłoby poprawić sprawność naszych uchwał. Jednak AZ twierdził, że "takie są uroki" dając mi do zrozumienia, że po prostu tak ma być, nijak się nie da tego usprawnić, i że zbieranie głosów około rok to jest normalka.  A więc już więcej o to zabiegał nie będę, przyjąłem do wiadomości, że gdy wspólnota ma pomysł, aby posadzić sobie kwiatka przed blokiem, to po prostu musi cierpliwie odczekać swoje - powiedzmy rok.

Wracając do założenia konta na forum: szanowni Państwo z AZ, skoro są Państwo chętni na odpowiadanie na maile każdego z lokatorów z osobna, to dlaczegóż nie skorzystać z płynnej komunikacji na miarę dzisiejszych czasów, a więc tego dobrodziejstwa jakim jest choćby forum czy mail-lista, gdzie odpowiada się tylko raz, i trafia to do szerszego grona (mam wrażenie, że liczba uczestników forum przewyższa frekwencję na zebraniach), a więc znacznie poprawiłoby to jakość komunikacji na linii zarządca-mieszkańcy. Co rozumiem, byłoby z korzyścią nie tylko dla mieszkańców ale również dla Zarządcy.
Nawet przedstawicie firmy montującej kamery założyli konto po to, aby rozwiać wątpliwości ludu dotyczące montażu monitoringu, które pojawiły się na forum

Offline

 

#71 2012-05-09 11:31:36

Kapimasz1

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 39
Punktów :   

Re: Nowe uchwały - to chyba kpina !!!

Słuchajcie co do uchwał głosowało 29,2% uprawnionych !!! To jest niecała 1/3 !!!
Jest nowy termin do 23.05
GŁOSUJMY !!!!!

Offline

 

#72 2012-05-10 08:17:36

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: Nowe uchwały - to chyba kpina !!!

Myślę, że wiele pracy nie kosztowało to państwa z AZ, a przynajmniej wiadomo jaki jest stan głosowania. Taki mail z informacją z pewnością sprawi że jeszcze jakaś częśc mieszkańców zagłosuje. Tylko zastanawiam się po co trwa to głosowanie, skoro na ostatnim spotkaniu pani z AZ mówiła, że właściciel lokali L1-L4 po negatywnej reakcji mieszkańców wycofał się z pomysłu z placem zabaw...

Szkoda też, że AZ nie podało informacji jak wypadło głosowanie nad uchwałami z ostatniego zebrania wspólnoty i że w ich przypadku również nie ma terminów na oddawanie głosów dla tych co na zebraniu nie byli i do tej pory nie głosowali.


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

#73 2012-05-14 11:18:29

olu18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-23
Posty: 27
Punktów :   

Re: Nowe uchwały - to chyba kpina !!!

Witajcie Sasiedzi:) Czy juz cosik wiadomo na temat NOWEGO administratora Naszej Wspolnoty?? Koniec miesiaca sie zbliza wielkimi krokami a wszyscy wiedza ze do 31 maja ma czas AZ.
Pozdrawiam

Offline

 

#74 2012-05-14 15:07:18

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: Nowe uchwały - to chyba kpina !!!

A czy wszyscy są za "zwolnieniem" AZ? Bo jakoś mnie się nie wydaje...

konwil

Offline

 

#75 2012-05-14 17:59:20

 Coledon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 86
Punktów :   

Re: Nowe uchwały - to chyba kpina !!!

konwil napisał:

A czy wszyscy są za "zwolnieniem" AZ? Bo jakoś mnie się nie wydaje...

konwil

Nie wiem czy wszyscy ale zawsze można popatrzec na konkurencyjne oferty. Od dawna wiadomo iż konkurencja powoduje spadek cen i wzrost jakości świadczonych usług.


Seks jest jak Prusakolep, kusi, wabi, nęci

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
eggy.pl piosenka wielkanocna remonty dachów warszawa hotel ciechocinek DG House Wrocław