Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#31 2010-11-22 13:44:17

 Milady

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 145
Punktów :   

Re: PRZYDATNE INFORMACJE :)

krzyhood a jak tam wrażenia po odbiorze ? Ile trwał u Ciebie odbiór - bo piszesz, że wszyscy się spieszą ?
Dużo usterek się pojawiło ?

Cos wiecej się może dowiedziałeś: do jakiego terminu usuwaja usterki, kiedy będzie wydawanie kluczy, umowy przeniesienia własności i na jakim etapie wogóle wszysko jest ?

Ostatnio edytowany przez Milady (2010-11-22 13:47:31)


/ Wasza Sąsiadka

Offline

 

#32 2010-11-22 19:00:00

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: PRZYDATNE INFORMACJE :)

Hej, wrażenie hmm, popędzanie lekkie przez inspektora, zalezalo mu aby szybko wszystko zalatwic bo mial innych poumawianych na dzis, ale powiedzialem mu ze chce sobie wszystko dokladnie sprawdzic i wrocil po jakims czasie dopiero:)

Usterek niewiele, takie drobne jak jakis drobny ubytek w tynku, ktory od razu od ręki zostal zaszpachlowany przez pana Edzia:) czy tez resztki wylewki ktora chlapnela na tynk, wiec do zeszlifowania, ale to drobne pierdoły. Jedną sciane mialem krzywą wiec sobie to kierownik zapisal, oprocz tego z powazniejszych usterek to krzywe okno, tzn strasznie ciezko bylo je otworzyc az sie lekko uszkodzila rama, ale to zostalo zapisane w protokole i bedzie zrobione. Gdzieniegdzie tynk lub wylewka byly mokre bo jakis kabel swiatłowodowy byl dopiero co wstawiany, albo jakas rura poprawiana albo po prostu nie zdazyl wyschnąc, no i nierowna podloga przy grzejniku bo tez rurke poprawiali i juz tego nie wyrownali.
Elektryki niestety nie mozna bylo sprawdzic bo nie byla jeszcze podlączona, zreszta nie ma zadnych licznikow jeszcze. Kontakty i wlaczniki sie zgadzaja, doplywy i odplywy wody tez, balkony ok i wentylacja tez. Ale jak mowil inspektor i potem pytalem w MS to wszystko i tak bedzie zrobione do momentu odbioru kluczy na koszt dewelopera. No i pomiary dokladne po przedstawieniu projektu powykonawczego będą weryfikowane, protokol zerowania tez jak elektrykę sie podłączy, wkladka do zamka od drzwi wejsciowych oraz próg do drzwi tez potem.
Bylem tam po 9 i wyszedłem ok 11.
Na korytarzach jeszcze trwaja prace, pelno pylu, sciany do pomalowania, wszedzie ktos sie kręci, cos szpachluje, plac zabaw dla dzieci robią, generalnie widac ze prace jeszcze trwają na całego.
Nie wiem na jakiego inspektora trafisz ale ten u mnie byl nieprzyjemny, za to kierownik budowy bardzo sympatyczny:)

Co do kluczy i pozostalych rzeczy to u dewelopera trzeba pytac, ja sie dowiedzialem poki co, ze umowy notarialne beda podpisywane od 15 grudnia.

Offline

 

#33 2010-11-23 08:13:46

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: PRZYDATNE INFORMACJE :)

krzyhood - inspektor podejrzewam, że zawsze jest ten sam - współpracujący z MS starszy, siwy, nieuprzejmy, strasznie niecierpliwy pan

Elektryki też nie sprawdzałem podczas odbioru - licznik musisz sobie sam załatwić, w Enionie/Tauronie (po otrzymaniu odp. dokumentu od MS), ale nie sądzę, aby w przypadku gdyby coś nie łączyło deweloper się wykręcał. Niestety do zweryfikowania w późniejszym etapie.

Z tego co piszesz, to wiele się nie zmieniło w odbiorach Z jednej strony szkoda, z drugiej MS utrzymuje standard. Brawa dla pana Edka, widzę go często, w soboty także - więc wykonawca goni z budową, na bieżąco usuwając braki.

Aha, jeśli chodzi o okna, to przypilnujcie sobie dobrze tej kwestii; jednakże posiadają one spory zakres regulacji, o którym uświadomili mnie podczas dwóch wizyt panowie z firmy je dostarczającej. Też myślałem, że jedno będę miał do wymiany, ale nie - śruby na mimośrodach i mam szczelnie Oczywiście nie odnoszę się tu do Twojego przypadku, a jedynie do reakcji pani Anny K. (MS), która stwierdziła, że "przecież u was już byli". Nieważne - ma być dobrze. Ale tego Wam chyba nie muszę tłumaczyć

Pzdr.

P.S. A plac zabaw to niezłe zaskoczenie - wracam z roboty w piątek, wjeżdżam do garażu, windą do domu, podchodzę od niechcenia do okna, podnoszę roletę, coby ogarnąć podwórze a tu proszę...

Ostatnio edytowany przez konwil (2010-11-23 08:20:28)

Offline

 

#34 2010-11-23 13:39:05

 krzyhood

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 177
Punktów :   

Re: PRZYDATNE INFORMACJE :)

konwil napisał:

Elektryki też nie sprawdzałem podczas odbioru - licznik musisz sobie sam załatwić, w Enionie/Tauronie (po otrzymaniu odp. dokumentu od MS), ale nie sądzę, aby w przypadku gdyby coś nie łączyło deweloper się wykręcał. Niestety do zweryfikowania w późniejszym etapie.

Dzieki konwil za info, napisz jeszcze ile placi sie za podlaczenie mediow, bo wiem ze to juz we wlasnym zakresie trzeba pozalatwiac i od kiedy oplata za czynsz bedzie naliczana, skoro umowy notarialne maja byc podpisane do konca roku, i jeszcze kiedy mozna sie spodziewac kluczy do mieszkania?

Offline

 

#35 2010-11-23 14:20:25

 konwil

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 266
Punktów :   

Re: PRZYDATNE INFORMACJE :)

Ze swego doświadczenia mogę jedynie napisać, że za podłączenie licznika nie płaciłem NIC (choć MS twierdził, że 100 PLN będzie chciał za to Enion), natomiast za podłączenie reszty mediów zapłacisz wraz z innymi mieszkańcami bloku, dzieląc z nimi koszty rzeczywiste, które poniósł deweloper uzyskując przyłącza (woda, CO) do budynku 23A. U nas było to kilkaset PLN, nie pamiętam szczegółów, ale nie jest to po Twojej stronie. Spoko

Za czynsz zaczniesz płacić w momencie przeniesienia własności i odebrana kluczy od MS, choć i tu deweloper nie jest superpilny, gdyż ja za miejsce postojowe kupione we wrześniu, jeszcze czynszu nie płaciłem - opóźnienia w przekazywaniu informacji do Administratora (AZ Nieruchomości). Np. za mieszkanie z powodu takiego opóźnienia, za jeden miesiąc płaciłem zero, ale w kolejnym podwójnie - nie jest to takie fajne, ale ja osobiście nie mam już siły do MS...

Pzdr.

Ostatnio edytowany przez konwil (2010-11-23 14:22:22)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://galanta.ibetonove-zumpy.sk CASA FERDI 2, Logement entier avec piscine privĂŠe zaręczyny w wellness Ciechocinek